Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MK23 SOCOM TOKYO MARUI - Mini recenzja


Recommended Posts

To co wg ciebie spelnia role przegrody tzw komory ?

 

Jezeli nawiniesz sprezyne tak, aby sprezyna wychodzila w otwor wewnetrzyn , to skok sprezyna swoim ksztaltem bedzie blokowac przesuwanie sie przegrod.

 

Skoro takie rozwiazanie przyjeto w wiatrowkach PCP, gdzie cisnienie robocze jest o wiele wieksze, to dlaczego my nie mozemy przyjac tego samego rozwiazania ?

Edited by johny13
Link to post
Share on other sites
  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No takie coś co dolega do ścianek tzn że powietrze może przepływać tylko przez otwór w tym. Nie po bokach.

 

Chodzi mi o to że przecież zwoje sprężyny są skośnie, jak chcesz w to powtykać przegrody żeby równo było... Nie kumam chyba idei :D

 

 

A ciśnienia większe są w palnej więc czemu w tłumikach ASG dalej lepiej sprawdza się gąbka od samych przegród? :P Bo to jest ASG i nie powinno się o tym zapominać.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam pytanie, ile czasu zajmuje wam ładowanie maga gazem, zauważyłem ze u mnie chyba z 7s jak nie więcej. Jest to mój pierwszy gaziak, i niezbyt wiem co i jak ale napewno wiem ze duzo gazu mi ucieka po bokach i jak sie lekko ten cypelek z gazu przesunie to jeszcze z tamtej szpary...Coś tam pisało o wyjaciu czegośc z butli z gazem od zapalniczek, moze mi ktoś bardziej wyjaśnić o co chodzi?Żeby aż tak gaz nie uciekał?

Link to post
Share on other sites

Nie wszystkie zapalniczki maja te zaworki wiec poprostu musisz poszukac takich zwyklych zapalniczek gdzie bedziez widzial ze maja takie czarne gumowe uszczelki. Przewaznie maja ich po 3 z czego 1 czy 2 zeby wyjac to trzeba zuzyc caly gaz i zniszczyc zapalniczke. Ale i tak trzeba to robic delikatnie. Nastepnie taka uszczelke zamocowac w dolnym zaworku magazynka i wtedy nic nie ulatuje. Czasami warto sprawdzic czy uszczelka nie wyleciala bo tez tak sie czasami zdaza i wtedy trzeba nalozyc nowa.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Yoda mowic : silikonu uzyc mlody wojowniku ersoft :D

 

Sproboj z silikonem - wykrec zawor, nasmaruj gwint zaworu i pozniej go wkrec - wytworzy ci sie " poduszka". Gdy stwardnieje to spelni role gumowej uszczelki. Latwo mozna go wygrzebac za pomoca szpilki.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Dzisiaj doszczelnilem komore tasma teflonowa, zmiekczylem gumke hu ( bo mi franca podkrecac nie chciala ) wrzaca woda. Efekt - wali jak marzenie :).

Jak bede mial troche czasu to pobawie sie z gwintownikiem aby zrobic tlukim z przegrodami. W planach mam zakup preclufy TM lub czegokolowiek byle byla dedykowana do mk23 TM.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Potrzebuje informacji o dobrymn serwisie gaziaków w obrębie Warszawy.

Kupiłem to cacko dla mojej dziewczyny i sprawdza się doskonale.

Obydwoje jesteśmy fanami MGS'a ale mnie jakoś bardziej pociągnęło do Colta 1911 KSC.

Obydwa zakupiłem w ostatnim miesiącu z tym, że Socom używany, stąd moje pytanie o dobry serwis.

Potrzebuje sprawdzić czy wszystko ok z tym używanym Socomem i czy Colt nie ma wad fabrycznych.

 

Pozdro przede wszystkim dla autora recki oraz innych fanów MGS'a którzy kupili to cacko.

Link to post
Share on other sites

Mk23 rozkreca sie bajecznie prosto i bajecznie prosto sie serfisuje.

- odciagasz zamek do tylu

- wyciagasz skrzydeklo bezpiecznika

- naciskasz spost

- sciagasz zamek

- wyciagasz lufe wraz ze sprezyna

- odrecasz 1 srobke ktora trzyma lufe:

- sciagasz lufe

- zerujesz HU na zero

- lekko podwarzasz klape od wyrzutu lusek ( trzyma sie na 4 kolkach ktore sa lekko sciete do dolu)

- sciagasz to cos

- zabierasz sprezynke

- odkrecasz 2 pozostale srobki

- sciagasz 1 czesc pokrywy HU a w srodku masz :

i) pokretlo

ii) metalowy dystanser

iii) lufe oraz gumke HU

iiii) prowadnice wraz ze sprezyna

 

Masz juz rozkrecone prawie do ostatniej srobki mk23

 

- czyscisz lufe

- nawijasz na jeden koniec tasme teflonowa ( wystarczy owinac 1 lub 2 razy )

- dopasowywujesz tasme do rowkow za pomoca paznokcia ,ewentualnie odcinasz nadmiar tasmy za pomoca zyletki lub czegos ostrego

* jezelu gumka jest masakrycznie twarda i nie chce podkrecac ( i widzisz to podczas strzelania ) to wsadz ja do cieplej wody z plynem do mycia naczyn , ponziej wsadz ja do wrzatku na 15-20 min w celu zmiekczenia ( tylko jej nie gotuj !!! . Po prostu wrzuc ja do szklanki ze wrzatkiem ). Wyciagnac, osuszyc etc etd.

- nakladasz gumke

- koniec gumki owijasz drugim kawalkiem tasmy teflonowej

- robisz test na szczelnosc :

i) zatykasz koniec lufy palcem

ii) dmuchasz przez gumke

iii) jesli nie sluchac zadnego syczenia i bola cie poliki lub wezly chlonne , to wszystko jest zrobione ok. Jesli slychac syczenie, to nalezy powtorzyc czynnosc z doszcelnieniem

 

- teraz wszystko skladasz do kupy

- wkladasz lufe

- wkladasz dystanser HU

- przykrecasz 2 srobki

- sprawdzasz czy dziala HU i czy jest zalozony prosto

- wkladasz sprezynke

- nakladasz to cos co jest odpowiedzialne za wyrzut lusek ( po prostu wciskasz to)

- nakladasz lufe zewnetrzna

- przykrecasz to wszystko srobka

- wkladasz do zamka

- zamek nakladasz na pistolet

- wkladasz skrzydeklo bezpiecznika

 

 

Mi rozkrecenie oraz doszczelnienie mk23 zajelo ... 20-30 min, z czego trzymanie gumki we wrzatku to jakies 15-25 min :)

Koniec.

Efekt byl taki, ze przylozylem dlon do lufy aby sprawdzic jak gazy mocno dzialaja. Myslalem , ze mi skore rozerwie:F Po prostu bol poczulem. Pozniej przetestowalem na puszcze od fanty: przez 2 scianki przechodzi jak przez maslo; dno puszki prawie zostalo przebite :F Gdybym nie wykonal 2 wczesniejszych strzalow, to dno puszki zostalo by przebite 8)

Link to post
Share on other sites

99% serwistantow zrobi tak: rozkreci, doszczelni, przesmaruje, sprawdzi czy nie ma nadmiernego zuzycia tj: obtarc , pekniec, zlaman, roznych cial obcych etc.. Taka analize robi sie z pomoca mocy oczu i umiejetnosc logicznego myslenia ;)

Dystanser jest zintegrowany z dziwngnia HU :P

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze jedno pytanie, jak nie ten dział to przepraszam.

Jak ładować gazem magazynek od Socoma??

W moim Colcie 1911 KSC kiedy wleci już dostateczna ilość gazu to uchodzi bokiem z maga i wiadomo, że jest pełny.

W jaki sposób ocenić to w Socomie??

Dzisiaj idziemy rozdziewiczyć jej Socoma :p Więc chciałbym wiedzieć co i jak by jej przekazać.

Macie może dostęp do jakiejś instrukcji po angielsku a nie po japońsku może??

Nawet na necie.

 

Dzięki za pomoc, moja dziewczyna jak założy konto to się sama odwdzięczy za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Strzelalem poprzeg Clydu, ktory ma ok 60 - 65m szerokosci. Kulki przelatywaly na druga strone rzeki. Nie trzymalem pisoletu pod katem 45*, tylko poziomo.

Sam bylem zdziwiony jak to zobaczylem. Kumplowi wyszly oczy z obrit jak to zobaczyl. Wywalilismy jeden mag, pozniej drugi. Efekt ciagle byl ten sam.

Dla porownania strzelalismy jeszcze z mp5 ICS ( 1J sprezyna ) oraz z p226 TM. Pozostale repliki mialy zasieg ok 2/3 szerokosci rzeki.

 

Sproboj zmiekczyc gumke HU za pomoca wrzatku, doszczeln komore HU tasma tefonowa, to zobaczysz jaki jest tego efekt:)

Mi przed tym zabiegiem socom strzelal moze na 30m. - to bylo maks. Teraz wali jak armata:)

 

Edti: sporobje nagrac to na jakas kamere / telefon i wrzucic na YT.

Edited by johny13
Link to post
Share on other sites

70m skutecznego czy tak sobie leci bo leci? Bo ja mam klamkę p226 sprężynową i po modyfikacji hopka tez leci prosto ( poziomo) to też leci na te 50 m.ale w człowieka trafić to jak w lotto szansa na 5.

Z jakiej odleglowsci da sie trafic czlowieka, to musialbym przetestowac. Jaki jest faktyczny maksymalny zasieg, tez musialby przetestowa. Oglnie to replila wali baaaaaaaardzo daleko ( ok +70m - bo kulki juz pozniej nie widac ) i odnosi sie wrazenie, jakoby inne repliki byly by popsute.

Sproboje przetestowac na .20, .25 i na .30. Dam znac co i jak.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...