Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ACOG firmy Action


Recommended Posts

witam

 

ma albo miał ktoś kolimator ACOG firmy Action?

 

przymierzam sie do zakupu i chcialbym poznac opinie użytkowników na jego temat 8)

 

czy np. wystepuje znany z ACOGA Walthera efekt "migotania" i zanikania plamki (krzyża) ?

 

jaka jakość wykonania?

 

są dwie wersje:

 

- z punktem

- z niepełnym krzyżem i punktem pośrodku

 

którą ewentualnie polecacie?

 

pytanie kieruje tylko i wyłacznie do użytkowników w/w kolimatora

 

pozdrawiam :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Obydwa mam na sklepie, więc pomogę:

 

Action moim zdaniem jest lepszy od Walthera, na waltherze często jest efekt odbijającego się światła, jak patrzysz to punkt potrafi się odbic nie tylko w miejscu gdzie powinien być.

Miałem przeboje z Waltherami, jednak mam Actiona, po za tym, dodaja 2 szyny i baterie co się chwali. Action jest solidniejszy.

walther jedynie podoba mi się bo ma ładne napisy, tylko tyle.

polecam z niepełnym krzyżem i punktem pośrodku

Link to post
Share on other sites

znany z ACOGA Walthera efekt "migotania" i zanikania plamki (krzyża) ?

 

Uzywam Walthera od prawie pol roku - nic takiego nie zauwazylem.

 

mam Actiona, po za tym, dodaja 2 szyny i baterie co się chwali. Action jest solidniejszy.

walther jedynie podoba mi się bo ma ładne napisy, tylko tyle.

 

Do swojego Walthera dostalem od razu baterie (kupowalem w specshop.pl). A napisy zeszly mi po miesiacu - mizerna biala farba ktora odchodzi przy byle zadrapaniu.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

co do mojego Action'a to jak na razie nie sprawdziłem go w akcji, ale w domu zauważyłem że jak ustawie plamkę na bardzo jasną to mam jakiś odblask w soczewce niewielki.

 

Po niedzieli powinienem więcej wiedzieć o tym jak się w akcji sprawuje. Jak będę pamiętał to opisze wrażenia.

 

PS. Nie przeszkadza również jeśli nie zdejmiesz przedniej części standardowych przyrządów celowniczych z emki. Muszka nie przeszkadza plamce - jest wyżej (plamka)

Link to post
Share on other sites

Prowanie? O tak, szkiełka paruja przy dużej wilgotności powietrza, jednak że zaobserwowałem to przy wchodzeniu do ciepłych pomieszczęc z zimnych, tez pare razy w boju mi się zdażyło że zaparował.

Co do guardera to nie widze różnicy między action'em, no chyba że zwracasz uwagę na to że guarder jest gumowany (jak mnie pamięć nie myli).

Wszystkie kopie ACOG'ów dla mnie sa takie same, nie ma co sie rozwodzić, to że jest odblask czasmai na szkiełku może być wina wadliwego egzemplaża z tego co wnioskuje z wypowiedzi maxavelli.

Link to post
Share on other sites

Co do guardera to nie widze różnicy między action'em, no chyba że zwracasz uwagę na to że guarder jest gumowany (jak mnie pamięć nie myli).

 

Walther rowniez jest gumowany, sprawie to mile wrazenie estetyczne i dotykowe. Nie wiem czy ma to wplyw na wytrzymalosc, ale juz 2 razy przyrznalem swoim ACOGiem w sciane i nic sie mu nie stalo ;-).

 

Kolimator zamawialem w specshopie - nie wiem czy to kwestia miejsca zakupu, ale jak pisalem baterie trzymaja mi od nowosci caly czas i zadnych problemow z miganiem krzyza nie mam!

 

Nie zapomniałeś o znakach diakrytycznych ?

CHEMIK

Link to post
Share on other sites

dostałem dzis paczke z nowiutkim ACOGiem firmy Action

 

miałem kiedys ACOGa Walthera więc mogę lekko porównać oba:

 

Action napewno wydaje się być o wiele bardziej solidnie wykonany, materiał jest jakby twardszy... 8) , regulacja jasnosci krzyża jest bardziej "pewniejsza" , pokrętło robi wyrażny "klik" ... sam krzyż ma według mnie fajniejszy kształt, jest nieco mniejszy niż w Waltherze i napewno nie bedzie przysłaniał celu (jak to czasami miało miejsce w Waltherze) , regulacja napewno pozwoli każdemu na dobranie jasnosci do panujących warunków..

 

generalnie myśle ze Action jest lepszy od Walthera pod w/w względami

 

to chyba tyle...

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam.

 

Hmm w moim acog'u (Action) w miejscu gdzie przymocowana jest przednia soczewka (większa) zostało z 2 mm miejsca czyli jakieś max dwa i pół zwoju na gwincie. Na upartego dało by się coś tam zamontować.

 

A jeśli chodzi Ci o zamontowanie klapek takich jak w lunetkach to mam tylko jeden pomysł. Należałoby przerobić zaślepki od lunety. Chodzi mi o takie dwie zaślepki połączone gumkami po bokach. Cały trick polegał by na dostosowaniu (przynajmniej zgrubnie) jednej z zaślepek do kształtu obudowy przedniej soczewki (tej większej :))

 

edit: przeszukując internet w poszukiwaniu rozwiązania znalazłem jedynie na jakimś zagranicznym sklepie sklepie pokrowiec na acog'a za 20$ [LINK]

edit 2: Jednak sie mylę :D. Maniak zolzemon znalazł jeszcze to [LINK]

 

Pozdrawiam Rydzu.

Edited by rydzu
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam

Ja swojego Acoga firmy ACTION kupiłem właśnie od użytkownika Black_templar i... wrażenia super ^^ Solidnie wykonany, full metal, 5 stopni regulacji jasności plamki (choć zawsze jade na tej najmocniejszej bo innych to prawie nie widac :P ) w komplecie jeszcze zapasowe baterie i szmatka ( bardzo słabej jakości ). W lesie i CQB spisuje sie wyśmienicie, na otwartym nie bardzo :D ale w końcu to koli ^^

Ogólnie bardzo polecam :) za tą cenę lepszego nie znajdziesz :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...