Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MK23 SOCOM TOKYO MARUI - Mini recenzja


Recommended Posts

  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Super recka :D . Od jakiegoś czasu juz myslalem o tym gunie ale nigdzie nie mogłem znalesc dobrgo opisu. Bardzo lubie ganiac z klamkami a jak jeszcze sa wyciszone to juz wogole bajka. Mam nadzieje , ze strzela w zime bo jak narazie przez moje rece przeszło kilka klamek i tylko jedna strzelała do -10 a reszta odpadała przy 0 a nawet +5.

 

Mam jeszcze 2 pytania co do niego:

 

1. W zime do jakiej temperatury strzela ?

2. Spust jest o wiele delikatniejszy niz w STTI??

Link to post
Share on other sites

1. W zime do jakiej temperatury strzela ?

 

Na razie nie mialem jeszcze okazji tego sprawdzic - obiecuje ze podczas tegorocznej zimy przeprowadze sumienne testy (sprawdze temeprature przed i po powrocie ze strzelanki, wynik usrednie i potem zachowanie broni).

 

 

2. Spust jest o wiele delikatniejszy niz w STTI??

 

Wrazenia szczerze mowiac podobne, moze minimalnie bardziej miekki, ale stawialbym tu raczej na efekt placebo niz na realna miekkosc...

Link to post
Share on other sites

Mój szef jest Japończykiem i wrócił właśnie stamtąd. Poprosiłem go, aby mi przywiózł Socoma i Glocka 17. Glocka kupił, ale Socom był wyprzedany i sprzedawca powiedział, że TM ma wydać nową wersję. Next week spotkam szefa to go podpytam, może da mi jakieś namiary na sklep albo coś... Zaznaczam, że to wiadomość od sprzedawcy :), żeby nie było że ploty puszczam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A ja mam pytanie odnośnie mechaniki.

 

Czy zamek można zablokować w tylnej pozycji? Wiem, że ten dzyndzel do blokowania zamka jest ruchomy, ale czy w tym modelu nachodzi na rowek w zamku?

 

Czy wszystkie bezpieczniki są funkcjonalne, czy niektóre to atrapy?

 

Czy przy założonym tłumiku celowanie nie jest utrudnione? Pytam, gdyż w niektórych modelach tłumik nachodzi na przyżądy celownicze i zlewa się z nimi.

 

Są do niego dodatkowe magi?

 

Znalazłem tylko to: http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...roducts_id=1212

Link to post
Share on other sites

Czy zamek można zablokować w tylnej pozycji? Wiem, że ten dzyndzel do blokowania zamka jest ruchomy, ale czy w tym modelu nachodzi na rowek w zamku?

 

Niestety nie mozna... :-(

 

Czy wszystkie bezpieczniki są funkcjonalne, czy niektóre to atrapy?

 

Replika posiada 2 bezpieczniki - oba sa funkcjonalne.

 

Czy przy założonym tłumiku celowanie nie jest utrudnione? Pytam, gdyż w niektórych modelach tłumik nachodzi na przyżądy celownicze i zlewa się z nimi.

 

W zaden sposob nie utrudnia to celowania - tlumik nie jest widoczny w momencie zespolenia muszki i szczerbinki.

 

Są do niego dodatkowe magi?

 

Niestety - brak. TO chyba najwieksza bolaczka tej broni. Mag ktory wkleiles to mag produkcji STTI/KJW. Mialem takie 2 - zaden nie podawal poprawnie kulek w replice TM, wiec mysle ze mozna uznac to za prawidlowosc... Te samem agi w replice STTI/KJW podawaly kulki bez problemu...

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Odgrzewam kotleta, bo stałem się nowym posiadaczem tego cacka.

Jak sprawują sie wasze pistolety?

Mam zapasowe 2 magazynki czyli w sumie 3, więc są do dostania lecz niestety nie w Polsce na WGC są za 28$.

Pistolet jest plastikowy, tak jak sprężyniaki, ale kultura pracy i odgłos rekompensuje te wady...

Ile na 1 nabiciu wystrzeliwujecie kulek?

Czy mieliście problemy z nieszczelnością magazynka związaną z zabezpieczeniem przed zbyt dużym ciśnieniem?

Czy modyfikowaliście magazynek aby nie puszczał gazu pod większym ciśnieniem, jeżeli tak to jak to się robi (wiem że trzeba stopkę magazynka zdjąć).

 

Pozdrawiam Pidżej

Link to post
Share on other sites

Spiesze z odpowiedziami.

 

Magi owszem tylko na WGC - sciagalem dzieki uprzejmosci Cybula. Magi od KJW jak juz pisalem nie podaja poprawnie kulek.

 

Na jednym nabiciu wywalam 2-3 magazynki.

 

Maga nie modyfikowal - wsadzilem jedynie uszczelke z zapalniczki do gniazda ladowania gazu, zeby gaz nie uciekal mi bokiem przy ladowaniu.

Link to post
Share on other sites

Dyskretny upgrade to PowerGas, niezalecany do tej repliki ;-). Dzieki temu zyskujesz jakies 20 fps wiecej.

 

Replika owszem - nadal dziala. Fakt, po tylu miesiacach magazynek ktory dostalem z replika nadaje sie na zlom - rozszczelniony, nie trzyma gazu, syfonuje itd.

 

Po zakupie maga z WGC i zalozeniu go do repliki - smiga jak nowa. Dalej jest to hebel NIE DO ZAJECHANIA ^_^!

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj niestety nie odebrałem green gazu, więc poszedłem do kiosku po gaz do zapalniczek w celu testu. Powiem tak, nigdy nie widziałem pistoletu który by strzelał 150strzałów za 1krotnym naładowaniem gazu!

Jutro sprawdzę na green gazie, wynik będzie pewnie mniejszy...

Ale 5 magazynków na 1 nabiciu jest naprawdę imponujące!

1z magazynków syfonuje, postaram naprawić tak jak radzą na innych forach. Jak wyjdzie z pewnością dam tutaj mały review.

 

Pozdrawiam Pidżej

Link to post
Share on other sites

Na Twoim miejscu, pidzejfajt, uwazalbym na nabijanie repliki butanem - czytalem o ludziach ktorzy mieli przez to nieprzyjemnosci (mag psul sie nieodwracalnie).

 

Co do kabury - do Tornado Condora wchodzi. Z bieda, ale wchodzi (tyle ze kabura wyglada wtedy strasznie "nieforemnie"...

Link to post
Share on other sites

Green Gas sprawdzony, na Chrono Guarder'a na TOP Gas byłood 320-330fpsów z tłumikiem, inaczej nie mierzyłem bo używać będę tylko z tłumikiem :) Magazynki będę uszczelniał sylikonem: http://www.allegro.pl/item456677170_permat...turowy_85g.html

ewentualnie można zrobić myk, że skleja się tą stopkę magazynka z obudową magazynka, ale wtedy tracimy możliwość rozbierania magazynka.

Postaram sie o zdjęcia przy tej modyfikacji.

Link to post
Share on other sites

mk23mag1xv4.jpg

w640.png

 

Problem z wyjęciem stopki jest następujący:

trzeba rozwiercić 1 z pinów który znajduje się pomiędzy 2 które da się wyjąć.

Dzięki temu otrzymujemy dostęp do reszty magazynków.

Trzeba uważać, gdyż po rozebraniu stopki od reszty wypadnie sprężynka dociskająca zawór "bezpieczeństwa". Ja otwór ten zalepiłem klejem 2składnikowym, sprężynkę wyciągnąłem. Kolejna sprawa dotycząca przeciekania magazynka to uszczelka, trzeba ją uszczelnić sylikonem. Po zdjęciu stopki w reszcie (skorupie) magazynka jest miejsce łączenia się uszczelki z resztą skorupy. Tam trzeba dać ok 1.5mm warstwę sylikonu. Na koniec należy posmarować brzegi stopki magazynka klejem dla zachowania 100% szczelności magazynka.

 

Ps wysypały mi się 3 magazynki i moim sposobem naprawiłem je wszystkie, działają jak nowe.

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...