Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Glock 17 KSC - Problem z zamkiem


Recommended Posts

Witam :!:

 

Na wstepie chce zazaczyć iż szukałem odpowiedzi na mój problem na forum (wyszukiwarka) jednak nie znalazłem topicu o moim problemie.

Jeżeli coś takiego było prosze i link :F

 

Ale do rzeczy a więc tak mam Glocka jak w temacie, jestem jego trzecim właścicielem i akurat u mnie zaczeło się coś z nim dziać.

 

Najpierw jak lekko kropiło to coś jakby zaczeło go "dławić" i strzelał jakby niemógł (zaznaczam tu iż u mnie był uzytkowany on na propanie).

 

Niedługo potem przy strzale zamek nie chciał powracać do poprzedniego położenia, zatrzymywał sie odsuniety o ok 3-5mm(na oko) od neutralnego położenia i przez to przy drugim naciśnieciu spustu sie blokował (trzeba było dosunąć zamek palcem i strzelić).

 

Na koniec zaczął syfonować. Wydawało mi sie że to przez smarowanie więc go nasmarowałem a tu dalej d...znaczy sie niepomogło.

 

Jak ktoś wie co mojemu gloczkowi może dolegać to prosze o pomoc :!:

 

Pozdrawiam Eddie :!:

Link to post
Share on other sites
magazynek do uszczelnienia, a replike proponuje wziasc rozlozyc, smar w łape i jedziemy.... co do magazynka nabij go GreenGazem i zobacz czy masz syfony bo jak tak to chyba zawory ci poszły ...

Właśnie magazynek jest ok bo go sprawdzałem (cóż sprawdze jeszcze raz) a za rozłożenie i smarowanie już sie wziąłem...jak usterka ustąpi to napisze :)

Link to post
Share on other sites
heh jesli syfon masz za kazdym razem to najprawdopodobniej pozbyles sie zaworka nr.24 wedlug manuala dolaczonego do broni. kolejnym objawem tego uszkodzenia jest brak blow backu. dobra rada w glockach z KSc/Kwa nie urzywaj propanu.

Na przyszłosć będe wiedział, a syfon sie pojawia dopiero przy 3 lub 4tym strzale.

Sprawdze jeszcze sprężyne ale i tak dzieki wszystkim za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Jeżeli zaworek jest sprawny to sprawdż czy masz luzy góra dół przy magazynku.

Może być wyrobiony zatrzask magazynka i cięzar magazynka powoduje że powstaje szczelina pomiędzy magazynkiem a zaworkiem którędy ucieka gaz, widać wtedy obłoczek przy strzale koło szyny zamka z tyłu. Ciśnienie szybko spada, zamek nie powraca i robi sie syfon.

Łatwo to sprawdzić dociskając (lekko) magazynek drugą reka przy oddawaniu strzałów.

Jeżeli wtedy jest OK to winny jest zatrzask. Sam tak miałem przy przechodzonym Glocku. Można kupić nowy metalowy albo spróbować naprawić (nadlać) jakimś dobrym klejem np. epoksydem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Część No. 24 odpowiada za blowback podobno pęka jeśl używa się green gazu. Ale Eddie napisał, że zamek nie wraca do przedniego położenia - a za to odpowiada sprężyna powrotna.

 

Zamontowałem zamiennik części 24: http://asgshop.pl/produkt.php?id=1291 w stockowym glocku 17 KSC-KWA. Prędkość kulki spadła o 5 fps ( w granicy błędu pomiaru), blowback trochę osłabł... ale na jednym ładowaniu gazu Ultraair w temperaturze 18 stopni wystrzeliłem 140 kulek. Liczyłem dokładnie: 7 magazynków po 20 kulek (żeby łatwiej się liczyło), bez straty prędkości kulki. :-) Warto wydać te 70 zł, zwłaszcza że sam pistolet jest tani.

Link to post
Share on other sites

Też mam podobny problem z moją 17 z metalowym zamkiem. Wygląda to tak: po naładowaniu glocka naciskam spust i z lufy wylatuje kulka lecz zamek nie odbija do tyłu na tyle by zamknąć zawór i gaz wylatuje z lufy. Kiedy odciągne zamek do maxymalnego położenia zamek sam nie wraca. Wysyłałem broń do asgshopu i powiedzieli mi ze musze kupić nowego. Robili próby : brali mój zamek i montowali w innym "body" a do mojego "body" wsadzali inny zamek i obydwa glocki działały. Czy da się z tym coś zrobić?

Jeżeli się uda to nakręce krótki filmik pokazujący jak moja 17 strzela

Link to post
Share on other sites
70 PLN x ilość magazynków, zapomniałeś dodać...

Wally ma rację - mi chodziło o tzw. "firefly rocket valve" - montuje się go w cylindrze blowbacku. Jest bardziej wytrzymały niż plastikowy odpowiednik, poza tym szybciej odcina przepływ gazu, przez co blowback zużywa go mniej.

Z kolei zawór o większej przepustowości w magazynku spowoduje większe zużycie gazu - tego nie polecam, bo 290 fps w broni bocznej spokojnie wystarczy.

Puzel - jeżeli kupiłeś zamek G&P do G17, to zapewne będziesz musiał go potraktować pilnikiem - czytałem na zachodnich forach że wymaga dopieszczenia (stąd niska cena)

Link to post
Share on other sites

Ja kupowałem ze 2 lata temu na machingunie, w glocku jest zamek KSC.

 

zamek ksc jest malowany, nie? jeśli tak to kicha bo farba brzydko złazi i potem lipnie to wyglada. Jezior, jak to jest w przypadku g&p? wyciera się ładnie? Jak jest spasowany -nie klekocze? Pozdro

Link to post
Share on other sites

Mam ten zamek za krótko aby powiedzieć czy farba schodzi szybko (około 1 miesiąc dopiero). Pomalowałem oznaczenia na biało jedynie, wygląda elegancko.

Co do spasowania, to klekocze jedynie Lufa zew. Sam zamek siedzi bardzo dobrze. Wydaje mi się, że zamek z KSC klekocze bardziej. Muszę dorwać kumpla glocka i porównać.

Link to post
Share on other sites

Chyba jest oksydowany, nie wygląda to na malowanie, ale na tym się nie znam :)

 

EDIT: Troche to zajęło, ale wreszcie miałem okazję porównać zamek z KSC z G&P (niestety narazie nie mam zdjęć, jak tylko zdobędę, nie omieszkam wrzucić).

 

Otóż to, co widać na pierwszy rzut oka, to kolor (można to nazwać fakturą) oraz oznaczenia. Zamek G&P zdaje się być bardziej matowy i jego kolor jest bardziej "metaliczny" od swojego odpowiednika z KSC, natomiast zamek z KSC jest gładki, ciemniejszy i szczerze powiedziawszy wygląda deko plastikowo (moim zdaniem).

 

Jeśli chodzi o oznaczenia, to w G&P są płytsze, troszkę powiedział bym, skromniejsze. W KSC są głębsze, wyraźniejsze i bez problemu da się wyczytać poszczególne oznaczenia.

 

A jeśli chodzi o klekotanie :lol: to oba klekoczą podobnie :D

 

W najbliższym czasie wrzucę fotki

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Witam,

Odgrzewam kotleta, bo wo sumie tu było najwięcej o części 24, czyli tej rocket valve.

Otóż moja plastikowa w G17 też się ułamała i szukam zamiennika. W Polsce brak więc będę musiał sprowadzać z kingkonku i teraz pytanko:

 

Rozumiem że nada się to:

http://www.tokyo-model.com.hk/ecshop/goods.php?id=1517

 

ale ewentualnie to też może zadziałać:

 

http://www.tokyo-model.com.hk/ecshop/goods.php?id=5682

 

?

 

Drugie pytanie, to montując to, muszę zmieścić całą sprężynę z zaworem pod tego poprzecznego pina, przed, czy pin ma przechodzić przez sprężynę?

Z obrazkowej instrukcji Foki wynika chyba, że pin trzyma wszytko z przodu...

 

 

 

 

EDIT:

 

No to sam sobie odpowiem. Może się komuś przyda łopatologiczny opis.

Kupiłem dokładnie tą część:

 

http://www.tokyo-model.com.hk/ecshop/goods.php?id=1517

 

paczka przyszła po około tygodniu po wykonaniu opłaty. Wyniosło mnie to w sumie 61 zł w tym przesyłka.

 

Na ulotce ja wół stoi, "Replace Part No. 24 of your KSC Glock series. 8-)

 

Wsadziłem zawór wraz ze sprężynką tym śmigiełkiem w stronę lufy, pod tego kolka poprzecznego.

 

Niech ktoś mi wytłumaczy, jak to jest że teraz wszystko działa jak należy? :-P Przecież ten zaworek nie ma tam możliwości ruchu. Czy chodzi o to że odpowiednio kieruje strumień gazu?

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...