Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

List KBDCh do TVP 3 jako odpowiedź na reportaż


Recommended Posts

Wiedziałem że znajdą się ludzie którzy zechcą sprostować temat ASG w Polsce i wyjaśnić co nieco tym durnym mediom, kiedy je oglądamy żołądek podchodzi nam do gardła - (jak ostatnio z tymi dwoma "łosiami")

Świetna robota! Tyle że to pewnie jak mówią wlele nie zmieni bo telewizja i tak zrobi co uważa za słuszne i nie bedzie sie takimi rzeczami przejmować choć z drugiej strony sensacją i dobrym materiałem jest właśnie nasz sport, który polega na walce fair-play i jest myśłe najlepszym hobby które pozwala na całego oderwac sie od rzeczywistości i poznać smak adrenaliny i pasji w najwiekrzym tego słowa znaczeniu i przy zachowaniu (jest to sport ekstremalny) największego bezpieczeństwa które jest zachowywane jako na pierwszym miejscu...

Ludzie się nie znają i wywołują takie farmazony nie przeczytawszy wcześniej nawet wzmianki na temat AirSoftu chociażby w internecie - co już by wpłynęło na minimalnie obiektywną ocenę rzezy...

Pozdrawiam i podziwiam was za te starania które mam nadzieję w przyszłości zaowocują taką popularnością ASG w Polsce jak i Painball'a - którego nazwę zna nawet największy amator sportów ekstremalnych.

pozdro.

Link to post
Share on other sites

Ech...

 

Publikując ten list tutaj pokazaliście bardzo eleganckie podejście do reszty maniaków. Nikt z nas maluczkich nie musiał być przecierz poinformowany o waszym działaniu. Publikując list naraziliście się też na opinie, te głupie, te nijakie, te bardziej rozbudowane i te pseudomentorskie :)

 

Nikt chyba nie podważa sensu waszego działania.

 

Jesli moja wypowiedź została odebrana jako pouczająca to znaczy tylko, że użyłem nieodpowiedniej stylistyki, bo nie miałem na celu "Nauczać".

 

Temat jest ciekawy choć odbiega już od podstawowego problemu.

Zaczynamy chyba spierać się o poboczne pierdółki.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dobry Wieczór ;)

Jak wcześniej nadmieniono, o tym, by każde środowisko podpisało się pod listem (Yarpen?) nasunął mi się pewien pomysł, może i głupawy. Otóż: Akcja odniosła by większy skutek gdyby każde województwo, team, grupa, maniak czy inny ustalony szczebel organizacji wysłał swój list. Zaświadczyło by to o dużej liczbie zainteresowanych, była by większa siła perswazji.

To tyle ode mnie.

Link to post
Share on other sites
Publikując ten list tutaj pokazaliście bardzo eleganckie podejście do reszty maniaków. Nikt z nas maluczkich nie musiał być przecierz poinformowany o waszym działaniu.

A ja uważam, że obowiązkiem autorów było opublikowanie go tutaj. Piszą przecież w imieniu całej wspólnoty AS, a nie tylko swoim.

Link to post
Share on other sites

A ja uważam, że obowiązkiem autorów było opublikowanie go tutaj. Piszą przecież w  imieniu całej wspólnoty AS, a nie tylko swoim.

 

Bynajmniej, jak już napisałem kilka postów wyżej : "List wysłaliśmy w swoim imieniu, osób podpisanych pod nim z imienia i nazwiska".

 

Nie mamy "mandatu" aby wypowiadać się w imieniu ogółu.

Link to post
Share on other sites
Nie mamy "mandatu" aby wypowiadać się w imieniu ogółu.

Mój macie. Postąpiliście słusznie i niemam zamiaru tego negować. Już wcześniej napisałem, że najwyższy czas wyjść z podziemia. Nie robimy nic złego, a wasz list ma przekonać o tym chociaż kilka osób z poza środowiska.

Tym niemniej uznalismy bez dyskusji, ze nie mamy rowniez mandatu robic tego niejako za plecami srodowiska

I bardzo słusznie. Wyobraźcie sobie sytuację, gdyby co drugi maniak zacząłby "działać w naszym interesie". Wolę nawet nie mysleć co by było, a te słowa krytyki, które by się posypały na nasze głowy... :? Uwazam więc, ze Wasz list jest wzorem do naśladowania, a jesli robicie coś na taką skalę, to jednak należy poinformować bractwo AS o tym.

Link to post
Share on other sites

Wszyscy tak mówią, że warto by żeby wiele osób się podpisało, zeby masowo wysyłać listy, ze wtedy to by dało efetkty, ale... powiedzcie, jakich właściwie efektów oczekujecie? Publicznych przeprosin? Kolejnego reportażu? A jeśli nie to czego? Bo jeśli nie wiemy czego chcemy, to bez senu jest dyskutować nas tym, jak to osiągnąć...

Link to post
Share on other sites
Wszyscy tak mówią' date=' że warto by żeby wiele osób się podpisało, zeby masowo wysyłać listy, ze wtedy to by dało efetkty, ale... powiedzcie, jakich właściwie efektów oczekujecie? Publicznych przeprosin? Kolejnego reportażu? A jeśli nie to czego? Bo jeśli nie wiemy czego chcemy, to bez senu jest dyskutować nas tym, jak to osiągnąć...[/quote']

 

Moze troche obszerniej niz Yarpen :)

Nie oczekujemy publicznych przeprosin, bo to niczego nie zmieni. Kolejnego reportazu? Czemu nie - jesli tylko ktos raz zechce pokazac na czym polega nasze hobby czy pasja w sposob, ktory naprawde odda to, co przezywamy uczestniczac w strzelankach - to byloby naprawde cos w porownaniu z teoretyzowaniem goscia od paintballa na temat AS.

Dokladnie wiemy czego chcemy. Ano tego zeby srodowisko ASG nie bylo postrzegane jak jakas konspiracja ludzi szwendajacych sie po lasach i ruinach z bronia, a jako zwarta spolecznosc milosnikow ekstremalnej w pewnym sensie zabawy, ludzie z duzym poczuciem odpowiedzialnosci, przyjaciele, ktorych hobby wykracza dalego poza "bitewny zgielk", a pasja nie ogranicza sie jedynie do strzelania do siebie.

Nie chcemy rowniez ogladac i czytac wiecej bzdurnych materialow, w ktorych notorycznie myli sie nas z harcerzami, paintballowacami, neo terrorystami. Opowiada sie duby smalone o wplywie gier komputerowych i nowym wymiaze oddawania sie czystej agresji.

Zmeczylo nas to. To, co robimy - stramy sie robic odpowiedzialnie i z glowa. To, co robimy - kochamy robic. Chcemy wiec zeby zostala nam oddana sprawiedliwosc. Zeby przy kolejnej wpadce jakichs oszolomow wyraznie zostalo napisane, ze to nie byli maniacy AS, a po prostu zwykli debile, od ktorych my wszyscy - srodowisko AS w Polsce sie odcinamy.

To dosc prosty i malo finezyjny plan ale mysle, ze sluszny i skuteczny.

Pierwsze efekty juz sa. Jakie beda dalsze - pokaze reakcja na nasz list. jesli jej nie bedzie - zapewniam, ze sie przypomnimy. Na przyklad przy okazji jakiegos solidnego zlotu.

Link to post
Share on other sites

tego nigdy nie wiesz :)

jednak nieodmiennie panuje zasada, ktora mowi, ze jak nie sprobujesz to sie nie dowiesz

 

w wypadku gazety z Opola sie udalo - pan Redaktor napisal drugi sensowniejszy artukul.

 

jak tym razem nie wyjdzie to trzeba bedzie sprobowac inaczej i gdzieindziej - do skutku.

Link to post
Share on other sites

Popieram ten list.

 

Też specjalnie nie jestem za kontaktami z mediami, ale jak już same się zainteresują, i ktoś chce coś pisać - lepiej mu w tym pomóc, niż mają powstać takie bzdury, jak w tym reportażu - poza tym całkowite odcięcie się od mediów będzie owocowało podejściem - "pewnie robią coś nielegalnego, bo mają coś do ukrycia".

 

Dajcie znać, gdy będzie jakaś reakcja.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...