Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Amerykanskie rozmiary butów


Recommended Posts

Witam!

 

Skorzystałem z szukaj i nie znalazlem :-(

 

Chciałbym zakupić przez internet jakieś belleville lub batesy (jeszcze sie nie zdcydowałem na model, narazie sie rozglądam na allegro).

 

Nie mam mozliwości jednak przymierzenia tych butow w realu. No i mam problem bo nie wiem jaki rozmiar byłby dla mnie odpowiedni.

 

Z reguły nosze rozmiar 43.

Jak staje na centymetrze krawieckim to mi wychodzi długośc stopy 27,5 cm.

 

Informacje jakie podaja sprzedawcy na allegro, czyli długość wkładki, do mnie zupełnie nie trafiają, z reguły wkładki sa wywiniete i zachodza na pietę więc ich długość nie przeklada sie na długośc stopy. (jak są mierzone wkładki tylko ta "część leżąca" czy też z wywinięciem?)

 

Może ktoś ma podobny rozmiar i może coś podpowiedzieć.

 

Bo ja sie wacham od 9 przez 9,5 do 10, tak wiec duzy rozrzut ;-)

 

Druga kwesia to szerokość.

Moja stopa w najszerszym miejscu ma 9,5 cm, zakładam że to R, chyba?

Link to post
Share on other sites

W łasnie, porownując obydwie tabelki wg jednej polskie 43 to 9, według drugiej to 10 :?

 

Tak wiec nadal stoje w tym samym miejscu :D

 

 

 

Jeszcze nie wiem jakie buty wybrać. Obcnie pomykam w desantach.

 

Opcjonalnie to zyczyłbym sobobie dwie pry, wiedąc że nie ma butpow szechstronnych, jedne na teraz, a wiec raczej cale ze skóry z goretexem, może i z jakimś ociepleniem.

A na lato jakies deserty (ale to zakup na wiosnę), narazie im sie przygladam i choc troche sie róznią wygladem to nie bardzo wiem czym sie róznią w uzytkowaniu. Za duzo tych modeli ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Bosniaki 9W na 100% sa szersze :twisted:  

 

Jakie jungle? Jakie Belleville? Przeciez to firma...

 

Ludzie, badzcie precyzyjni, podawajcie dokladne modele butow o ktore wam chodzi.

 

A jakie polecasz? ;-)

 

Na zimówki zdecydowałem sie jednak na bundeswery.

Przegladam jednak ofertę desertów belleville i aż głowa boli od nadmiaru. Na co im tyle modeli na pustynie? Moje niewprawne oko nie widzi wielkich róznic.

 

Jakie najlepsze na polskie (niepustynne) letnie warunki?

Buty chciałbym wykorzystywac i na strzelankach i podczas wypadow turystycznych po górach i w lesie.

 

Czy model 300 DES ST i 550 ST (USMC) to praktycznie to samo? Tylko że 550 ma troche ciemniejszy kolor i logo USMC?

Może ten byłby dobry, ciemniejszy kolor chyba bardziej odpowiada na nasze warunki, mam na mysli że tak sie zabruda jak te inne żółciutkie.

 

Solidnie wygladaja też 220 DES ST.

Czy warto inwestować z buty z gore? Czy te bez gore przemakaja momentalnie, czy tez troche w naszym deszczyku wytrzymają?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...