Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

niedawno, strzelając z AK cymy zacięła sie kulka w komorze hopup (w sumie z mojej winy)-akurat strzelałem serią i usłyszałem niemiłosierne zgrzyty z gearboxa...

Od tej pory karabin zamiast 1 kulki, wystrzeliwuje 2, a czasem seria przypomina strzał granatnika, a innym razem ok 10 kulek tak po prostu wypadło z lufy...

Zauważyłem że kulki blokują sie w komorze.

Nie jestem specem od gearboxa, ale czy duża częśc dyszy po każdym strzale powinna wracać "do środka" gearboxa ? Bo czasem wraca a czasem nie-wystaje ok 1cm... pomocy... czy oprócz tego może byc inna przyczyna ?

Link to post
Share on other sites

Na tych słabszych bateriach jakie do chińczykw dodają pozycja dyszy jest bliżej nieokreślona :lol:, ale zazwyczaj wystaje z 2-3mm...

 

W każdym bądź razie wypadało by AEGa rozebrać, sprawdzić lufę/komorę HU oraz gearbox od środka.

Link to post
Share on other sites

To na 99,99% masz rozwalony tłok. Wiesz to trochę dziwne, Cyma nie robi tak szczelnych układów żeby przy zacince tłok nie wyrabiał, na ogół nic się nie działo, mi samemu tydzień temu poszedł tłok, wymieniłem na tytanowy co tobie też radzę zrobić, będziesz miał na lata.

Wrcając do twojego przypadku: Co się dzieje powiedz jak ciśniesz na spust? Jaki dźwięk słyszysz? Czy kulki wypadają z lufy czy strzleaja na 10 metrów? Czy może jest to dźwięk normalnie pracującego GB z dziwnymi przeskokami? Odpowiedz na te pytania i napewno ci pomozemy.

 

P.S.

Kiedy kulka zacina się w lufie, a ty trzepiesz na auto, następuja zalezości:

- Spręzyna nie rozpręża się do końca bo ->

- Tłok nie chowa się do cylindra (dlatego że nie ma gdzie oddać nagromadzonego gazu) ->

- Zebatki dalej pracuja ->

-Słyszysz ghgrhghgr :P (cienkie to moje dźwiękonasladownictwo)

Link to post
Share on other sites

używam kulek P&J (i mam zamontowaną preclufe)

 

A tak to gearbox pracuje normalnie... I w sumie to loteria jak strzela- raz kulka poleci normalnie, raz wylatuja 2 kulki na połowe mniejszy dystans (najczęściej), a innym razem kulka/i po prostu wytoczy sie z lufy

 

Polskie literki obowiązują !

CHEMIK

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...