Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

Jakiś czas temu zakupiłem sobie PBS'a do AK:

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1273

 

Na początku planowałem, że będzie tylko służył jako ozdoba ewntualnie krył przedłużoną lufę w moim SLR'ku ,bo jak dobrze wiemy przy tuningu aega np głowica tak hałasuje, że tłumik jako tłumik traci rację bytu.

Ma jednak swoje zalety - a mianowicie można go zdemontować kilkoma ruchami na części pierwsze i wtedy wpadłem na pomysł, że może jednak da się z niego zrobić coś co poprawi osiągi.

 

Nie wiem czy słyszeliście o separatorach. Nie wiem także czy w airsofcie cokolwiek takowy da. Jeżeli chodzi o wiatrówki to ich przydatność w najlepszym razie jest wątpliwa. Jednak, jeżeli chodzi o wiatrówki to peletka jest dość dokładnie dopasowana do lufy i sprawę zawirowań powinna rozwiązać prawidłowo wykonana korona. Co zaś się tyczy AS to sprawa wygląda nieco inaczej. W zasadzie zawirowania powietrza za wylatującą z lufy kulką są znacznie większe.Stąd pomysł na przerobienie nic niedającego tłumika na separator zakamuflowany w jego obudowie.

 

Zasada działania jest prosta. Po wylocie z lufy kulka dostaje się do obudowy tłumika a razem z nią zawirowania ulegające częściowemu rozprężeniu. Następnie kulka przelatuje przez otwór w stożku (ośrednicy minimalnie większej od niej samej) a wraz z nią część gazu o spokojnym przepływie.W pierwszej części o najmniejszej średnicy następuje stabilizacja toru lotu pocisku po odcięciu go od zawirowań. Reszta gazu zostaje odprowadzona po powierzchni stożka do zewnętrznej komory i otworami wyprowadzona poza powierzchnię ustrojstwa. W wewnątrznej komorze kulka dostaje się do komór o coraz większej średnicy tak że w momencie wylotu z separatora ciśnienia są zbliżone.

 

Projekt mam gotowy. Wszelkie obliczenia też. Jestem w fazie budowania prototypu, ale zanim go skończę i zaprezentuję jestem ciekaw, co o tym myślicie :wink:

 

Pozdrawiam

żylet

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

No i pierwsze próby mam za sobą. Zauważyłem ciekawą rzecz, mianowicie kiedy mam zainstalowany separator potrzeba mniejszego podkręcenia HU niż w wypadku, kiedy go nie ma, przy zachowaniu takiego samego toru lotu kulki. Narazie są to wstępne obserwacje i potrzebuję rzeczowych testów, żeby to potwierdzić, ale wyglada na to że w jakimś stopniu pomaga. Gdyby działał tak jak zauważyłem, zalety byłyby oczywiste: slabiej ustawiony hu przy takiej samej trajektorii = większa prędkość wylotowa kulki (ponieważ hu mniej ją hamuje) testów celności z i bez nie przeprowadziłem ale na oko są zbliżone( 50 metrów drzewo)

 

Co do twojego pytania o5am to teoretycznie powinien tak działać. Jako że model który testuję jest jak wspomniałem prototypem, wykonałem wewnętrzne układy z polimetów, jako że są łatwiejsze w obróbce i narazie huk nieznacznie się zwiększył 8) a nie zmniejszył .

 

Teraz pozostsały dokładne testy wspomnianego zjawiska i celności. Jeżeli będę zachęcające wykonam docelowy model w pełni precyzyjnie wg projektu z metali i wtedy ostatecznie wyjdzie co ma wyjść.

 

Tyle na teraz z mojej strony

 

pozdrawiam

żylet

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...