Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-14 Wood/Olive made by China


Recommended Posts

  • Replies 881
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pisałem już o tym że cylinder nie pasuje i trzeba piłowac dyszę żeby węższa była bo do hop-upu nie wchodzi:/ ale tak ogólonie polecam zestawik bo warty swojej ceny. Jednak jak miałbym Ci coś oferowac patrzą na moje błędy to kup ten zestaw http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=960 nie ma tych zbędnych częsci typu włąśnie cylinder;) a koszt porównywalny.

Link to post
Share on other sites

Mam precke wstawioną - 600mm 6.04 CA chromowane. Miałem z tym problem bo nie chciała się precka zmieścić do lufy zewnętrznej. Sama średnica wewnętrzna lufy zewnętrznej była z grubsza ok, problem powodowały miejsca, gdzie zrobiono nawierty na śruby (mocowanie muszki, rury gazowej, mocowanie samej lufy przy hu). Użyłem kawałka pręta i papieru ściernego, po chwili zawziętego czuchrania :lol: precka weszła. Krakmani robią to nieodpłatnie, trzeba tylko do nich wysłać i u nich brać precke.

 

Efekt wizualny wstawienia mojej precki jest taki że wystaje do połowy tłumika płomienia. Efekt werbalny jest za to taki że przy strzale powietrze ucieka przez szczeliny tłumika płomienia (czyli jak w oryginale niemal) i przez to jest jakiś taki metaliczny dźwięk. Zniwelowałem to kawałkiem czarnej obudowy ze starego pióra atramentowego które idealnie weszło w tłumik, zaś precka wchodzi do środka.

Ostatni efekt i w sumie najważniejszy to lepsze skupienie, kulki nie latają już tak sobie we wszystkie strony po 35 metrze (używam 0,25g G&G , póki co zacinek nie było) jak to było na stocku. Nie wiem jak fps, nie mam obecnie dostępu do chronografu. Jutro założe gumke silikonową hu guardera, może będą jakieś różnice.

Efekt podwójnych kulek u mnie to standard na semi, czekam na magi low 30, może sie coś poprawi.

 

P.S. wymiana lufy na precke jest (poza piłowaniem w moim przypadku) bardzo prosta.

Link to post
Share on other sites

Właśnie chciałem się dowiedziec jak będzie z montażem przy hop-up itd bo na oko było widac że trzeba będzie piłowac:P lufa stockowa jest węższa i w moim przypadku gumka sylikonowa latała za luźno na lufie standardowej:/ musiałęm narazie pozostawic tą zwykłą gumkę..., a szkoda

Link to post
Share on other sites

Na chromowaną precke gumka guardera wchodzi pięknie, dosłownie na wcisk, nie trzeba teflonu (choć profilaktycznie troszke dałem :mrgreen: ). Gumkę Guardera trzeba przyciąć 3mm, bo nie wejdzie zatrzask blokujący komorę hu na lufie.

Moja lufa była dedykowana do APS2 i dlatego nacięcia na lufie były troche za daleko, ale dobry pilnik załatwił sprawe :twisted: Wszystko złożone w całość, jutro zobacze czy hula.

Link to post
Share on other sites

Tak z głupiej ciekawości zapytam: czy przy zmianie bebechów na mocniejsze (zestaw tłoka, prowadnica, sprężyna) trzeba wymienić również popychacz? Czy czegoś brakuje stockowemu?

 

Krynia nie postrzelałem sobie dziś, pożyczyłem batke kumplowi a poza tym mam sesje :wink: Jak postrzelam, to dam znać.

 

Interesuje mnie jeszcze jedna rzecz. Krynia jak długą precke wstawiłeś i jak długi tłumik? Moja precka wystaje z lufy zewnętrznej jakieś 5cm i sie na coś takiego zapewne połakomie http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=908

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Pecet: zębatka tłokowa od m14 a pozostałe 2 z każdego gearboxa v2 i v3 pasują

Mendi: powiem tyle nie ale będziesz musiał lekko przypiłowac stockowy popychacz bo za wąsku jest tak samo jak dysza;) A te oryginalne są lekko szersze;) więc minimalne przypiłowanie i jest super. A lufa oczywiście 500mm taka jak do każdego m14, tłumik kupiłęm zwykłą 200 firmy CA lewoskrętna 14

Bartek_86: nie skrócisz tego bo to teflon i zacznie się zdzierac:/

 

 

A tak apropo m120 mi po 10 strzałach poszedł tłok więc nie wiem czy jest sens co chwile go rozbierac :P może odrazu go tam wrzuczcie:)

Link to post
Share on other sites

Bierz kulkowe tylko jak najlepsze. Dlaczego? Bo stawiają dużo mniejszy opór i dzięki temu:

1) bateria na dłużej styka,

2) ROF jest wyższy (i to dużo),

3) mniejsze ryzyko zacięć z powodu "braku siły",

4) szybciej reaguje GB na naciśnięcie spustu.

5) są cichsze.

Link to post
Share on other sites

Mendi: powiem tyle nie ale będziesz musiał lekko przypiłowac stockowy popychacz bo za wąsku jest tak samo jak dysza;) A te oryginalne są lekko szersze;) więc minimalne przypiłowanie i jest super.

 

Krynia albo ja czytać nie umiem albo to jakoś pokrętnie napisane jest :roll:

Pytałem czy jest sens wymieniać stockowy popychacz na inny, a jeśli tak to dlaczego? (mały, krzywy, plastykowy, źle popycha :mrgreen: nie wiem sam coś wybierz)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...