Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

FTK HURRICANE (G36C) ma spring m120


Recommended Posts

Mam g36c ca z ftk hurricana co daje mi 360 fpsow. Mam pytanie. Czy moge bez wiekszego ryzyka wstawic springa m120 ? Osiagne wtedy 400 fpsow tanim kosztem. Oczywiscie wyslalem maiala do0 asgshopu, ale wole siegnac opini uzytkownikow majacy doswiadczenie w tego typu tunningu. Jednym slowem: czy ktos probowal walnac M120 do ftk hurricana, i jak to sie trzyma??

 

Z gory dzieki

 

argern

Link to post
Share on other sites

Wydaję mi się, że zestawy hurricane różnią się tylko sprężynami, tzn. w zestawie do G36C jest spring M100 a np. w zestawie do M4A1 jest sprężyna 120s. Patrząc na zdjęcia obu zestawów nie widać różnicy poszczególnych elementów. Więc wydaje mi się że nie powinno być większych problemów ;)

Link to post
Share on other sites

Od asg shopu dostalem odpowiedz, ze przydalo by sie wymienic zebatki ... sam juz niewiem ;D

Nie musisz wymieniać zębatek.

Ja miałem w G36 na stockowych zębatkach CA sprężynę M120 Hurricane i hulało wszystko bez problemu. Teraz na takiej samej działają w kałaszu i problemu jak nie było tak nie ma.

Link to post
Share on other sites

ASGSHOP - to nie jest zwykły sklep ;) wiadomo że każdy chce zarobić ale oni raczej nie oszukują :D To że polecają do tego zębatki to tylko świadczy o tym że troszczą się o sprzęt klijenta na dłuższą metę kiedy klijent jest bardzo krótkowzroczny i twierdzi że jak wystrzelił 100 kulek to gun bez problemu wystrzeli 1000 10000 albo nawet 100000....

Link to post
Share on other sites

Myślę, że jeśli wytrzymały mi (i wielu innym osobom przy większych spreżynach) to wytrzymają też innym. Przecież specjalnie dla mnie nie robili mocniejszych zebatek?

Trzeba po prostu odpowiednio nasmarować zębatki dobrym smarem, bardzo dokładnie spodkładkować, ustawić silnik i jazda.

Link to post
Share on other sites

Gallain – wiem jak ułożyć zębatki i wiem jaką ilość zębatek CA, Cymy , Wella wymieniliśmy na serwisie po tym jak nie jeden użytkownik założył M120 i się zdziwił - twierdząc że na forum wyczytał, że spoko dadzą radę…

 

Jeżeli zębatki Ci wytrzymały to super i powinieneś się cieszyć. Sam miałem kiedyś stokowe zębatki CA co wytrzymały M130, ale to nie zmienia faktu że niekiedy zębatki strzelają na stokowych sprężynach przy testowaniu karabinu…

 

Uważam twierdzenie, że bez problemu zębatki wytrzymają M120 troszkę nie fer bo naraża się w ten sposób osoby na niepotrzebne, dodatkowe koszty…

Link to post
Share on other sites

Również w moim SL9 mam cały FTk Huricane na springu M120 i nic mie sie nie dzieje... do tego mam prec lufe 590mm i sylikonowy hop up..zasięg?? skuteczny 50m, całkowity około 60- 70

 

Zębatek nie zmieniałem, jak się zedrą to kupie wtedy nowe, na razie działają bez problemów.

Link to post
Share on other sites

Ok, nie kłócę się - w końcu to Wy się lepiej znacie.

Ktoś prosił o radę, więc opisałem jak było u mnie.

Czyli generalnie potwierdza się opinia, że CA to loteria - jednym może działać przez 60-70k kulek, a innym paść zaraz po włożeniu mocniejszej sprężyny.

 

Zresztą u mnie w mieście widziałem już jak w brand new MP5 CA strzeliła zębatka :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

@ argern - M140 + kółka Super Torque Up Classic Army (jeśli nie masz łożyskowań), osobiście nie polecam bez reszty wzmocnionych części :)

 

@ maxavelli - mozliwe, że pójdzie Ci także tłok - zależy od tego jak mocną masz sprężynę i baterię. No i oczywiście jaki masz tłok :) Ale nie jest to regułą.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nie zakładałem nowego tematu ponieważ nie chciałem zaśmiecać forum.

Mam zamiar kupic G36c i mam kilka pytan:

 

1. Chciałbym kupić kłumik dzwięku (lub zrobic) po to aby chować tam preclufę, czy jes to realne? Jeśli tak to jak zrobić taki tłumik i jaką powinien mieć długość.

2. Jaką precke zamontować (firma i dł. 3.04 czy 6.03)?

3. Chciałbym osiągnąć 360 fps w tym gie, jak ztrobić to możliwie jak najtańszym kosztem.

4. Jaką baterie kupić do tuningu na 360 fps?

5. Czy opłaca się kupić zestaw cichych głowic Systema? Czy one faktycznie wyciszają?

6. Czy kupować głuższy chwyt przedni aby władować tam większą baterie?

 

pzdr i czekam na odpowiedzi!!

Link to post
Share on other sites

Ad:

1. Jest to realne. Jeżeli tłumik robisz sam - wymiary dobierz sobie takie, żeby Ci się podobał. Jeżeli chodzi o materiał to np. plastikowe rury pcv...

2. Taką, na jaką cię stać. Ja osobiście mam 6.03 i nie narzekam.

3. Powinna wystarczyć wymiana sprężyny na M100 lub M110

4. Wystarczy 8,4v, ale 9,6 nie zawadzi.

5. To zależy jak chcesz zmierzyć opłacalność takiego zakupu...

6. A to już nie lepiej kupić G36K? (Jaki dłuższy chwyt masz na myśli?)

Link to post
Share on other sites

g36k mi się średnio podoba, jakby był tam ris na górze zamiast tej lunetki to by jeszcze uszło ale tak to nie.

Chodzi mi np o taki chwyt: http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=354

Jaka batka tam wejdzie? Lepiej kupic to czy kupic 2 batki 1400 NiMh intelecta 9.6 i brać 2 na strzelanki?

 

Czy lufa 6.03 daje dużo więcej niż 6.04 Bo nie chciałbym aby kulki mi sie cieły za często.

pzdr

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...