Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Temat, nie nowy, nie odkrywczy, a jednak może się przydać przy wybieraniu repliki broni krótkiej firmy CG... Kiedy np. o CG Smith & Wesson 1911 jest na tym forum i to sporo (opcja szukaj działa), to np. o CG Colt National Match żadnego znaczącego tematu tutaj nie znalazłem... I tu właśnie zaczyna się mój problem... Kiedy o serii HPA wiemy dosyć sporo, "bebechy" broni są bardzo podobne, repliki mają podobne osiągi oraz jakość wykonania, to o "Coltcie" lub np. CG Taurus PT92HW nie wiadomo zbyt wiele... Tutaj moje pytanie, jaką moc, zasięg oraz wytrzymałość posiadają dwa powyżej wymienione przezemnie modele: Colt oraz Taurus... Jak wypadają one w porównaniu z S&W 1911... :?: Dziwi mnie również, gdyż wszystkie te modele są z wyższej półki CG (cena ok. 190 zł), a model Colta posiada moc 0,5 J, natomiast S&W posiada 1 J (info ze zbrojowni)... Jeżeli ktoś miał w swojej kolekcji Colta oraz Taurusa wdzięczny będe za recenzje tych broni...

 

Pozdrawiam Maximus1944pl :wink:

Link to post
Share on other sites

Cyber Gun Colt National Match

Długość całkowita 223 mm

Kaliber 6 mm

Predkość pocz. 90 m/s

Hop Up Tak

Pojemność magazynka 14

Waga 755 g.

Licencja Colt

 

 

Cyber Gun Taurus PT92HW

Długość całkowita 214 mm

Kaliber 6 mm

Predkość pocz. 90 m/s

Hop Up Tak

Pojemność magazynka 12 kulek

Waga 690 g.

Licencja Taurus

 

 

Cyber Gun Smith & Wesson 1911

Długość całkowita 228 mm

Kaliber 6 mm

Predkość pocz. 90 m/s

Hop Up Tak

Pojemność magazynka 14 kulek

Waga 790 g.

Licencja Smith & Wesson

 

Wszystkie dane ze strony www.military.pl (to to samo co www.cybergun.pl )

Zakłdam że skoro dane Taurusa i National Match'a są w zasadzie takie same jak S&W 1911 jak i np Beretty 92FS HPA to chyba tak jest bo przeciez podawane są za tymi samymi "katalogami" producenta. Więc jeżeli kłamią co do osiągów serii HPA to tak samo kłamią co do reszty ;) a jeżeli podają prawdę to pewnie i w stosunku do reszty też tak jest.

Link to post
Share on other sites

tak sie składa, ze poza tym najdroższym taurusem posiadam całą resztę: berettę HPA, Colta NM i SW1911 (ten ostatni nawet w dwóch egzemplarzach). Ciekawy jest jeszcze Desert Eagle.50 AE (regulowany hop up i rewelacyjne wykonanie.

Pojemność magazynków wynosi wszędzie (poza desertem) 12 kulek (trzynastą można wcisnąć na siłę). Magazynki od beretty i taurusów można używać zamiennie, tak samo, jak między Coltem NM i SW1911 (te ostatnie magazynki różnia się tylko stopką, zresztą identyczny jest rónież w Springfieldzie KWC - w końcu jedna firma je produkuje). Osiągi i Taurusa (mówię o wersji 92 PTH - różnice między Taurusami sprowadzają się w zasadzie tylko do wagi, oraz do tego, że w wersjach HPA metalowe są lufy zewn.), i całej serii HPA, i Colta NM, i SW1911 są w zasadzie identyczne. SW ma inaczej ustawionego hopka i kulki lecą troche dalej, co nie znaczy - celniej: 0,2 latają w górę już na 15m, i trzeba używać cięższych. Najlepiej sprawdzają się 0,25 - do tarczy PPP da się nimi strzelać do jakichś 25m - bez wiatru; przy wietrze do 15-18m max. Do dużych celów - sporo dalej, ale nie będę precyzował, bo niektórzy znowu nieomieszkają wykazać się "fachowo zdystansowaną" opinią.

Najdalej więc lataja kulki z SW1911, a to z powodu hop upu, a nie rzekomego 1J energii (nawet na stronie Cyber Guna podane jest 0,5J). Energia SW1911 jest dokładnie taka sama, jak HPA i Colta NM (przestrzeliwują w ten sam sposób to samo kartonowe pudło z tej samej odległości i w tym samym pomieszczeniu). Z Colta NM celnie daje się trafiać do jakichś 30-35m (cele wielkości człowieka), choć w niegrube drzewo trafiałem i dalej; Kulka 0,20 dolatuje do mniej więcej 45m; Ze Smitha 1911 najdalsza mierzona odległość wyniosła 67m w lesie, bez wiatru i przy lekkim lobie. Konstrukcyjnie i estetycznie SW1911 nie różni się od Colta NM ani na jotę; jedynie bolec pod lufą występuje w SW, a w Colcie go nie ma; Komory w zamkach nie otwierają się; zamki blokują się po ostatniej kulce. Moje doświadzenia z SW1911 i Coltem NM wskazują, że Colt jest mimo wszystko trwalszy. W pierwszym SW szlag trafił sprężynę kurka po jakichś 8 miesiącach, a wczesniej pistolet stracił wyraźnie "moc" (ale to nastąpiło po tym, jak upadł w piach, więc można to jeszcze zrozumieć). Również ta blaszka zakrywająca okno w zamku - w obu egzemplarzach SW1911 - jest luźna i przesuwa się po swoim łuku - trzeba ją umieścić na właściwym miejscu. W Colcie NM nic takiego się nie dzieje; działa, jak należy od ponad roku i już. Sprężyna kurka to podobno najczęstszy feler w SW1911; W moim drugim egzemplarzu od zimy nic się jednak złego nie dzieje (i mam nadzieję, że tak mu zostanie).

Który ładniejszy? Obydwa jednakowo - estetyka naprawdę świetna (podobnie jak i Desert .50AE)

Link to post
Share on other sites

Mogę potwierdzić ogólne dane i odczucia w stosunku do beretty HPA bo tyż taką posiadam. Celna na kulkach 0.25 w okolicach 25-30 meteów na tyle, żeby spokojnie strzelać do sylwetki człowieka.

Wykonanie OK jedyny zarzut to to, że nie jest rozdzielona pokrywa zamka od lufy zewnętrznej. Znaczy jest ale przy przeładowywaniu właściwa lufa zewnętrzna jest na miejscu ale razem z całą pokrywą zamka i lufy przesuwa się "atrapa" górnej powierzchni lufy. To taki estetyczny bubel ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...