Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gore - tex: czym impregnowac?


Recommended Posts

Mam komplet DPMa z GORE i czym to zaimpregnować? Tym Nikwax'em czy może do odziezy jest jakis inny preparat? Trzeba mi cos stricte do odziezy bo taki Nikwax chyba na niedlugo mi wystarczy skoro głównie do butow jest przeznaczony :/ .

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam

Mam pytanko do drogich użytkowników butów na Gore. Podczas przeprawy przez rzekę w czasie ostatniej wędrówki zmoczyłem buty (mówiłem o nich parę postów wyżej), a dokładnie całość zanurzona była przez parę chwil w wodzie i niestety górą buta do wnętrza dostała się woda. Po "partyzanckim" i niezbyt dokładnym osuszeniu szarą gazetą buty wróciły na nogi, bowiem szlak wzywał i po nocy suszenia trzeba było iść dalej.

A mój problemik brzmi następująco: czy buty na Gore Tex'ie zalane od środka nie stracą swoich właściwości (zatkane pory, etc.), czy też nie rozpieprzą się po prostu pod wpływem tego życiodajnego płynu? (przepraszam za dobitność wypowiedzi).

Dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Przepraszam za odświeżenie tematu, ale muszę rozwiać parę wątpliwości.

 

Mam amerykański komplet Gore-tex'owy I gen. i właśnie przymierzam się do zakupu Bellevilli 790.

 

Zastanawiam się jakie dokładnie produkty kupić aby konserwować ww. rzeczy.

 

Rozumiem, że kurtkę i spodnie, wpierw mogę wyczyścić w jakimś szarym mydle i w letniej wodzie z brudu, a potem zaaplikować na nią NikWax w sprayu? Czy może lepiej kupić taki zestaw:

 

http://allegro.pl/item621898672_nikwax_myd...ysylka_0zl.html

(Najpierw piorę w mydle a potem w impregnacie?)

 

Nie jestem do końca pewien jaka skóra jest w Bellevillach. Nubuk? Welur?

Belleville czyszczę najpierw miękką szczotką z brudu wodą z delikatnym mydłem, a żeby zainpregnować to jaki dokładnie produkt muszę nałożyć?

 

Pozdrawiam,

Szarak

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...