Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-14 Wood/Olive made by China


Recommended Posts

Mendi, wymienileś to co ja mialem ochote wymienic. Ale powiedz mi czy warto było pakowac w niego tyle kasy ? Czy byla to dobra inwestycja?

Zasięg mówisz ze jest 45-50 metrów, ale powiedz mi co znaczy ze zasieg jest 50m? Czy z 50metrów trafisz w kartke formatu A4? Czy poprostu kulka sie potoczy ? Jak tak czytam to niezbyt ciekawie jest bawić się w sumy okolo 500zł w zamian za 10 metrów więcej. Spodziewał bym się większego efektu, tak z 15-18 metrów, ale cóż mozę tymi 10 metrami musze sie zadowolić.

Bateria to podstawa.

A gdzie kupiłes ta prec lufke? Mozesz dac link ?;)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 881
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Więc po koleji:

 

Thor:

Walnąłem się w pisaniu, ta batka sanyo, notabene nie moja tylko pożyczona, jest jednak 9,6V, śmiszna jest taka raczej i malutka, oklejona jest cała czarną izolką i to mnie zmyliło. Po zdarciu taśmy dowiedziałem się ponadto że ma nie 2000mAh ale 1050mAh. Ile to sie człowiek ciekawych rzeczy może pod taśmą doszukać..... Moja stockowa batka jak jest naładowana na full (ok.10V) to wystarcza na jeden w porywach do dwóch magów (100 kulek), gdy napięcie spada do 8.8V... leży i kwiczy!

 

Gabriel:

na stocku (ale już z precką) karabin miał zasięg skuteczny 38m - strzelałem w kartke A4 przyczepioną do pudełka po butach. Kulki przebijały kartkę. Po tuningu zasięg i skupienie wzrosły, o prędkości kulki mogę powiedzieć że jest większa, dopóki nie dorwe sie do chrono nie będę spekulował.

Preckę zakupiłem 3 miechy temu u Krakmanów za 148zet, docelowo do APS2 DE, obecnie jest w M14.

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=291

Było kilka drobnych problemów z założeniem - opisane kilka stron wcześniej. Radziłbym ci jednak zakup precki do 550mm, tak by nie wchodziła do tłumika płomienia. Poza precką, której nie wliczam w koszty, na tuning z wysyłką wydałem 339zet. Widze poprawe osiągów, w przyszłym tygodniu może uda mi się dokładnie zmierzyć tą "poprawe", na razie zaganiany jestem. W każdym razie kasy wydanej na tuning nie żałuję.

 

Arreis:

trudno powiedzieć coś o tych magach, z opisu wynika że dedykowano je do TM.

Serwis ASGshop niewiele więcej powie ci na ten temat. Powód prosty - nie handlują M14 Kart, a jeśli już mają na serwisie do tuningu, to zwykle nie mają czasu na sprawdzanie kompatybilności magów.

Z tego co ja się dowiedziałem, a chciałem swego czasu zamawiać magi z WGC (mid -160) właśnie dedykowane do TM, to różnią się one rodzajem zaczepu i niestety do Karta nie pasują. Oczywiście jeśli chodzi o tego Hi-capa z linku, to mogę się mylić....

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Witam, tak tera pytanie z innej beczki czy ten mag będzie pasował: http://asgshop.pl/produkt.php?id=811

 

Tak ten mag będzie pasował;) sprawdzałem

A teraz wiadomośc do Ciebie Thor. Moim zdaniem nie ustawiłeś dobrze podkładek na zębatkach. U mnie stockowa bateria wcale nie ciągnęła nic ale po ustawieniu poprawnie podkładek wystrzeliwywuje około 1000 kulek na tej batce;):D mimo wszystko już ją zmieniłem:P

 

Teraz napisze jaki ja zrobiłem tunning i jaki jest efekt;D

TUNNING WEWNĘTRZNY:

-spręzyna m120 Mad Onion(30zł)

-łożyska stalowe CA(30zł)

-prowadnica spręzyny metalowa łożyskowana Guardera(65zł)

-zestaw cylindra Guardera(200zł)

-gumka i dystanser (sylikon) Guardera(30zł)

-preclufka Prometeus 6,03 dedykowany do m14:) (240zł)

-akumulator Sanyo RC 3600 8.4V (świetnie chodzi) kosztuje ok. 250 (kupiłem za 160zł)

 

TUNNING ZEWNĘTRZNY:

-magazynek Deep Fire 30-50 kulek (35zł)

-dwójnóg CA do M24 (200zł)

-lunetka 3-9x40 Tasco z montażami (105zł)

-tłumik CA 200 (100zł)

-szyna montażowa G&P (110zł)

 

 

podsumowanie:

tunning wew. 755 zł

tunning zew. 550zł

koszt repliki 500zł bo brałem bez gwarancji

 

razem wychodzi 1805zł

 

Za tą kase w zasadzie mógłbym miec wszystko:) ale nie wiem czy miałbym taką radoche z tego że stworzyłem przyzwoite monstrum z niczego. A 430 fpsów mówi samo za siebie:D i zasięgiem skutecznym koło 60 metrów. Zasięg oczywiście dużo dalszy. Jednak wszystko jest stabilne nic się nie sypie i czas pokaże czy to była dobra inwestycja ale ogólnie jestem zadowolony. Najbardziej wtedy gdy ktoś patrzy na mojego gnata z myslą " ale chinol " bierze go do ręki pyta czy może strzelic i z wielkimi oczami mi go oddaje. Ja nie zwracam uwagi na wygląd, więc body mnie nie razi i niechciałbym miec drewna. A takie rzeczy jak dwójnóg czy luneta uważam za bardzo funkcjonalne. Mogę powiedziec, że gnat wizualnie robi wrażenie jednak jest przydatny każdy z tych gadżecików. Niedługo może wsadze coś mocniejszego ale nie widze sensu bo nie jestem idiotą który podąza w wyścigu szczurów o to kto ma więcej fpsów. Mój gnat ma miec przyzwoite osiągi i precyzje strzału.

Link to post
Share on other sites

Krynia chyba kiedyś zamieszczałeś zdięcia... wydaje mi sie tak przynajmniej.

Pytanko mam: czy do lunety masz montaż wysoki/średni ? U mnie po zamontowaniu tłumika własnej produkcji ( 23 cm długości, gwint na środku długości, końcówka początek od rury gazowej- chodziło mi o to żeby nie przedłużać repliki za bardzo) widze jego końcówkę w świetle lunety. Tłumik mi pewnie na ogniskową włazi, montaż lunety mam niski.

 

Krynia, fakt za 1800zet można kupić tuningowanego snajperskiego CA25 [CA], ale radochy tuningu własnego byś już nie miał za bardzo :mrgreen:

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Witam !

Mam pytanko czy ktos z obecnych moze podac mi link do batki 9,6V jak najtaniej ale dobrej ktora wchodzi do kolby bez rozwalania scianek i takich tam !

Z gory dzieki !

Pozdrawiam

 

Ps. Nie wiem jak w waszych gatach ale ja na zebatki nie narzekam !

Co wiecej nie zdechna raczej !

Kumpel na tych XYT mial w swoim M4 wsadzone M130 i smiagal jak stary przez pol

roku ! Nie wiem ile jeszcze pociagna bo sprzedal sprzet !

Link to post
Share on other sites

Włożyłem gumke HU, obleciałem taśmą teflonową szeroko i dokładnie, w ogóle wyszło nawet, ten popieprzony zakem wbiłem bo to chyba najgłupsze co chinole wymyślec mogli aby był na wtyk... Cóż spręzynka od HU wylecialą w kosmos gdzieś, a kiedy miałem zamiar pomimo tego włozyc ładnie do kolby sprzęcik to zauwazylem ze wtyk od silnika sie odłamał...

Trzeba włozyc nowe.

Ilu z was sam, włąsnoręcznie tuningowało tą zabawke? Bo ja po chwili jak skłądałem ten HU już tracilem nerwy, a jak mial bym jeszcze tuningować to chyba wyśle do ASGshop'u.

Link to post
Share on other sites

Ja kupowałem na allegro i powiem tyle ze nawet jak bym u krakmana ale i tak bym mu nie odsyłał aby ją tuningował. Mam zamiar zakupic ten pełen tuning jednym sortem i poprosić aby mi wszystko od razu wsadzili do broni.

 

Już wsadzilem tą gume HU i oczywisćie zakleiłem taśmą teflonową według zaleceń specjalistów z tego forum ;) O dziwo strzela znacznie lepiej! Nie spodziewałem się że zauwaze róznice gołym okiem. No zrobienie tego wsyztskiego nie jest takie trudne ale jest problemowe. Ja przy tym straciłem nerwy doszczętnie, nie obyło się bez wyklinania bezmyslności chińskich projektantów :D Ten wtykany zamek to chyba jeden ze szczytów... A ten " dystanser" który był orginalnie wyglada jak REPLIKA dystansera! Gumka HU do wymiany jest natychmiastowo, zalecam najpierw kupic gumke i taśme teflonową, a potem Broń he he ;)

Bateria to kolejna rzeczy natycmiastowa do wymiany, kiedy podlaczylem 10,8V to ujżałem to co moze zrobić ten KART i czułem sie dumny, ale po tej malutkiej, żołtej, chinskiej bateri znowu poczułem że to tani elektryk.

Co nie zmienia faktu że to najlepiej wykonany "tani chiński elektryk".

Okablowanie w kolbie jest żenujące, przysparza kłopotu i ścianki tam sa tylko poto aby denerwowały bo wcale jej nie wzmacniają, są do rozbicia po to aby zmieściła tam się większa bateria, jeżeli w AK140 mieści sie luźno 10.8V intelecta, a w M14 kolba jest o wiele większa należy wymagać miesjca i zrobić je łokciami. Oczywiscie przyszedł serwisant z sklepu w moim mieści i zrobił mi ten silnik, tzn poradizl coś na to że pękła ta blaszka przy silniku od czarnego kabelka, zrobione prowizorycznie, ale napewno trwale, a to się liczy :)!

Tak więc ja sam niemam zamiaru wiecej tuningować tej broni, zbyt wiele wysiłku i nerwów, już chyba lepiej zapłacić i oszczędzić na nerwach, bo serwisant u nas nawet stwierdził że tego nie zrobi, też zbyt wiele nerwów by stracił.

Fakt pytanie " kiedy TM wypuści komore HU do tego M14" jest niezbędne, bo wygląda jak komora od Shtoguna (double eagle) :D Plastik fantastik.

Edited by Gabriel
Link to post
Share on other sites

Ja mam niski montaż i moja lunetka 3-9x40 ledwo co się mieści:P ale jakoś założyłem:)

 

Oczywiście jestem nieliczny ale sam wszystko wymieniałem fakt faktem że jestem serwisantem to mi łatwiej ale ta spręzynka (od komory hop-up) póki się nie dojdzie do wprawy to może ostro wkurzyc;)

 

Gabriel wspomniałeś coś o blaszcze złamanej to się nazywa konektor i można to kupic za 2,5zł prawie w kazdym sklepie asg:) wymiana banalna. A jeżeli ktoś chce sam tunningowac polecam trochę popatrzec na zdjęcia i się dowiedziec co i jak bo łatwo jest uszkodzic replikę przy jej rozbieraniu. Nie powiem że czasem trzeba pomyślec i wyprzedzic fakty. Jednak replika po dojściu do wprawy jest banalna w rozłeżeniu i złożeniu. Bo mi naprzykład na częsci pierwsze łącznie z gearboxem zajmuje rozłożenie 8 minut a złożenie 5;) Więc chyba szybko:P

Link to post
Share on other sites

Krynia najszybciej się do wprawy dojdzie, jak złożysz całą replikę, patrzysz a tu jakas mała pierdułka na stole została za śrubokrętem przyczajona... :-F I wtedy jedziemy od nowa :wink:

 

Nie jestem serwisantem, ale swoją replike wcześniejszą(APS2) i obecną (M14) rozebrałem na części pierwsze. Tuning przeprowadziłem również samodzielnie. Czekam jeszcze na batke, bo sie właśnie "zgrzewa".

 

Jeśli chodzi o montaż to używam lunetek 3-9x40 na niskich montażach i zarówno w APS2 jak i w M14 jest git. Odpadają wtedy tylko przyrządy celownicze, bo pod lunetą nie ma prześwitu, ale składanie się do strzału patrząc przez lunetę jest bardzo wygodne.

 

Co do komory HU, to ta stockowa nie jest taka wcale najgorsza, w kałaszach cymy - tam dopiero badziew bywał ! Po wymianie gumki i dystansera na silikonowe (trzeba przyciąć) wszystko śmiga ok.

 

Selektor jest w sumie plastikowy, ale budowę ma jak cep i w razie kuku nie będzie raczej problemu z dorobieniem takiego z metalu. Jako że jadę zwykle na semi - super sprawa po przejściu ze sprężynówki :lol: - nie przewiduję szybkiej awarii tego elementu. Raczej martwiłbym się o to:

http://acmgames.proboards66.com/index.cgi?...290&page=11

 

Z braku chrono robiłem dziś testy na puszce po Perełce ;-) . Z odległości 50 cm, na kulkach 0.25, w obydu ściankach zostaje dziura na palec :twisted: a z denka zrobiłem serek szwajcarski. Przy użyciu kulek guarder 0.28 puszka jest dosłownie masakrowana.

 

Jest naprawdę niewiele rzeczy które mnie denerwują w tej jakże udanej i taniej replice. Meetodą prób i błedów i własną inwencją twórczą udało mi się je wyeliminowac w mniejszym lub większym stopniu. A były to:

- śmierdzący silnik (po przeczyszczeniu i lekkim szlifie nie iskrzy już tak i jest lepiej),

- jasełka na selektorze (wystarczyło zaizolować),

- pękająca izolacja na kablach (wymiana na miedź beztlenową w silikonie),

- odstająca od kolby tylnia część zamka (z tym męczyłem sie i męcze dalej, problem tkwi chyba w samym łożu - jak włoże mechanizm w łoże, jest ok, ale jak tylko nasunę na miejsce obejmę rury gazowej - tył zamka podnosi sie do góry. Trzeba będzie chyba dorobić jakieś dodatkowe mocowanie z tyłu mechanizmu do kolby.)

 

A tak bajdałej to dziś w przypływie veny i wolnego czasu zacząłem sobie dwójnóg pod emke robić. Jaks kończe to sie pochwale wypocinami ;-)

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Mendi... Kupilem sobie 2 dni temu M14... Narazie nie mam zadnych problemow :wink: ale jeszcze nie byl testowany w akcji (na ASG). Powiedz mi tylko jedno. Ile straciles kasy na update i naprawe tych wszystkich "zepsutych czesci"? :strach:

PS

Galandisch ty obrabiales kolbe? Mi po kilku godzinach :P upychania i wgniatania kabelkow i batki... UDALO SIE!! :D

 

POZDRO DLA WSZYSTKICH M14 USEROW :twisted: :killer:

Edited by K0T
Link to post
Share on other sites

Kocie :mrgreen: trudno powiedzieć, żeby w M14 Były stockowo jakieś zepsute części, po prostu niektóre są słabej jakości (żeby nie powiedzieć że są do d...). Karabin na stocku strzela i to bardzo ładnie nawet. Jeśli ktogoś nie kusi zabawa w para-snajpera to może jedynie gumkę hu wymienić i może lufe na prec, choć stockowa lufa do najgorszych nie należy. Ja dążyłem do para-snajperskiego M21.

To co wymieniłem to:

- lufa na precke, 148zet

- gumka HU na silikonową, 30zet

- zestaw cylindra, 199zet

- prowadnica sprężyny, 67 zet

- łożyska, 30zet

- sprężyna, 30zet

- okablowanie i wtyczki, 20zet

- bateria, 90zet

- magazynek (3 x lowcap30 DeepFIre) 80zet bo w promocji :uśmiech:

 

Nie wiem czy jest sens sumować te kwoty, niektóre z tych częsci już miałem, inne zakupiłem w promocjach i po znajomości. Montaż pod optyke i lunete z pierścieniami zakupiłem od razu z repliką - też okazyjnie ;-), tak że tego też nie mam jak sumować. To samo dotyczy malowania.

Tym bardziej nie ma jak liczyć drobnych poprawek, typu zmiana śrubek na stalowe, lutowanie, izolowanie elementów czy szlifowanie. Tłumik i dwójnóg są, a właściwie to będą, bo nadal nieskończone są, własnej produkcji, tak że najwyżej za materiały można policzyć.

 

Jak to ktoś stwierdził na początku topicu: M14 kart jest świetną bazą do szperania i tuningu dla kogoś kogo takie rzeczy interesują i cieszą. Już się martwię, co ja bede robił jak zrobię mojego Karta na cacy :-F

 

A co do kolby: to co tam jest do obrabiania?? Jest tam taka fajna wnęka, wystarczy tam wcisnąć bezpiecznik i kable upchać i batka wchodzi bez problemów. Panowie uczcie sie używać latarki... ;-) tudzież innego źródła światła sztucznego.

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Mendi w 100% zgadzam sie z toba :P wystarczy latarka (8 cód swiata) i kij albo cos do upychania :wink:

 

Chyba taniej by wyszlo gdybym kupil M14 TMa, prec lufe i sprezynke :-F

 

Jesli chodzi o upgrade to po gumce HU od czego zaczac? :uśmiech:

 

(wy macie m14 z taiwanguna?? bo nie wiem czy mi sie zdaje czy z olive styla zchodzi ta "matowa powloczka"?)

Edited by K0T
Link to post
Share on other sites

No moze blyszczy... ale jak ma blyszczec to niech CALOSC to robi a nie czesc :wink: i tak w najblizszym czasie kupie sobie drewniane loze albo wyrzezbie bo mam przed domem taka fajna galas od orzecha :-F

ale to zchodzenie farby i tak mnie denerwuje :poddanie: choc mam m14 od 3 dni 8) :uśmiech:

Używaj polskich znaków, żeby posty były bardziej czytelne, pliz.

[Promant]

Link to post
Share on other sites

TYLKO LUNETKA :!: :-F za ile kupiles szyne? :uśmiech:

 

Nah... Te loza co byly na tej stronce to nawet ladne ale te pierwsze, z tej galerii to porazka... jakby ktos mial problemy z odbytnica i niedobór papieru toaletowego... :-F a jakbym chcial camo na Olive stylu to musze najpierw zdrapac to cos co ma przypominac farbe matowa?? czy nie zejdzie camo z tego gowna? :P

Edited by K0T
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...