Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M15A4 CA - brak "mocy"


Recommended Posts

Witam,

Kupiłem karabin M15A4 CA. Któregoś dnia zdjąłem obudowę dzielącą Body na 2 części(wszystko wykonywałem jak w instrukcji) po ponownym złożeniu, karabin "stracił moc". Kulka leci może jakieś 5 metrów i nie ma mocy. Po podkręceniu HU kulka dosłownie wyturlała się z lufy. Co robić?

Link to post
Share on other sites

Rozbierz gearbox i poskładaj go jeszcze raz ze szczególnym uwzględnieniem czy wszystko jest na swoim miejscu. Najprawdopodobniej dysza jest źle złożona z popychaczem tak jak sugerował OLO (popychacz nawet źle założony może powodować ruch dyszy).Na końcu dyszy jest rowek, w który trzeba włożyć końcówkę popychacza popychacz, jak rozbierzesz gearbox będziesz wiedział, o co chodzi.

Jeśli jednak nie jest to dysza. sprawdź czy przez przypdek nie zwichrowałeś gumki na tłoku, jeśli nadal będziesz miał problemy z mocą pozostaje poradzenie się srwisu.

Link to post
Share on other sites

Witam,

Kupiłem karabin M15A4 CA. Któregoś dnia zdjąłem obudowę dzielącą Body na 2 części(wszystko wykonywałem jak w instrukcji) po ponownym złożeniu, karabin "stracił moc". Kulka leci może jakieś 5 metrów i nie ma mocy. Po podkręceniu HU kulka dosłownie wyturlała się z lufy. Co robić?

 

a po 2 to on nie rozbieral GB tylko BODY i nie sadze zeby od tego sie popychacze z dyszami psuly...

 

a prawde mowiac to nie mam zielonego pojecia co sie moglo wiecej stac. wysylaj na gwarancje.

Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze taka możliwość, że lufa wraz z gumką HU nie dochodzi do końca komory. Miałem tak ostatnio w jednej M15, na M100 Madoniona kulki wypluwane były z prędkością ok 270FPS. Porządne dopchnięcie i ustabilizowanie lufy załatwiło sprawę.

Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze taka możliwość, że lufa wraz z gumką HU nie dochodzi do końca komory. Miałem tak ostatnio w jednej M15, na M100 Madoniona kulki wypluwane były z prędkością ok 270FPS. Porządne dopchnięcie i ustabilizowanie lufy załatwiło sprawę.

 

Ja takie coś widziałem na M15-ce z "niebieskim gearboxem" i różnymi ustrojstwami w środku. Po prostu lufa wysunęła się nieco z komory. Może KinioPL zgubił ten mały pierścień stabilizujący lufę w komorze i mu się ona wysuwa?

Link to post
Share on other sites

jestem zielony jak jabłko w maju ale jedno wiem zdejmij mag. i sprawdz czy powietrze nie ucieka na "łączeniu" z magiem albo czy lufke masz dociśniętą, a jeżeli sią uszczelki to je obczaj

 

 

________________________

ja mówie, że nic na ten temat nie wiem ale bardzo się przejołem problemem kolegi(bo kupuje taki sam)

Link to post
Share on other sites

Ja miałem i mam pododobny problem :) Po pierwsze nie rozbieraj gerboxa!!!! To jest warunek udzielenia przez sklep gwarancji masz chyba plombę na niw asgshop.pl tak jest. Kumpel mi próbował wyregulować hop-up i go tak dokręcił że kulka zostawała w środku i blokowała lufę!!!

2. sprawdzałem czy działa gb przytykając palec do dyszy i strzelałem no i cuż tłok się ruszał a ja nie czułem tego powietrza więc trzeba robić to z odległości 3 mm by nie było tego głuchego huku!!! Oj tam najwyżej gb i tak wytrzyma te " suche strzały"

3. odkręć hop- up do pozycji normalnej tak by nie podkręcało kulek. chyba to zgodnie ze wskazówkami zegara sprawdżź w instrukcji 8)

3. Ja wyczyściłem lufę :-P i dałem silikonowy olej do lufy i już zaczeło poprawnie działać.

4. zbytnie podkręcenie hop- upu powoduje zmniejszenie zasięgu.

 

jak ktoś niemiał problemu niech nie radzi bo można broń spie... albo bigosu się narobi.

 

Powodzenia.

Link to post
Share on other sites

Ja miałem i mam pododobny problem :) Po pierwsze nie rozbieraj gerboxa!!!! To jest warunek udzielenia przez sklep gwarancji masz chyba plombę na niw asgshop.pl tak jest. Kumpel mi próbował wyregulować hop-up i go tak dokręcił że kulka zostawała w środku i blokowała lufę!!!

2. sprawdzałem czy działa gb przytykając palec do dyszy i strzelałem no i cuż tłok się ruszał a ja nie czułem tego powietrza więc trzeba robić to z odległości 3 mm by nie było tego głuchego huku!!! Oj tam najwyżej gb i tak wytrzyma te " suche strzały"

3. odkręć hop- up do pozycji normalnej tak by nie podkręcało kulek. chyba to zgodnie ze wskazówkami zegara sprawdżź w instrukcji 8)

3. Ja wyczyściłem lufę :-P i dałem silikonowy olej do lufy i już zaczeło poprawnie działać.

4. zbytnie podkręcenie hop- upu powoduje zmniejszenie zasięgu.

 

jak ktoś niemiał problemu niech nie radzi bo można broń spie... albo bigosu się narobi.

 

Powodzenia.

 

Po pierwsze pisz poprawnie :roll: A po drugie to ile ty tam dałeś tego silikonu co??? Bo powiesz komuś żeby tak zrobił, a zapaprze hop-up i całą lufę nim i kulki będą się wytaczać z lufy zamiast lecieć????? :roll: Oj tam najwyżej się rozwali tak??? Fachowe porady... A sam piszesz żeby nie radzić bo może się popsuć całkiem...

Link to post
Share on other sites

Tak więc model powrócił z serwisu. Jestem bardzo zadowolony z jakości usług jakie świadczy Machinegun.pl. Na wysokim poziomie. Pełen profesjonalizm.

Przyczyną było(cytuje): "Przyczyną spadku mocy była zepsuta głowica cylindra..."

Oczywiście wymienili na nową. Model ma teraz 322 FPS.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i życzę bezawaryjnej pracy waszych AEG'ów.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...