Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M16A3 G&P do 450 fps


Recommended Posts

Witajcie

 

Interesuje mnie tunning do 450 fps modeli G&P:

 

M16A3 USMC Logo

 

SAM-R

 

Moje skromne pytanka:

 

- czy 450 fps da mi 60 metrów skutecznego zasięgu ? ( oba modele mają 590mm lufy)

 

- czy owe modele są zaopatrzone w lufki prec w stocku ( G&G niby mają )

 

- co zmieniamy do tych 450 fps żeby zachować sensowną pracę mechanizmu na full auto ( ROF i wytrzymałosc ). Jakie koszta.

 

Na Arnim wykopałem, że owe modele pociągną m150 z dobra bateryjką ale była to opinia tylko jednego uzytkownika...

 

Prosiłbym o odpowiedzi użytkowników replik G&P lub takich, co się z nimi zapoznali.

Za odpowiedzi w stylu "czytałem" dziękuję, bo sam "czytałem" i kupfe wiem :)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli replika G&P M16A3 ma części wewnętrzne jakości podobnej lub lepszej niż CA M15 Rifle, to potrzebujesz:

 

Zestaw bore up (CA lub Systema)

Zębatki torque up

Sprężyna PDI 190%

Bateria conajmniej 9.6V 1800 Sanyo

ROF powinien być podobny, jak w prawdziwym M16a3

 

W opisie G&P M16A3 na asgshopie nie wspominają o lufie precyzyjnej, ponadto nigdzie nie widziałem luf precyzyjnych marki G&P w sprzedaży. Prawdopodobnie więc lufy G&P są precyzyjniejsze od TM, a porównywalne z CA (może lepsze). W przypadku lufy 509mm wymiana na precyzyjną nie da szokujących rezultatów, ale jeżeli chcesz mieć replikę najcelniejszą jak się tylko da, to z własnego doświadczenia polecam lufę KM Head 1950. Na Systemie też się nie zawiedziesz. Gumkę guardera (czarną) również polecam, nawet przy 460 fps: kulki lecą celniej niż na czerwonej prometheusa (przeznaczonej do silnych upgrejdów).

Link to post
Share on other sites

Jeżeli replika G&P M16A3 ma części wewnętrzne jakości podobnej lub lepszej niż G&P M4A1, to potrzebujesz:

 

- wzmocniona, łożyskowana głowica tłoka

- sprężyna M130 Guarder

- mocniejsza bateria

 

W moim przypadku na stockowych bebechach z wymienioną głowicą tłoka mam na pokładzie M140 Guardera. Wszystko zasilane jest baterią 9.6V 3600mAh NiMH Sanyo RC schowaną w kolbie Special Forces. Przeżyło 4 zacinki i nadal żyje - mi to wystarczy :)

 

Jeśli chodzi o lufę - polecam Systemę - dobra jakość i niewygórowana cena.

Link to post
Share on other sites

Gallain

 

- ile masz skutecznego zasięgu ?

 

- czy up., który wymieniłes ma podobną żywotność co ASGszopowy do CA m15 - level IV ? Coś mi to niepewnie wygląda bo wychodzi w podobnej cenie ...

 

Zasięg? Eee, w ch*j ;) Tak serio to nie wiem - skuteczny na oko to coś około 80m, ale ja wiadomo, na oko to chłop w szpitalu umarł :)

Co do Level IV - nie wiem, nie miałem nigdy takiego.

Link to post
Share on other sites

Na 0.30g na pewno nie masz 490 FPS (bo efpeesy mierzy sie na dwudziestkach). Jaki masz ROF na 9.6V i jakie zembatki tkwią w twojej broni?

 

Ja mam fajny pomysł na tuning emki.....

1 Boreup Guardera

2- Guarder M140

3 - Prowadnica sprężyny Guarder

4 - Zębatki CA Super TU

5 - Gumka HU Guarder (Czarna)

6 - Jak sprzedasz stare części możesz dokupić szkielet GB Deep Fire

7 - a następnie tłok Deep Fire

8 - Acha no i pamiętaj o baterii 9.6v na Large i duża pojemność albo 10,8v......

 

Ja tak zrobie :D

Link to post
Share on other sites

Na 0.30g na pewno nie masz 490 FPS (bo efpeesy mierzy sie na dwudziestkach). Jaki masz ROF na 9.6V i jakie zembatki tkwią w twojej broni?

A gdzie ja napisałem, że mam 490 fps na 0,3? Wiadomo, że fps mierzy się na 0,2 - pisałem, że przy takiej mocy i takich kulkach mam zasięg skuteczny ok 80 metrów :roll: Zębatki są stockowe.

 

I jak pisałem - w eMce G&P wystarczy zmienić głowicę tłoka na łożyskowaną i już można wsytawić sprężynę dającą 450 fps - przy 490 miałem 4 zacinki i nic się nie popsuło, a to chyba o czymś świadczy?

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Mam M16A3 od G&P i planuję tuning 450, kulki pewnie optymalne będą 28mki. Podoba mi się opcja Gallaina

 

- wzmocniona, łożyskowana głowica tłoka

- sprężyna M130 Guardera

- mocniejsza bateria, aktualnie mam 8,4 Sanyo RC 3600 i nawet nie chciałbym zmieniać na 9,6 v., zawsze można dodać jedno ogniwo więcej i będzie.

 

Zębatki wytrzymają ? Szczerze mówiąc zamiast kosztować się na torki czy super torki wolałbym dopłacić i zakupić np silnik systemę turbo czy kupić coś innego.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Opcja Gallaina jest składana przez gallaina ;)

Na M140 Guarder bez Borka wyszło mi 490 fps, a na M130 Huricane też bez Bore-Upu 470-480 fps :)

 

Co do rdzewienia, to muszę trochę sprosować - nie rdzewieje samo body, tylko poszcególne elementy, typu śrubki i spręzynki (np. dopychająca chwyt).

Body jest aluminiowe.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...