Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ładne zdjęcia granatów


Guest Kret

Recommended Posts

Pytanie czysto modelarskie.

 

Siedzę właśnie nad replikami granatów obronnych (będą na kulki, Navy, więc się bój!) - mają ładny kształt, wyciąganą zawleczkę i tylko łyżki im brakuje, ale bez łyżki można żyć... (prawda? czy nie można? )

 

Natomiast zupełnie nie wiem, co na takim granacie ma być napisane. Jasne, mogę coś wymyślić (i na pewno to zrobię), ale może macie jakieś duże i wyraźne zdjęcia współczesnych granatów obronnych? Zawsze lepiej napisać coś podobnego do oryginału.

 

Chcę, aby wrogowie mojego ludu na kulki zostali obrzuceni dobrze wyglądającymi replikami, co dowodzi pewnego stylu w moim osobistym mniemaniu, i szacunku dla mordowanych na kulki wrogów.

 

Uprzejmie dziękuję za każdą pomoc.

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites

Jak dorwę skaner to ci podrzuce fotki . Hmm mam program do rozpoznawania niewypałów z całego swiata tam jest wszystko z napisami łacznie z granatami, minami, pociskami od moździerza i inne takie rozrywkowe rzeczy. Można z nich chyba robić fajne atrapy, pewnie nawet wymiary są. Program używaja saperzy USArmy, KFOR i inne SFORy :) Polscy saperzy uczą się po prostu na pamięć :)

 

Ps. Jak ktoś chce mogę podrzucić, tylko jestem leniwy i rzadko chodzę na poczte. Najlepiej jak bym wrzucił komus na FTP.

Link to post
Share on other sites

Zależy repliki jakich granatów robisz. Z tego co wiem (lecz nie ręczę za moją wiedzę :wink: ) to z granatów używanych przez WP (F-1, RG-42, RG-88) w ładnej książeczce pod tytułem "Technika Wojska Polskiego"

na obrazkach napis na sobie ma tylko RG-88 a brzmi on: "RGO" bądź "R6O"(ach ta wojskowa czcionka...). Jak już wspomniałem wcześniej: nie ręczę za swoją wiedzę i być może autor książki zrobił odbiorców w jajo i sfotografował granaty napisami do tyłu (choć miejmy nadzieję że takich gadów u nas w Polsce nie ma.

Pozdrawiam

Wochu

Link to post
Share on other sites

Dzięki Cybul i Remov, że mnie oświeciliście (że też nie pomyślałem że to może być skrót... ale, no cóż - wakacje to wakacje :wink: ). Chciałem dać jeszcze fotkę tego ganatu ale nie bardzo da się zeskanować (na pewno nie wyraźnie). Kret, może powiedz replikę jakiego granatu robisz to wtedy wszyscy będziemy szukać jednej konkretnej "gruszki" a wtedy szubciej dostaniesz to co będziesz chciał (oczywiście nie myśl, że mówię Ci, co masz robić - to twoja robota i róbta co chceta)

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, bardzo dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Pinky - tak, jestem zainteresowany.

 

Nie mam pojecia, jaki granat bede modelowal. Udalo mi sie kupic kilkanascie miekkich plaastykowych wyprasek w ksztalcie korpusu, takich sluzacych do polewania sie woda. Od pewnego niemieckiego kolegi ajersoftowca nauczylem sie robic prosty i skuteczny zapalnik (taki z zawleczka) i postanowilem poszukac czegos co byloby podobne do tego baniaczka na kulki na zdjeciu wyzej. Nie musi byc naturalnie takie samo, ale choc troche ksztaltem przypominac (jak te wspolczesne jugoslowianskie) granaty obronne. Nie wpadam w przesade - chodzi mi tylko o klimatyczny napis. Dziekuje jeszcze raz.

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...