Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 3 months later...

Na Specshopie cena jest faktycznie duża, ale normalnie można te gogle dostać w 3 wariantach wyposażenia, więc i za 240zł są dostepne.

 

Gogli nie użytkowałem osobiście, mam jednak z nimi doczynienia niemal na codzień.

 

Mają standardowe powłoki anti-fog i anti-scratch jak większość produktów ESS, szyby są uchylane, dzięki czemu mamy dodatkową wentylację w razie potrzeby. Oczywiście są też normalne otworki zaklejone gąbką.

Guma jest zamocowana na uchylnych zawiasach, pasują na i pod hełm.

Szybki mają wymienne, w najdroższym wariancie są z przeźroczystymi, ciemnymi i żółtymi.

Gogle mogą być dostarczone w sztywnym pudełeczku lub miękkim pokrowcu. Wymienne szybki przechowywane są w twardych pudełeczkach.

Reszta jest na Specshopie :)

Link to post
Share on other sites

Hmmm no dobra, dzięki za odpowiedź

ale np. jak się mają te gogle do Bolle X800 ? Plusy-minusy? Na pierwszy rzut oka V12 wydają się lepsze np. do Bonniego (zakładając że ktoś jest fanem gogli a nie okularków) po prostu chyba mniejsze, ale to w sumie nie wiele. Coś jeszcze? Może jednak ktoś je używa?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

X800 mają szyby mocowane na stałe w pewnej odległości od oprawki. Poprawia to wentylację, ale w warunkach dużego zapylenia szybki szybko się brudzą.

V12 mają szyby uchylne. Można kontrolować zapylenie i wentylację.

Szyby w V12 są grubsze 2,8mm w X800 to 2,2mm.

Link to post
Share on other sites

Miałem przez tydzień... A ściślej mówiąc - na jednej strzelance.

Wyglądają lansersko (nie tak jak wiley'e, bo są chyba większe, ale mimo to...), są bardzo wygodne, pasują chyba do każdego hełmu (odchylane mocowania gumki) i oczywiście czapki/kapelusza. (Na małej głowie tudzież niezbyt szerokiej twarzy i bez przykrywki na garnku ;) mogą wyglądać trochę dziwacznie.) Mnie jednak strasznie parowały - z arafatką na twarzy, bez arafatki, z kapeluszem, bez kapelusza... Może to ja jestem jakiś dziwny (czasem nawet x800 mi zaparują, ale muszę się naprawdę nabiegać, nachuchać i zawinąć w arafatkę/kominiarkę/kocyk ;)) albo trafiłem na felerny egzemplarz (zarówno pani z ESS jak i pan z BJSystem byli bardzo zaskoczeni tym parowaniem)... Dlatego z pewnym żalem "przesiadłem się" na x800 - na kolejną strzelankę potrzebowałem czegoś w 100% niezawodnego (jeszcze raz - mogłem trafić na wadliwy egz.), więc wolałem nie ryzykować. ;P

Jeszcze jedna rzecz... Ktoś powie, że mam krzywy ryj ;P, ale w V12 celowało mi się gorzej niż w bollkach (ESS'y są dosyć "głębokie", jeśli można to tak ująć).

Edited by naytec
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Wczoraj pierwszy raz testowałem w praktyce. Temperatura około zera, bez opadów, silne zachmurzenie. Użyte szyby: przezroczyste, plus szkła korekcyjne we wkładce. Kask Protec Half-Cut. Bez kominiarki, twarz okręcona siatką / szalem maskującym.

Szkła przed grą starannie wyczyszczone dołączoną do zestawu ściereczką anti-fog.

 

Pierwsze wrażenie: dziwnie leżą. Nisko, jakby na brwiach. Można się przyzwyczaić. Nic w nich nie widać, obraz się rozmazuje.

 

Drugie wrażenie: no tak. Wody w środku tyle, że chyba mógłbym hodowlę karpia na święta zaprowadzić. Co ciekawe, na szkłach była właśnie woda, a nie para - i to na zewnętrznych, balistycznych, a nie korekcyjnych.

Wytarłem anti-fog'iem, ustawiłem szyby w pozycji "otwarte" - i problem zniknął jak ręka odjął.

 

Trzecie wrażenie: ależ to draństwo jest wygodne! Mimo biegania, skakania etc nie było problemu z widocznością ani na jednych, ani na drugich szkłach. Pole widzenia - bardoz odbre (przedtem uzywałem Bolli x500, i pole widzenia w dół jednak było ograniczone, jakbym głową nie kręcił).

 

Wniosek: drogie toto jak nieszczęście (szczególnie dla okularnika), ale teraz rozumiem, za co tyle kasują - i uważam, że warte są tych pieniędzy.

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...