Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-14 Wood/Olive made by China


Recommended Posts

Z tego wynika, że poszło uzwojenie jedno i silnik niewydala?

 

Może tak, może nie 8) Podłącz silnik do elektroniki i "odpal" go na biegu jałowym (bez mocowania do gb) z tym, że wykonaj tę czynność dwa razy, jeden: oddzielając silnik od wszystkiego, drugi: dotykając obudową silnika do szkieletu gb aby wykluczyń przebicie. Opisz rezultaty 8)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 881
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na 80% silnik został spalony/zatarty/uszkodzony komutator a te 20% to zwarcie w okablowaniu/elektronice. Najlepiej by było pożyczyć silnik, żeby po zakupie nowego nie pluć sobie w brodę gdy to nic nie da.

 

PS. Mówisz, że przy 9,2V się zatrzymał? Zobacz palcami czy lekko się toczy w łożyskach.

 

PS II. Zobacz jakie jest napięcie na kablach silnika (bez podłączania go).

Edited by szeregowy_miles
Link to post
Share on other sites

Z tego co dziś mierzyłem, jest gdzieś przebicie na gearboxm zapewne jakoś na selektorze. Poza tym batka jest nowa, raz ładowana i jej do końca nie wierze, choć przed ładowaniem działała pięknie. Jutro odzyskam moja stockową batke i poszukam przebicia. A teraś śmigam na weselisko ;-)

Link to post
Share on other sites

Witam.

Mam problem ze strzelaniem, rozkręciłem m14, zmieniłem gumke HU na gumke CA, i karabin pluje na jakieś 15m. Nie wiem co jest bo gdy zmieniłem na stockową gumkę to też strzela na 15m ale leci tak jak by gumka podkręcała w odwrotną strone. Na dodatek kulka leci cały czas w inne miejsce i znosi ją w prawą strone. Czy mógł by ktoś opisać jak co zrobić jeżeli orientuje sie co sie stało?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Możliwe, że gumka się przekręciła podczas wkładania lufy do komory hop-up, Jeśli chcesz żeby wszystko dobrze siedziało to obwiń całą końcówkę gumki i kawałek lufy taśmą teflonową. Możesz użyć dość dużo taśmy aby wszystko ustalić i uszczelnić. Sprawdź też czy zamontowany jest poprawnie dystanser. Dziwię się tylko że wymieniłeś na CA skoro te gumki nie cieszą się zbyt dobrą reputacją i najczęściej wymieniane są zaraz po zakupie. Proponuje Ci kupić Systeme albo białą guardera, ale ze wskazaniem na systeme ;) Możliwe, że po złożeniu wszystkiego wystąpią podwójne strzały, należy wtedy docisnąć lufę wewnętrzną (używając do tego jakiegoś szerokiego narzędzia) poprzez wylot lufy zewnętrznej. :mrgreen:

hooah

Edited by SzerszeŃ
Link to post
Share on other sites

gumka HU ma "wypustkę" wewnątrz która powinna wejść we frez w lufie po to żeby ustalić ją dobrze w osi lufy i osi pionowej. Ni ejest taka samo z każdej strony bo tylko z jednej tej która powinna być u góry jest przygotowane miejsce na dystanser.

 

A dystanser musi byc ułożony własnie w tym miejscu pod kątem prostym do osi lufy ale w poziomie.

Link to post
Share on other sites
Guest Miles_ACE

A jak powinien być ułożony dystanser? Mógł by ktoś zamieścić jakiś schemat czy coś?

 

PS. jakie ma znaczenie że gumka sie przekręci? Z każdej strony jest chyba identyczna...

 

Gumka HU nie jest taka sama z każdej strony! W pewnym miejscu ma ona wybrzuszenie, które ma za zadanie wykluczyć złe włożenie gumki.

 

edit: sorka nie zauważyłem, że jest to już napisane!

Edited by Miles_ACE
Link to post
Share on other sites

Coś naskrobie.

 

Kupiłem mida G&P - jak pisał ktoś w 2 temacie - nie pasuje, trzeba zeszlifować od dołu ten tylni plastikowy zaczep i wszystko ładnie śmiga

 

Lufa madbulla - jest za SZEROKA ! na dniach będę poszerzał lufę zew. od środka, żeby ta precka wlazła ;)

 

Montaż King Armsa - też trzeba było podszlifować pewną część, żeby wszystko pasowało

 

 

Poza tym wywaliłem selektor.. ;) brzydki był :-F

 

A teraz historia z cyklu podwójne kulki itp ..

 

 

Rozebrałem karabin w nocy i nie miałem możliwości sprawdzić jak strzela, więc pojechałem na milsima z "niesprawną repliką" . Po pierwszych kilku strzałach karabin pluł po 2-3 kule na raz. Rozebrałem całość i zrobiłem ten patent z hu o którym już tu pisałem [ dociśniecie komory hu do gb ] . Owinąłem więc hopa i lufę duuużą ilością taśmy teflonowej i rozciągnąłem sprężynę. Efekt taki, że kolega musiał mi pomagać w zamontowaniu lufy w jej "komorze" . Strzelam i.... d**a .. Karabin na 10 strzałów wydał może z 2-3 razy kulkę. Pomyślałem że komora hu jest za bardzo dociśnięta do gb przez co dysza uniemożliwia normalne podawanie kulek. Rozkręciłem, poluzowałem i teraz pięknie śmigał. Tak wiec pamiętajcie o tym, gdy karabin będzie wam albo nie podawał albo podawał za dużo..

 

Pozdrawiam Świr

Link to post
Share on other sites

Ufff, poradziłem sobie z tym zasięgiem itp, teraz leci prosto i ładnie... Ale po oddaniu kilki strzałów zauważyłem że sie zapchał, odepchałem go, znów kilka razy strzeliłem i znowu sie zapchał... nigdy wcześniej nie zapychał sie, a w domu nawet wyciora nie mam ;/. Jak zrobić żeby sie nie zacinał?

Link to post
Share on other sites

Poczytałem sobie ostatnio kilka artykułów o cylindrach i w jednym z nich wyliczano słup powietrza. W skrócie: w M14 jest cylinder 0 i który skutecznie jest w stanie wykorzystać lufę do 578mm.

 

U siebie założyłem precyzyjną lufe 600mm, z artykułu wynika że jest choć minimalnie, to jednak za długa i osiągi mogą przez to spadać. Takie pytanie mam: czy skrótcenie/obcięcie lufy precyzyjnej np. o 5cm jest opłacalne? Czy nie spowoduje to zniszczeenia wewnętrznego profilowania albo coś w tym guście? DOdam że jest to lufa miedziana, chormowana ca. Chrom nie łupie się przy obrabianiu jak sie to powszechnie wydaje.

 

W sumie skróciłbym lufę wewnętrzną nawet dlatego, że wystaje do połowy tłumika płomienia, a te szpary są takie sliczne :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

A tak bajdałej co do problemów z moją nieszczęsną m14....

Wyeliminowałem przebicie na sekektorze - wytarła sie taśma izolacyjna na śrubce styku.

Mechanika gb działa bez zarzutu, silnik kręci dobrze. Po naładowaniu batki na m120 moge oddać 2-4 strzały po czym silnik staje i szarpie. Kable w kolbie oraz batka nagrzewają się znacznie. Napięcie na silniku takie jak na batce. Więc skąd problem z zacinaniem?

 

Podejrzewam batke, nie wierze jej jak psu, odeśle chyba na serwis o ile to możliwe....

Postaram się dorwać inna do testów.

Jakieś inne sugestie?

Link to post
Share on other sites

Heh jak tak czytam ten nasz temacik o M14 to mam wrażenie , że kupiłem za te 549 zł

TM albo G&G a nie karta! :-F

Nie mam problemów z silnikiem , przebiciami , pękniętymi GB

( no pewnie jeszcze sie wysypie , ponieważ mam wybanglane dopiero 5-6k kuleczek)

jedyny problem mojej 14 to podwójna kulka ( co i tak zdarza sie 3-4 razy na caly magazyn :mrgreen: ). Ale jak pomyśle , że niedlugo może i mnie spotkać fala nieszcześć związanych z psuciem sie owego totestwa to mnie łza sie w oku kręci!

Fakt faktem jest iż część usterek wyeliminowałem sposobami podanymi w tym temacie.

Mendi mi podrzucił link do DUŻŻŻŻO tańszej batki i jakoś się kręci. Teraz mam zamiar zająć sie "produkcją" montażu pod lunetkę bo brakło kasuczi na King Armsa.

Jak się uda to napiszę co i jak da sie wyczarować za 15 zł + stara szyna RIS od XM za 155 zł. :-F

POZDROWIONKA DLA ALL MANIAKÓW w SZCZEGÓLNOŚCI ZAŚ Z OKOLIC BYDZI

Link to post
Share on other sites

Mendi skoro lufa jest miedziana to spokojnie możesz ją "ciąć" tyle że nie bardzo wierzę w chrom na miedzi... Ale może to i jest chrom. W każdym razie dobrą piłką do metalu możesz pojechać byle delikatnie i na koniec dobrze przeszlifować krawędzie i ogólnie końcówkę jakimś delikatnym i drobnym papierem. Jedyne ryzyko to co się stanie z powierzchnią "wewnętrzną" po takim potraktowaniu. Ja mimo wszystko chyba bym spróbował ;)

Link to post
Share on other sites

Lufa prcyzyjna przycięta do 555mm :-F delikatnie ostrym brzeszczotem, końcówkę przetarłem papierem wodnym. Wyszło fajnie, a powierzchnia wewnątrz się nie odłupała. Lufa wewnętrzna jest teraz na styk na styk z lufą zewnętrzna jeśli chodzi o długość.

Przy strzelaniu nie zauważyłem większych różnic w zasięgu i skupieniu, fps pomierze na najbliższym zlocie.

 

Co do wcześniejszych moich problemów z m14 - po zredukowaniu wszelkich przebić, okazuje się że silnik ślicznie śmiga a problem powodowała batka.... Nie wiem do końca dlaczego, przed ładowaniem śmigała ślicznie, póżniej ładowałem ją według wzoru na czas na wolnoładowarce. Dam ją na 3 cykle na procesorówkę jak jakaś będzie osiągalna w pobliżu, może coś się poprawi, jeśli nie to odsyłam na serwis.

 

A pytanko jeszcze mam: ma ktoś może gb rozłożony, żeby zmierzyć jak długa powinna byc ta sprężynka do popychacza? Ja swoją najpierw rozciągnąłem a później ścisnąłem za bardzo i sam nie wiem jaka ma być, a może to to powaodowac podwójną kulkę, która o ile wcześniej u mnie nie wystepowała na low-capach o tyle teraz jest nagminna.

 

A tak bajdałej, Damys bardzo ładnie ci to malowanie wyszło. Możesz się pochwalić rodzajem użytych farb i techniką malowania?

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites
Guest Miles_ACE

Przy strzelaniu nie zauważyłem większych różnic w zasięgu i skupieniu, fps pomierze na najbliższym zlocie.

 

Przy lufie precyzyjnej zyskujesz około 20fps co ciężko dostrzec gołym okiem, natomiast skupienie powinno się poprawić chociaż różnie z tym bywa.

 

Wracając do malowania 8) naprawde ładnie wyszło. Mniemam, że pomysł maskownicy szkieł lunety zaczerpnąłeś z filmu "Jarhead - żołnierz piechoty morskiej"? 8)

 

PS. Miles_ACE = szeregowy_miles, ponieważ tamte konto z niewiadomych przyczyn (brak jakiejkolwiek odpowiedzi od adminów) po prostu padło. Koniec ot...

Edited by Miles_ACE
Link to post
Share on other sites

Przy lufie precyzyjnej zyskujesz około 20fps co ciężko dostrzec gołym okiem, natomiast skupienie powinno się poprawić chociaż różnie z tym bywa.

 

Chodziło o to że skróciłem lufe precyzyjną i po tym zabiegu nie widze za bardzo różnicy w strzale. Różnica w użyku lufy stock i precki to jak ziemia i niebo :mrgreen:

 

Czy mógłby ktoś dobrym aparatem zrobić fotkę m14 z odciągniętym zamkiem?

Chodzi mi o coś takiego:

5ba24935598e0342m.jpg

 

Mam wrażenie że u mnie coś to za bardzo do góry poszło i komora hu nie dociska dobrze.

 

N.A.T.tobi dzięx za pomiar sprężynki.

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...