Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G&G AK 47


Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

odświeżam temat.

więc mam pytanie ponieważ od strony technicznej jestem zielony to:

Co muszę zrobić żeby wstawić ten zaczep od paska na body bo mi (jak w każdym chyba) wyleciał. Czy muszę go (kałacha nie zaczep) całego demontować czy jest jakiś szybszy i prostszy sposób?

Link to post
Share on other sites

nie, rzecz do montażu jest banalnie prosta.

najpierw - potrzebujesz prostokątną płytke z metalu wysokosci 4cm 7mm (szerokosc ze 2-3 cm, to akurat najmniej ważne)

tą płytke wstawisz do body tam, gdzie masz miejsce na zaczep klamerki (tej, co wyleciała).

Zdejmujesz pokrywe zamka (tylko !) mierzysz jaka jest wysokosc dziury na klamerkę.

W tej płytce metalowej robisz wcięcie na szerokośc i dlugośc klamerki - tak, żeby ten ząbek od klamerki do niej pasowal - taki zatrzask wsuwany od góry robisz po prostu.

Potem klamerke wpychasz w otwór na body, ale jej NIE zaczepiasz o samo body. Potem od góry wkładasz płytke, ona wchodzi w ząbek i blokuje klamerkę.

Potem wsadasz pokrywe zamka i to wszystko.

Żeby dobrze weszłą radze psiknąc silikonem najpierw. A grubosc płytki - 3 milimetry.

 

Lepiej nie potrafię tego wytłumaczyc.

 

A samą płyke to można albo tarczkami do metalu wycinac (w kastoramie mają) albo piłka reczną do metalu. I pilnikiem ręcznym objechac, zeby zadziorów nie zostawic.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

odświeżam temat - właśnie dostałem ten karabin do swoich łapek

 

pierwsze wrażenie pozytywnie - troszkę za dużą baterię kupiłem do niego - wiec miałem mały problem z włożeniem baterii do kolby ale jak juz weszła to trzyma jak ta lala

 

bez regulacji na blasterkach 0,25 sadzi dość ładnie - na oko z 40 metrów kulka idzie - skupienie bardzo dobre

 

wykonanie wspaniałe

 

ale ma też wady

hi-cap nie podaje mi kulek ( dobrze ze kupiłem od razu low-capa G&P - więc miałem na czym go testować)

oraz przednie okładziny dość dobrze sie nie trzymają - boje sie ze jak upadnę to broń sie po prostu rozsypie - do walki można iść ale trzeba będzie uważać

 

miał ktoś już takie problemy z tym ??

jeśli tak to proszę i jakieś info

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

odświeżam temat - właśnie dostałem ten karabin do swoich łapek

 

pierwsze wrażenie pozytywnie - troszkę za dużą baterię kupiłem do niego - wiec miałem mały problem z włożeniem baterii do kolby ale jak juz weszła to trzyma jak ta lala

 

bez regulacji na blasterkach 0,25 sadzi dość ładnie - na oko z 40 metrów kulka idzie - skupienie bardzo dobre

 

wykonanie wspaniałe

 

ale ma też wady

hi-cap nie podaje mi kulek ( dobrze ze kupiłem od razu low-capa G&P - więc miałem na czym go testować)

oraz przednie okładziny dość dobrze sie nie trzymają - boje sie ze jak upadnę to broń sie po prostu rozsypie - do walki można iść ale trzeba będzie uważać

 

miał ktoś już takie problemy z tym ??

jeśli tak to proszę i jakieś info

pozdrawiam

 

 

Hi cap - naprawiony - poprostu musialem mocniej spręzyne naciągnąć - tylko tyle - za duzo dałem na początek silikonu więc dlatego miałem taki problem - teraz juz ładnie podaje - bez potrzeby silnego naciągania spręzyny w nim.

 

Co do okładzin - myslałem tak i myslałem - juz planowałem wywierić jakąś dziurkę i śrubkę wkręcić zeby trzymała ale tak patrze a tam cos takiego już jest nawet z gwintem - zaraz pod dolną okładziną - ucieszyłem sie ze nie będe musiał nic robić tylko znaleść odpowiednią śrubkę. Ale to mi nie dawało spokoju - ta dziurka - więc zacząłem szukać - znalazłem na stronie producenta rysunek montażowy całej broni - wszystko rozrysowane do ostatniej śrubki - i co sie okazało ?Jakiś chinski lub tajlandzki pracownik musiał mieć albo zły dzień albo dostał jedną miseczke ryzu mniej i zapomniał własnie tej z śrubki wkręcić - dzis w pracy taką śrubke juz znalazlem i po pracy ją wkręce i bedzie spokoj - mam taką nadzieje.

 

Więc całkowicie zmieniam zdanie o tej broni - wczoraj na szczelance wywaliłem 2 hi-capy i juz widać ze hopek sie dotarł - poprawiło się skupienie oraz zasięg - wrogowi nie było juz do śmiechu -

Rorzut - okolo max - 10 - 15 centymetrów na odległości okolo 40 metrów - jak dla mnie super - widzialem broń z preclufami które miały gorsze wyniki na tym dystansie

donośność - 40 metrów po torze płaskim a potem juz opada - ale narazie jeszcze nie regulowałem hopka - wiec moze jak znajde czas to sie pobawie i poszukam dobrego ustawienia. ale moze to kwestia dotarcia sie jeszcze broni.

Co do halasu jaki wytwarza ta broń - to nie snajperka i nie broń do podchodów ale kto by sie przejmował tym mając duzą siłe ognia. To poprostu kałach i ma szczelać - ma być głośny - dla mnie ten dzwięk to melodia dla uszu.

 

Podłączyłem też baterię 9,6 - to było tak jakby przesiąść sie z malucha na porche - wspaniała reakcja na naciśnięcie spustu oraz doskonała szybkoszczelność. Niestety posiadam tylko baterię 8,4 - ale i tak nie narzekam - dla mnie jest wystarczająca

 

Moja opinia teraz jest taka

Wspaniałe wykonanie broni oraz okładzin - prawdziwe drewno oraz metal body

Bateria jaką mozna bez problemu włożyć to max3000 mAh - ja mam większą - 3300mAh i bede musiał podszlifować kolbę w srodku zeby dało sie tą baterię wkładać bez problemów.

Należy posprawdzac wszystkie śrubki - tak na wszelki wypadek.

Pięknie oksyd położony - po bardzo częstej zmianie trybu ognia - powstaje taka piekna rysa - która tylko dodaje urokowi broni

Bardzo dobry selekcjoner [chyba selektor?...] ognia - jak narazie nie ma możliwości przestawiania sie trybu ognia przez przypadek.

 

Jestem zachwycony tą bronią jak na razie

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Odgrzeję temat o tej najlepszej 47 na rynku ;-) Czy sprawdzał ktoś kompatybilność magazynków (mid-cup) G&P i P&J?

 

http://taiwangun.com/?str=product&prId=225 P&J

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2057 G&P

 

Czy próbował ktoś zamontować oryginalną ruską optykę np. PSO-1?

http://asgshop.pl/produkt.php?id=2123

 

Proszę o szybką odpowiedź!

Pozdro!

Edited by Lord_Viader
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

Panowie czemu nic już nie piszecie o tym kałaszku ? Wkońcu troszke osób go już ma więc moglibyście napisać znowu kilka słów jak sie sprawuje dalej ten karabinek. I może macie jakieś nowe doświadczenia związane z magami typu Low-Cap do tego AK47 ?

Link to post
Share on other sites

No więc. Replikę posiadam od 7 miesięcy. Kilkanaście dni temu zamontowane zostały w niej gumka hop up Mad Bulla, bore-up Guardera i spring M110 Mad Bulla. Wynik na chrono: 410fps :strach: Biorąc pod uwagę, że M110 powinien zapewniać 360fps oznacza to świetną szczelność. Szykuję się również do wymiany precki, ta stockowa to nieporozumienie :-F Samo AK jest nie do zabicia, pomimo tego że nie raz upadło na ziemię (razem ze mną ;-) ) jest praktycznie jak nowe. Drewienka są trochę za jasne, ale w porównaniu z "drewienkami" chińskich replik metal-wood są boskie. Replika jest ciężka, mi się to podoba, innym przeszkadza. Standardowy hi-cap ma luzy, trzeba podklejać.

 

Wspominając stockową replikę: należy natychmiast po zakupie zmienić gumkę HU. Stockowa jest koszmarna. Na batce 8,4V zapewnia ładnego rofa, po tuningu 8,4 słabo sobie radzi, lepiej kupić od początku 9,6V. Podsumowując: replika świetnie wygląda i świetnie strzela (po zmianie gumki). Jak dla mnie to najlepszy kałasz na rynku ( nie miałem kontaktu z produktami RS).

Edited by Wojciech_G
Link to post
Share on other sites

A orientujesz sie jak wyglada sprawa magow Low-Cap firmy Tokio Marui czy sa kompatybilne czy nie ? Albo np magi CA ale tez Low_Cap bo takie mnie interesuja. jak dostane tego kalacha to chce latac z Low_Capami. Hmm a co do tej gumki to co na stockowej slabo sie strzela czy jak ?

Link to post
Share on other sites

Lowy firmy Mag i Cyma pasują (przynajmniej w moim egzemplarzu). Innych nie miałem okazji sprawdzić. A co do gumki: ja miałem pecha, wszystkie kulki skręcały w lewo :wink: Po wymianie gumki strzela jak należy. Można ryzykować ze stockową gumką, ale kupując replikę za 1k raczej te 35zł nie robi różnicy. Oczywiście zapłacisz jeszcze za montaż owej gumki, chyba że wymienisz sam.

Link to post
Share on other sites

A mógłby któryś z użytkowników tej broni podać jakiej długości jest lufa wewnętrzna w tym modelu?

Capri twierdzi, że 443mm, zaś na WGC jest napisane, że 407 mm. Mógłby mi ktoś rozsądzić ten "spór"?

Jeślibym wybrał tą replikę, chciałbym też od razu kupić do niej preclufę, stąd moje pytanie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...