Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

IFF IR Identyfikatory swój-obcy


Recommended Posts

Nazwa: Identification, Friend or Foe, Infra-Red, Tabs - identyfiaktory "swój-obcy" działające w paśmie podczerwieni  

Materiał: Warrior GloTape  

Opis: Identyfikatory IR (znane też jako "IR tabs", "IFF tabs", "IR chips") służące do szybkiego rozpoznania wojsk własnych w nocy lub warunkach ograniczonej widoczności.

Specjalna struktura materiału GloTape, przypomina plaster miodu ("honeycomb"). Sama taśma wygląda jak taśma klejąca ;)

Mocowane za pomocą taśmy Velcro.  

Rozmiar: 1 x 1 CAL (2,54 x 2,54 MM)  

Producent: NVEC  

Kontrakt: NSN 9390-01-521-3574

 

Szukałem po wszystkich nazwach zarówno tu na forum i na googlach i nic nie znalazłem na ten temat.

 

Jak działają takie identyfikatory ??

 

Są do kupienia za grosze http://allegro.pl/item126896255_iff_ir_ide..._army_usmc.html

 

Tylko jak to działa i co jeszcze jest do tego potrzebne, bo jedyne co mi się nasuwa to że mogło by to działać jakoś z noktowizorem.

Link to post
Share on other sites

Nawet jak samemu zafundowalibyśmy sobie noktowizor to jeszcze całemu oddziałowi trzeba by identyfikatory zafundować :P a nigdy nie można być pewien czy ktoś z przeciwnej drużyny sobie czegoś takiego nie założy choćby dla ozdoby :?

 

No nic, sądzę że temat wyczerpany ale przyda się gdyby ktoś miał podobne wątpliwości jak ja.

Link to post
Share on other sites

A tak lekko odbiegajac od tematu mam jedno pytanie.

 

Czy nie wiecie moze, gdzie kupic mozna tasme fluorescencyjna? Ew. moga to byc arkusze folii fluorescencyjnej (byle by nie takiej na papierze - chodzi mi o taka z jakiej wykonane sa kocie oczy). Potrzebna jest mi do wykonania kocich oczu, ktore przyczepiane byly by rzepem do czapki.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...