Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-14 Wood/Olive made by China


Recommended Posts

  • Replies 881
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gdzieś wyżej było napisane , że jest nieco większa średnicą niż średnica wew. lufy zewnętrznej. ( Ale skomplikowanie napisałem. :-F ) Możliwe , że tak jest !?

Ja jestem jej posiadaczem i nie narzekam.( Nie musiałem nic zmieniać żeby ją włożyć.) Aczkolwiek zdania są różne. Faktem jest że z tego co piszą ludki to chyba faktycznie loteria w której ja miałem szczęście. :uśmiech:

 

Jako użytkownik MB proponuje jednak nie ryzykować ( jak ja to zrobiłem ) i kupić SYSTEMKE!!!

 

POZDROWIENIA DLA ALL USEROW M14 szczególnie z okolic Bydzi !!!

Link to post
Share on other sites

Jest tak jak napisał GALANDISCH. Trzeba trochę pobawić się papierem ściernym żeby lufa pasowała. Co do standardowych AEGowych luf to te wycięcia na pierścień, który trzyma lufę w komorze, są przesunięte o około 0.5cm. Wystarczy zrobić sobie nowe ;-) Nie wiem jak to jest z dedykowanymi do M14.

Link to post
Share on other sites

Ja mam precke chromowana CA i było to samo z wkładaniem w lufe zewnętrzną - precke wydawała mieć za dużą średnice. Okazało się że wystarczy lekko przetrzeć wewnątrz lufe zewnętrzną i dokładnie spiłować miejsca gdzie były robione w niej nawierty na gwinty (zostały zadziory). Precka weszła na styk i hula dobrze.

Co do precek MB, to faktycznie zdania są podzielone, czyżby słaba kontrola jakości?

 

Problem mam za to od czasu do czasu z gumką hu, silikony wytrzymują 1-2 strzelanki. Zapewne zdecyduje się na coś twardszego np. systemy.

 

A tak bajdałej, to też macie taki bajer że się śrubki same wykręcają wewnątrz repliki od drgań gb? Będę musiał się rozejrzeć za klejem do gwintów.

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o lufy Guardera to też trzeba je lekko przetrzeć papierem ściernym i wtedy pasują idealnie.

 

Lakier do paznokci to dobre rozwiązanie, ale tylko jeśli smarujemy nim małe śrubki; nie nadaje się na smarowanie śrub o dużym gwincie.

Link to post
Share on other sites

Nie mam dostępu do chrono. W tej chwili włożyłem M120, bo jak pisałem wcześniej mam tylko full auto. Walenie na auto na M150 mogłoby się źle skończyć:) Jak kupię rozdzielacz ognia (albo go zrobię), który w tej chwili jest niedostępny to postaram się zrobić pomiary.

Link to post
Share on other sites

Raczej ciężka sprawa z dorobieniem.... skomplikowana dosyć część.

Jeśli by juz było zamówienie do WGC, to może by więcej takich rozdzielaczy zakupić? W końcu prawie każdemu użytkownikowi się to posypie, a byłby komfort psychiczny że w razie W zapasowa część leży sobie i czeka :-F

Link to post
Share on other sites

Chciałem sie was poradzić o to, jak malujecie swoje m14? Robicie jakiesz szablony i nimi malujecie czy poprostu "z głowy" to robicie?

 

ps. czy farby do malowania figurek takich jak warhamer lub władca pierścieni bedą dobre? Mam różne kolory i chciałem je wykożystać.

Link to post
Share on other sites

meczet co do montażu nie jest to skomplikowana konstrukcja ale KA.

Kątownik w superanckie dziureczki , przyciety kątówką , dołożona szyna z starego

XM 177 ( plastik ale spełnia swoją rolę ) , trzyma sie na 1 śrubce ( mam zamiar dołożyć jeszcze drugą ) no i na koniec pomalowany czarnym matem. Całość zrobiona trochę mało profesjonalnie , ale jak napisałem wcześniej mi starcza , nie muszę mieć orginału , montaż ma być tylko funkcjonalny. :killer:

 

Co do łożysk i prowadnicy. Ja mam stocka prowadnicę ( czekam aż sie sypnie :-F ) ,

a łożyska ślizgowe CA.

 

Pozdrawiam all userów M14 !

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...