Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pomysł na bębnowy magazynek do AK :)


Recommended Posts

Czołem!

Ostatnio się zastanawiałem jak sobie takowy magazynek zrobić samemu.

 

Plan jest taki:

 

1. oryginalny bębnowy magazynek do kałacha (na allegro jest tylko taki za 330zl, ale może udałoby się znaleźć jakis niesprawny i w gorszym stanie za mniejsza kase bo za tyle to się mija z celem)

 

2. magazynek hi-cap krótki (taki jak ma beta od TM) jest on chyba na 250kulek, wiec wystarczy ;p

 

3. jakis elektryczny "samonakrecacz" do hi-capów - zaby nie trzebabylo za kazdym razem otwierac bebna by nakrecic magazynek, gdzies to widzialem w jakims sklepie.

 

 

Oczywiscie ów krotki hi-cap wsadzam do bebna - tak zeby razem tworzylo jedna calosc i wsio :)

 

Krotki hi-cap dlatego tylko ze dlugi na bank nie wejdzie w beben.

Szczerze mowiac nie wiem czy krotki wejdzie, ale na oko powinien ;] jest to tylko moj pomysl, nie mam pojecia czy da sie go urzeczywistnic w tak prosty sposob.

 

moze ktos juz cos takiego robił? albo ma inny pomysl?

 

 

Przy okazji ile kosztuja takie bebnowe magayznki do elektrykow AK i gdzie mozna dostac_

 

pozdro!

Link to post
Share on other sites

to akurat daloby sie zrobic za pomoca szlifierki np. :D , przed chwila dotarlo do mnie jednak ze magazynek nie jest prosty wiec raczej nie wlezie...... ale wywalac 550zl to przegiecie... da sie to zrobic na bank :D nie bedzie to jednak takie proste jak sadzilem jeszcze przed chwila :P

Link to post
Share on other sites

A nei lepiej wziąć mechanizm z gługiego hi-capa, zbudować w środku odpowiedni lej do ktrego schodziłyby kulki, zainstalować silniczek i mieć bęben na 2-4k kulek? Na necie aż roi się od projektów magów strzynkowych (box mag) domowej roboty. Myślę, że odrobina pracy i wsadziłbyś to wszystko z powodzeniem do bębna.

Link to post
Share on other sites

Pozwole sobie zauwazyc ze juz cos takiego zrobilem

 

W watlu o AK 47 CYMA- masz zdjecia magazynka od RKM (45 pln) podlaczonego do kalacha.

Nie spodobalo mi sie wiec zamienilem to na 2 magazynki gdzie do hicapa podlaczylem silniczek i pokrylem go oryginalnym magiem z zdekowanymi nabojami.

 

Zdjecia gotowego hicapa z silniczkiem elektrycznym masz w watku " hicap podkrecany elektrycznie"

 

Koszt nieduzy- kolo 60 pln i nie wymaga jakies specjalnej pracy.

Aha- magazynek bardzo porsto mozna powiekszyc wstawiajac miedzy nie pudelko na dodatkowe kulki

 

pzdr

Link to post
Share on other sites

wielkie dzieki ! lepszego linka nie mogles zapodac :D w sumie to by bylo wszystko na ten temat :D Dzieki, niedlugo zabieram sie do dziela 8)

 

[ Dodano: Tue 14 Nov, 2006 ]

no to wsyzstko juz wiem, magazynek juz prawie zamowiony, pytanie jeszcze skad wziac taki silniczek... to juz ostatnie pytanie i bedzie wsio, pozostanie tylko to zlozyc :D

 

gurek sory ale szukalem, szukalem i naczytalem sie o wszystkim co mozna zrobic z kalachem, ale o Twoim magazynku niczego nie znalazlem... moze cierpliwosci troche mi zabraklo...

 

[ Dodano: Tue 14 Nov, 2006 ]

Juz znalazlem :D

Link to post
Share on other sites

Mnóstwo silniczków znajdziesz w wielu bazarowych zabawkach :) Możesz też na allero kupić gearbox z jakiegoś taniego plasticzanego elektryka. A najlepiej wejdź na forum taniemilitaria albo airsoftguns - kupa ludzi z tym pięknych miejsc ( :P ) na pewno miała takie szit elektryki im się one posypały - to silniczek za kilka zł. sprzedadzą...

Link to post
Share on other sites

Swoj kupilem na allegro za 6 zlotych. Poszukaj w dziale modelarskim.

 

Pomysl co do bazarowych zabawek jest chyba jeszcze prostszy i tanszy :)

 

ps. ty sie nie ciesz :lol: az tak prosto jak "tylko zlozyc" nie pojdzie :mrgreen: Powodzenia. W razie pytan strzelaj na PW

Link to post
Share on other sites

ja znalazlem to na allegro: jest on zdaje sie mocniejszy od twojego silnika i nie wiem czy to dobrze.....

 

 

http://www.allegro.pl/item141582967_silnik..._rs_540_sh.html

 

 

Twoj byl chyba 380.... wiec ten jest zapewne duzo mocniejszy, pytanie czy to dobrze?

 

 

moge miec juz ten magazynek bebnowy do rkm d, zastanawiam sie tylko jak to bedzie wygladac.... taki wielki beben bo az 16cm srednicy!! (i kolo 5cm wysoki) te orygianlne do kalacha sa jednak mniejsze.... na 75 szt ammo a nie 100.

 

jak masz mozliwosc ten magazynek do rkm D przylozyc do swojej AKaśki :) i zrobić fote to bylbym wniebowziecty :D Bo troszke sie boje ze to dziwacznie sie prezentowac bedzie.

 

 

Ja nie mam zamiaru podpinac zasilania do gearboxa - w sumie bardzo dobre rozwiazanie ale chce miec baterie w bebnie i zrobie gdzies przycisk, ktorym zalaczac bede silnik - przysisk umieszcze gdzies na bebnie zeby byl pod reka - zrobie otwor, w ktory wsadze ów przycisk i bedzie prawie niewidoczny i zawsze pod reka :)

 

ps

 

potem robie konkretny rozkladany dwojnog :)

 

[ Dodano: Wed 15 Nov, 2006 ]

znalazlem jeszcze to: http://www.allegro.pl/item141937182_silnic...lektryczne.html

 

ten bedzie chyba akurat ? jak sądzisz, gurek :D

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi sie ze kupilem dokladnie ten sam silnik, ktory podales w II linku.

 

Co do pierwszego to nie wiem czy bedzie ci pasowac bo kiedy ja uzylem swojego wprzegajac go do malego kolka zebatego to szybkosc podawania kulek jest ok. Natomiast gdy beda przelozenia- moze sie okazac za wolny

 

 

zdjecie z boku masz tu:

http://img479.imageshack.us/my.php?image=h...hpim1919zc1.jpg

 

Na celownik nie zwracaj uwagi. Bez celownika z samym bebnem wyglada zdecydowanie lepiej. Ja mialem skojarzenia z tomsonem (albo pepesza :) )

Wiecej zdjec z iinych rzutow i widok samej blaszki masz chyba w watku o ak47 cyma- ale nie chce mi sie szukac :) , sam zobacz

 

 

Beben z zewnatrz byl calkowicie skonczony. Trzymal sie sztywno i pewnie po dorobieniu uformowanej balszki spajajacej gore od hicapa i bebna.

Pozostawalo tylko dac rusztowanie do bebechow ktore tez byly gotowe.

 

Sugerowalbym zrobienbe krotszej czesci miedzy magiem a zamkiem gniazda. Ja zrobilem za dluga, a potem nie chcialo mi sie juz poprawiac bo sprawe zarzucilem.

 

Aha- tak jeszcze czytalem co piszesz o przycisku- zeby bylo jasne.

Ja zrobilem NIE podkrecany, a KRECONY alektrycznie magazynek.

W moim wariancie, gdy naciskasz spust, bedziesz tez musial naciskac guzik zasilajacy silniczek w magu.

Pomysl z bateria w magazynku zarzucilem bo robi sie cholernie ciezko- zaburza rownowage broni i balem sie czy uchwyt magazynka wytrzyma

Link to post
Share on other sites

rudeboy napisał : "Ja nie mam zamiaru podpinac zasilania do gearboxa - w sumie bardzo dobre rozwiazanie ale chce miec baterie w bebnie i zrobie gdzies przycisk, ktorym zalaczac bede silnik - przysisk umieszcze gdzies na bebnie zeby byl pod reka - zrobie otwor, w ktory wsadze ów przycisk i bedzie prawie niewidoczny i zawsze pod reka"

 

a nie lepiej połączyć jakoś ten silnik ze spustem i podczas strzelania mag będzie nakręcany??

Link to post
Share on other sites

no wlasnie ja to zrobilem.

W miejscu gdzie kable od baterieii dochodza go GB ( z przodu)- dolutowac kabel, dac wtyczke i schowac ja pod pokrywa. W momencie gdy podlaczasz mag- wtyczka na zewnatrz- i masz polacznie.

 

Wstyd sie przyznac- ale na razie z braku wtyczek tylko na sztywno zlutowalem do kabli do GB moj magazynek. :F

 

No ale dziala :mrgreen: a to sie liczy...

Link to post
Share on other sites

niby tak, ale chce zeby to bylo bez takich kombinacji. poprostu wkladam magazynek i strzelam, bez podpinania kabelkow, ma byc jak normalny magazynek :) ale wszystko wyjdzie w praniu

 

wyglada bardzo dobrze, powiedzialbym ze masakrycznie dobrze :) dzieki za fote! (ja mam S-ke) :)

 

silniczek juz zamawiam.

 

Dzięki za wszystko. Sława!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czolem !! :uśmiech: prace zakonczone ! beben zrobiony - podaje kulki, silnik zasila bateria 9 woltowa - mala prostokatna, przycisk jest na bebnie - nie trzeba go trzymac wystarczy raz przycisnac i podaje jak nalezy :D zdjecia niebawem !!!!! super sprawa za kolo 50zl z przesylkami mam konkret hi capa elektrycznego 8) i pomyslec ze normalnie takie cos ponad 500zl kosztuje :wink:

 

a wyglada masakrycznie :killer: niedlugo sprawdzew boju. Slawa!

Link to post
Share on other sites

oto zdjecia, kiepsko wyszly niestety, robione przed chwila, nastepnym razem zrobie w swietle dziennym :mrgreen:

 

(przycisk narazie jest czerwony ale juz niedlugo ;-) )

(kulek wlazi mi mniej niz do normlanego hi capa, ale w kazdej chwili moge powiekszyc zbiornik tak ze wlezie 2000, tylko po co ;-)

 

 

http://img164.imageshack.us/my.php?image=img0020ym7.jpg

 

http://img400.imageshack.us/my.php?image=img0023zm0.jpg

 

http://img400.imageshack.us/my.php?image=img0027nx1.jpg

 

http://img128.imageshack.us/my.php?image=img0028jy5.jpg

 

 

wsio :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

w tym temacie masz wszystko prawie + poszukaj troche na forum. Reszta to tylko twoja wyobraznia ;-)

 

pokrotce jest tak:

 

1. wyciagasz bebechy z hi capa

2. przecinasz w polowie i troszke skracasz - sklejasz spowrotem tak zeby nie byly wygiete w luk tylko proste - zeby w beben weszly i przylegaly do niego w srodku

3. przymiarka jak pasuje w bebnie

4. odcinasz gorna czesc obudowy metal hi-capa za pomoca fleksa, potem trzeba to przyspawac (ja tak zrobilem), do bebna - oczywiscie razem z przerobionymi wnetrznosciami hi capa - poniewaz ta czesc metalowej obudowy hi capa bedzie przyspawana juz ow bebechow nie wyjmiesz niestety wiec trzeba to dobrze zrobic :)

 

jesli masz magazynek od RKM D to bedziesz musial powiekszyc otwor ktorym wychodzi normalnie tasma z amunicja tak zeby pasowalo do wymiarow hi capa.

 

5. kupujesz silniczek za 6zl i podpinasz go pod mala zebatke z takim charakterystycznym kawalkiem metalu (przeciwwaga) - duzej silnik nie da rady pociagnac (przy okazji mozna wywalic ta sprezynke co zatrzymuje to duze kolo sluzace normalnie do recznego podkrecania kulek - teraz i tak nie bedzie spelniac swej funkcji a wiec po co ma cykac ;-)

 

6. silniczek laczysz z ow zebatka za pomoca mocnego kleju i przytwierdzasz do obudowy bebna zeby stabilnie sie trzymal i byl prostopadle do zebatki - zeby nie bylo bicia - bedzie wowczas chodzic bardzo cicho i podkrecac kulki jak nalezy.

 

7. budujesz sobie lej w bebnie na wieksza ilosc kulek, lub poprostu obudowujesz wnetrznosci hicapa np. za pomoca przezroczystego plastiku (pudelko po CD poswiecilem- dzieki temu moge otworzyc beben i zobaczyc czy mam jeszcze jakies kulki)

 

8. silnik oczywiscie potrzebuje baterie (9v jest idealna) - tez ja jakos przymocowujesz i robisz wlacznik ktory bedzie zalaczal silnik - podlanczasz wszyskto tak zeby silnik krecil we wlasciwa strone :-P oczywiscie potrzebna bedzie rowniez "wtyczka" do bateri ;-) 1zl chyba kosztuje, przelacznik 2fazowy 2,50zl

 

9.wszystko mozesz sobie jakos wykonczyc zeby ladnie w miare wygladalo np. puste miejsca wypelnic styropianem w ktorym wycinasz miejsca na baterie, silnik....

 

UWAGA! teraz magazynek bedzie podawal kulki tylko jak silnik bedzie wlaczony! i to kazdy jeden strzal wymaga wlaczonego silnika! nie jest tak jak normalnie ze podkrecasz i mozesz wywalic 30 kulek gdyz silnik nie napedza tej zebatki ktora normalnie krecisz palcem :-P ale ma to swoje zalety. mozesz wywalic caly hi cap ciurkiem bez czekania az podkreci gdyz pobiera kuleczki na bierzaco.

 

Nie ma tez obawy ze silnik sie spali gdy np. mamy go wlaczone - podal kulki do komory a my nie strzelamy - wowczas silnik caly czas chce pchac kulki do gory ale poniewaz nie moze - zatrzymuje sie - nie ma mowy jednak o jego spaleniu! balem sie ze moze sie spalic gdy dostaje napiecie a sie nie kreci, ale zapytalem kogos kto sie na tym zna i podobno te silniczki nie maja (albo maja) jakiejs tam indukcji czy czegos wiec takie obciazenie im nie szkodzi :)

 

oddajesz jeden strzla silniczek podkreca jedna kulke i stoi az znowu strzelisz.

 

poniewaz przycisk mamy zawsze pod reka w kazdej chwili mozna silnik zalaczyc i wylaczyc.

 

i tak pewnie niewiele ci pomoze to co tu nawypisywalem, bo ciezko to wytlumaczyc - jak bedziesz miec wszystkie czesci i odrobine wyobrazni to sam dasz rade spokojnie takie cos zbudowac.

 

 

polecam :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Widze na tych zdjeciach ze ja troche przekombinowalem.

Ja zamiast ciac beben zrobilem w nim tylko dziure 8 mm na rurke z kulkami bo mi zal bylo ciac oryginalny beben

Zamiast tego gorna czesc od wnetrza hicapa dalem NA bebnie.

Teraz jednak widze ze twoj patent jest i lepszy i prostszy.

 

Ja nie ruszalem otowu "wylotowego" na tasme- bo swietnie sie sprawdzal jako otwór wrzutowy dla kulek. Mag byl umocowany do oryginalnej szyny

 

Ostatnia odmiennosc u mnie, to podlaczenie do zasilania GB. Nie stosowalem ( i nie stosuje w tym moim lukowym) dodatkowej baterii i zewnetrznego wlacznika.- balem sie wlasnie przepalenia.

 

Teraz widze ze tez przekombinwane. Ciekawy jestem czemu te silniczki maja sie nie przepalac?

 

Zdecydowanie trzeba przyznac ze silnik chodzi bardzo cicho. Z trudem mozna go z bliska uslyszec

 

Jeszcze raz - fajna robota.

Zdecydowanie tez to polecam bo robota tania i szybka. :killer:

 

ps. skrobnij to porzadnie i daj moderatorom do dzialu jako staly opis.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...