Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z MP5 CA


Recommended Posts

Od jakiegoś czasu zdarzała mi sie ze replika przestaje strzelać i efekt jest podobny do rozładowanej baterii. Podłączyłem swoją świeżo naładowaną do pełna baterie ale nie chciała replika na niej strzelać. Pożyczyłem więc od znajomego inną baterie także naładowaną i replika strzelała, Jednak po oddaniu około 20 strzałów zaczęła strzelać coraz wolniej aż przestała. Więc znów pożyczyłem inna naładowaną baterie (tym razem wystrzeliłem trochę więcej kulek ) ale sytuacja się powtórzyła. Żeby się upewnię czy 3 poprzednie baterie nie są czasem rozładowane sprawdziłem je na innych replikach i działały normalnie. Gdy podłączyłem czwarta baterie z replika nie zadziałała. Sam silnik po wysunięciu z rękojeści działa. Na wszystkich bateriach zaobserwowałem ze stały się ciepłe zaraz po tym jak replika przestawała strzelać. Bezpiecznik i wtyczki są wymienione wiec może coś blokuje GB? Ja nie mam zielonego pojęcia.

Link to post
Share on other sites

Jeśli replika - tak jak mówisz - męczy się to są dwie możliwości.

 

1. Może to być sprawa zbyt mocnego dociśnięcia silnika.

 

Lecz z mojego ostatniego doświadczenia jestem przekonany na 90%, że to druga możliwość - kable. Bateria się grzeje, kable się grzeją, replika się męczy, a czasem się blokuje, zabawy śrubą silnikową nic nie dają, bateria pada nazbyt szybko. Poprostu prąd gdzieś ucieka. Jeśli masz jak sprawdzić to zauważysz, że na szkielecie GB występuje małe napięcie (ok 2,5-3V). Rezultatem tego jest to, że prąd ciągle płynie ale nie dokładnie tak jak powinien i za mało jest prądu na poprawne naciągnięcie sprężyny ale kable się grzeją.

 

 

Miesiąc dochodziłem co jest tego powodem ponieważ miałem takie same objawy w MP5 CA właśnie. I mimo przeglądania kabli centymetr po centymetrze przebicia nie znalazłem.. Wnerwiony na całą sytuację w geście desperacji wymieniłem kable na nowe. Jak ręką odjął!

 

 

Podsumowując

Sprawdź kable. Jak znajdziesz przebicie - zaizoluj. Jak nie wymien kable (koszt kompletu modelarskich kabli + wtyczki to ok 30 zł)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...