Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-14 Wood/Olive made by China


Recommended Posts

  • Replies 881
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wiem o co pytałeś. Ale napisał przecież wszystko dokładnie co zmieniał i modyfikował. Jak nie ma to nie ma, to miałem na myśli.

 

A jeśli chodzi o gearbox, to jest w końcu też v7, taki sam kształt jak w KARTcie i AGMie. Po prostu gearbox wymaga TMowskich części, ponieważ chińskie są troche inne, tzn. popychacz i rozdzielacz o ile się nie myle.

 

A co do G&G, z regóły robi troche inaczej swoje repliki, ale możliwe, że pasują, jak będe w specu to się zapytam o kompatybilnośc z TM.

 

Pozatym...próbował ktoś już te magazynki Low-Cap AGMa na 60 kulek?

Edited by rafcio21
Link to post
Share on other sites

dzięki za info rafcio. Spytaj panów w specshopie czy takie części jak płytka selektora ognia części selektora i spust pasują do tego GB G&P. Dokładnie moje pytanie polega na tym co dokładnie musiał bym kupić lub przerobić ( i mniej wiecej w jaki sposób) żeby GB G&P do M14 TM pasował do M14 Karta czy M14 AGM ??

 

Nikt nie udzielił mi jeszcze odpowiedzi :( Taiwangun powiedział ze nie ma pojęcia xf

Link to post
Share on other sites

Ok, ale w specu będe najwcześniej 26 Sierpnia. Jestem poza Poznaniem. Z tego co wiem kilka osób ze speca jest na urlopie i nie odpowiadają na meile. Wysłałem z tydzień temu zapytanie o lufy Prometheusa...cisza. Jeśli będziesz cierpliwy niedługo do nich pojadę po M120 i prowadnice.

 

Domyślam się, że Specshop też nie będzie wiedział z tym Gearboxem...na 100 % będą wiedzieli czy te części G&G są kompatybilne z TM.

 

Możesz spróbowac na ASGShopie, ale pewnie ci wyjadą z tekstem, że nieprzyjmują chińskich replik.

 

Mógłbyś napisac też do 0L0. Robił tuning M14 AGM i się zna.

Edited by rafcio21
Link to post
Share on other sites

Orzech. Musisz się uzbroić w pilnik i trochę czasu, ale da się dopasować zespół spustu i selektora. Głównie chodzi o płytkę selektora. Pasują 3 z 4 śrub. Jak będziesz ją próbował założyć to będzie widać co trzeba spiłować. Ciężko to wytłumaczyć. Trzeba też spiłować obudowę silnika.

Oczywiście koniecznością jest rozdzielacz ognia i popychacz.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

1 x Systema - Łożyska Kulowe 6mm

1 x Systema - Sprężyna 120

1 x Systema Prowadnica Sprężyny Ver. 3

1 x Systema - Teflonowany stalowy cylinder typ 0

 

+ Dysza Deep Fire i głowica cylindra guardera ze speca

 

Co sądzicie o takim zestawie? W razie gdyby coś padło, mam wymówkę, na kupno gearboxa wzmocnionego G&P z Tłokiem i głowicą.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No fakt to się robi w komisie :-P Coś temat wygasł więc ja mam pytanie czy bardziej opłacałoby sie wsadzić zestaw FTK -> ten

Czy wymienić wszystko na:

Popychacz deep fire

Wzmocniony, kompletny zestaw cylindra i tłoka do M14 Guarder

Wzmocniona prowadnica sprężyny z łożyskowaniem V.7 Guarder

Silnik krótki Torque Up Systema

Gearbox M14 wzmocniony z łożyskami kulkowymi 7mm G&P

Wiadomo do tego jakaś bateria może 9.6V Sanyo. No i do tego nie wiem jaką sprężyne by do tego wsadzić 130? 140? No i fakt faktem że za drugi wariant zabule ~800 zł. :wink:

Może gdzieś już było ale przejżałem z 30 stron po łebkach i nie wiele znalazłem.

Link to post
Share on other sites

No części dobre, spręzyne wybierz sam, ale przypominam, że im mocniejsza sprężyna tym większe przeciążenia co powoduje szybsze psucie sie zębatek, szkieletu gb itd. :-F

 

Wiem, że gdzieś to juz bylo, ale nie moge tego znaleśc. Wymienilem tlok, cylinder, prowadnice, glowice cylindra, sping M110 (Prometheus :mrgreen: ) i gumke hu... I nie wiem czemu co 2-3 strzały lecą dwie kulki, wystrzelilem juz z 300kulek i to nie jest wina nieprzetartej albo nienaoliwionej gumki...

Pomocy! :poddanie:

Link to post
Share on other sites

Ja u siebie okręciłem gumkę taśma teflanowa do lufy i na razie przy wystrzeleniu 500 kulek raz miałem podwójną ale to wina tego że z nudów podkręcałem przez kilak minut magazynek :P. Ktoś gdzieś też pisał żeby popychaczem sie pobawić ale ja nie próbowałem. Co do części to sam nie wiem jaka sprężyne dać może te 140 wytrzyma. Tylko nie wiem czy przy silniczku turbo będzie dobry rof

Link to post
Share on other sites

Myśląc (z natury) przyszłościowo, zamierzam sprowadzić (najprawdopodobniej) M14 EBR (niestety KART'a) i teraz mam nie smaowitą prośbę. Czy ktoś mógł by powiedzieć co do tego karabinu wpakować aby działał bez zarzutu i ile by to orientacyjnie wyszło (chodzi mi o moc 450 fps'ów jako karabin szturmowy) ponieważ przeglądnięcie 42 stron wątku zajęło by mi całe życie. Czy ten magazynek (który jest w zestawie) naprawdę jest do niczego?? a i jak jest z tą blokadą zamka która wylata??

Link to post
Share on other sites
Czy ktoś mógł by powiedzieć co do tego karabinu wpakować aby działał bez zarzutu i ile by to orientacyjnie wyszło (chodzi mi o moc 450 fps'ów jako karabin szturmowy)

Kup zestaw cylindra, prowadnice sprężyny, precyzyjną lufe 550mm, sprężyne M120 i baterie 9.6V, gumkę HU jak chcesz (polecam silikon Systemy) i łożyska stalowe cierne (nie kulkowe).

Magazynek nie jest pierwszej klasy, ale też nie jest do niczego, trzeba go poprostu nakręcać do odpowiedniego momentu.

Blokada zamka jest tylko trzeba pewną część przypiłować (jest to gdzieś dokładnie opisane na forum).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...