Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SL8 [BE]


Recommended Posts

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam problem,dzis podczas bitwy wpakowalem ostra serie-caly magazynek-w qmpla z duzej odleglosci,gdy ponownie naladowalem magazynek i nacisnalem spust nic sie nie stalo! Po prostu nie dziala,silnik nawet nie oddaje strzalu ani nie daje znac ze zyje! Prosze pomocy!

Link to post
Share on other sites

Hmm,juz to naprawilem uzylem techniki "strzel z piesci w kolbe" :P Sadze ze nie bylo styku gdzies niedaleko GB...czy to sie wam zdarza? Moglby mi ktos powiedziec ile kosztuje tuning tego malenstwa bo to jest super karabinek i nie chce kupowac szybko nowego! A moze dac mu spokoj i za dwa miechy kupic jakiejs m14 od [ns] w tawiangunie? Prosze o opinie :/ Ewentualnie pisac na gg 6015515 :)

pOzdR

 

pS:prosze o odpowiedz ktora prosilem wczesniej-magazynki :|

Link to post
Share on other sites

No właśnie tez tak sądziłem :) SL8 to moj pierwszy AEG który mi się nie zwalił po dwóch dniach a nawet przetrwał akcje :) Tera tylko sie poczeka aż będę miał kase na M14. Apropo pięknosci M14, każdy ma inny styl jak dla mnie SL8 wygląda bardzo nowocześnie i to mi się podoba, M14 tez jest ładne ale nie przesadzajmy ze ładniejsze :P,jak coś nie pasi z SL8 można przemalować korpus na szaro i pięknie wygląda :] Ahhh, juz bym zapomniał,to pytanko do Ciebie desert bo siedzisz w temacie widze :) Nie znasz magazynków pasujących do tego SL8 [bE]? Ja znalazłem jeszcze cos takiego:

http://www.sklep.airsoftguns.pl/product-po...EG-G36C-HK.html

Czy toto podejdzie do SL 8? Pls fast reply :)

Link to post
Share on other sites

Dudi a moze znasz jakiejs magazynki (obojetne czy mid czy low i hic :P) zeby mialy 50+ kulek i zeby podchodzily do sl8? Aha czy to ze czasami mi kulek nie podaje moze byc spowodowane magazynkiem low cap?

 

Jeżeli czytam ten temat i widzę Twoje do znudzenia powtarzane pytania o magazynki i nadal nie odpisuję na ich temat, to raczej nie znam, nie? Chyba logiczne... Przestań już tak katować - gniazdo magazynka SL8 BE jest niestandardowe i bez przeróbek innych magazynków się nie obędzie, o ile wogóle "istnieją" takie przeróbki, po których inne magazynki będą pasować.

Link to post
Share on other sites

Sluchajcie mam kolejny problem zwiazany z tym nieszzesnym sl8 :P

Mianowicie pewnego razu podczas strzelanki bron przestala miotac kulkami! Oczywiscie przyczyna byla prosta-gumka hop łupowa :/ Otworzylem szybko karabinek,wsadzilem gumke odpowiednio i po oddaniu kilku strzalow znowu cos sie zacielo,otwieram-gumka sie zsunela.Znowu "naprawilem". Kilka strzalow boom znowusz przestaly kulki leciec z tego samego powodu. Ta gumka nie daje mi spokoju :/ Co z tym zrobic ? Jakos ja umocowac bo ja poprostu uciskam w odpowiednie miejsce i zamykam bron.

 

PozdR

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Jako że od kilku miesięcy jestem posiadaczem SL8 z BE to takie małe podsumowanie tego karabinu. wersja stock nie warta opisu bo to raczej średni karabin, pierwszą rzeczą jako wymieniłem buła lufa (po pewnych zabiegach siłowych udało mi sie ja wyzwolić), zamieniłem aluminiową na preckę 509 6,04 z CA. Komora HU jest ok i nie była zmieniana. Znaczny wzrost zasięgu i celności. Poszedłem dalej miałem zestaw cylindra i tłoka Gaudnera oraz sprężynę 130%, niestety na 130 wyglądało to nie za ciekawie, bateria dość słabo naciągała sprężynę a układ komory nie pozwalał na wstawienie większej. Wymieniając gearbox na CA okazało się że zestaw gaudnera tam nie pasuje... dodatkowo popsułem selektor, replika przestała strzelać na semi, na auto było niewiele lepiej. Zirytowany tym karabinem wysłałem go do serwisu zbrojowni na poprawienie tych mankamentów. Po paru rozmowach z serwisantem który zajmował sie moją repliką dokonaliśmy uściślenia czego oczekuje od tego karabinu.

1. Ma strzelać na semi.

2. Ma strzelać na auto.

3. Ma mieć sprężynę 120% (taka najbardziej mi odpowiadała ze względów ekonomicznych).

4. Ma sie nie zacinać. (a czasem mu się to zdażało).

5. Dobrze by było wsadzić tam baterie lagre.

 

To co dokonali w serwisie... to prawie jak cud.

SL8 po powrocie spełniła wszystkie założenia, strzela jak marzenie, nie zacina się.

Jeżeli chodzi o wybór sprężyny... 120 pozwala jeszcze na strzelanie kulkami 0,23 które są znacznie tańsze niż 0,25 czy 0,30 raczej niezbędne przy większej sprężynie. Wzrost kosztów tuningu powyżej 130% jest nie proporcjonalny do przyrostu zasięgu o wzroście kosztów eksploatacji nie wspomnę. (Opróżnienie magazynka na auto trwa parę sekund, zresztą na semi też nie wiele dłużej.)

Ogólnie replika budzi mieszane uczucia od zachwytu po nienawiść. Jeżeli chciał by ją mocno tuningować to na pewno da to lepszy efekt niż tuning ca8-2, zwłaszcza jeżeli myślimy poważnie o lagre, no i szyna RIS jest już w zestawie ;)

Jako gratis zostaje możliwość wstawienia bardzo długiej lufy bez potrzeby maskowania jej tłumikiem.

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Witam wszystkich

 

Posiadam ten karabinek już jakiś czas, ale niedawno wpadłem na pomysł aby go trochę zmodyfikować. Czytając wasze wypowiedzi, doszedłem do wniosku, że na początek powinnam wymienić lufę i gumkę HopUp. Dlatego mam pytanie czy ta lufa będzie pasowała do mojego karabinka:

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1932

 

Czy może powinienem wybrać coś innego. Jeśli ta lufa jest nieodpowiednia, to może ktoś mógłby mi polecić coś innego najlepiej w cenie nie przekraczającej 150 PLN .

Moje kolejne pytanie dotyczy gumki HopUp, którą powinienem wybrać? Zastanawiam się nad tymi dwoma:

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1637

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1797

 

W przyszłości chciałbym zamontować do niego sprężynę 120 a co za tym idzie cylinder, tłok, głowice może ktoś kto ma ten karabin (choć niekoniecznie), mógłby mi polecić jakieś konkretne modele tych części (wszelkie linki mile widziane).

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...