Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

 

Chciałbym zapytać, czy ktoś posiada jakieś informacje odnośnie zawieszenia do G36 (oryginalne, mil-tech, każde inne), abstrachując od wykonanych samodzielnie? Szukałem w necie, ale niestety wyniki były mierne. Skąd? Za ile? 2/3punktowe? Czy może pasują zawieszenia od innych broni?

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Dobrze radzę Ci zrezygnowanie z takiego sposobu zaczepienia pasa. Lufa zewnętrzna (a dokładniej ostatni jej odcinek) jest zamocowana na bardzo słabym gwincie do elementu z materiału nie najlepszej wytrzymałości. Jeżeli ten jeden punkt (gwint) obciążysz masą karabinu, to prędzej czy później to połączenie pęknie. W sumie jest to najsłabszy punkt w konstrukcji całej broni...

 

Ronin

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Dobrze radzę Ci zrezygnowanie z takiego sposobu zaczepienia pasa. Lufa zewnętrzna (a dokładniej ostatni jej odcinek) jest zamocowana na bardzo słabym gwincie do elementu z materiału nie najlepszej wytrzymałości. Jeżeli ten jeden punkt (gwint) obciążysz masą karabinu, to prędzej czy później to połączenie pęknie. W sumie jest to najsłabszy punkt w konstrukcji całej broni...

 

Ronin

 

 

Popieram, u mnie już ta częśc pękła...

 

Ronin, wobec tego jak ty mocujesz swoje zawieszenie?

Link to post
Share on other sites

Witam

Ja osobiście polecam przez otwory do tego przystosowane ( w replice) założyć kółka np. od breloków i do tych kółek przeczepić zawieszenie.

 

Posiadam jedno z zawieszeń podanych w linkach parę postów wcześniej przez Ronina i mocuje je bezpośrednio do otworów przystosowanych do tego, w moim przypadku aby zawieszenie pasowało należało zetrzeć wewnątrz oksydę.

Jednak według mnie kółka też są dobrym rozwiązaniem o ile nie lepszym.

 

Ale to nie rozwiąże problemu. Nadal będzie ryzyko, że replika pęknie w pół.

 

Oczywiście replika nawet bez zawieszenia może pęknąć wpół (jak ktoś się postara), lecz różnica przy zawieszeniu zaczepionym o lufę, a zaczepionym o mocowanie przeznaczone do tego jest taka że, uchwyt przeznaczony do tego nie ma żadnego kontaktu z niczym innym poza przodem gripa.

 

W każdym bądź razie ja mam już 1,5 roku, albo i dłużej i nie ma żadnych problemów z takim mocowaniem.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Edited by gryzly
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...