Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Powiększenie na metry


Recommended Posts

Guest Carmack

Jak już wspomniano - powiększenie x3 daje efekt, że dajmy na to obiekt wielkości kostki do gry widzisz jakby był wielkości pudełka od zapałek. Powiększony właśnie trzy razy.

 

Cel w odległości powiedzmy 60 metrów widzisz jakby był w odległości 20 metrów.

 

Nie ma czegoś takiego, że zoom razy ileś jest na ileś metrów. Im większy tym dokładniej widzisz. Na przykład przebierającą się sąsiadkę w bloku na przeciwko. Moim zdaniem 3-9x50 starcza do tego wyśmienicie. Już przy x7 jest ciekawie.

Link to post
Share on other sites

Jak już wspomniano - powiększenie x3 daje efekt, że dajmy na to obiekt wielkości kostki do gry widzisz jakby był wielkości pudełka od zapałek. Powiększony właśnie trzy razy.

 

Cel w odległości powiedzmy 60 metrów widzisz jakby był w odległości 20 metrów.

 

Nie ma czegoś takiego, że zoom razy ileś jest na ileś metrów. Im większy tym dokładniej widzisz. Na przykład przebierającą się sąsiadkę w bloku na przeciwko. Moim zdaniem 3-9x50 starcza do tego wyśmienicie. Już przy x7 jest ciekawie.

 

Z tym, że wszelakie Chińskie lunety typu Tasco itp. (w ichniim przedziale cenowym) są na tyle kiepsko wykonane, że t 3 - 9 jest tylko z nazwy. W niektórych lunetach przy powiększeniu x5 możesz mieć takie samo przybliżenie, jak ktoś na x7. Wiem, bo to sprawdzone.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Wydaje mi się że w pierwszym poście gość pyta o to jakie powiekszenie powinno sie stosować do strzelania na jakim dystansie...

Więc jeśli chcesz strzelac na dystansie 40-60m. (odleglosci asg) to powiększenie 4x jest ok bo jak ktos wyżej napisał goście stojacego 40m od Ciebie będziesz widział jakbyś stal 10m. od niego... ale ekspertem nie jestem...

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...