Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP 40 AGM/CG (MP007)


Recommended Posts

Tyle że to nie będzie moja pierwsza replika :D

Po prostu przerzucam się na flektarna, stylizuję się na Niemca IIWŚ.

Dlatego chce mp40, na mp44 nie chce mi się czekać.

Zielony taki nie jestem, ale po prostu nie wiedziałem czy da się coś z komorą zrobić.

 

Podsumowując dzięki za pomoc. Na razie kupię stocka z gumą hop, a później pobawię się z komorą.

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites
  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sama prowadnica dodaje mocy? Pierwsze słyszę, ale może ktoś potwierdzi.

Nie sama prowadnica. Trzeba mieć prowadnice z łożyskowaniem. Łożyska działaja jak podkładka i przez to mamy troszke bardziej ściśniętą spężynę, co w konsekwencji nieco podniesie predkość początkową (o pare fps).

Po prostu przerzucam się na flektarna, stylizuję się na Niemca IIWŚ.

hahaah chyba żartujesz. Postaraj się bardziej.

Link to post
Share on other sites

Wiem że ot. Ale UWAGA! STYLIZACJA nie reko, niepasujący będzie głównie flek,

-hełm już mam (m40)

-oporządzenie w trakcie kupowania (pas czarny BW, kupuję klamrę repro)

-kupuję Zeltę... (Eichentarn)

-opinacze BW (nadają się do reko) mam

-chlebak (powojenny) - mam

-Pucha na maskę gazową (tam będzie przechowywana butla z gazem), w styczniu kupuję P 08

 

Co do ładnownic do MP40 można sobie je zrobić samemu, wystarczy trochę pomyślunku (to nie żart! wiem że nie będzie to jakoś pięknie wyglądało, jednakże swoją funkcję spełni)

 

To na początek tyle, nie myślcie że myślałem stylizacja na Szwaba : mp40 i flek :)

Edited by ASGKebab
Link to post
Share on other sites

Chyba, że...stylizacja...nie przekonuje mnie...Od początku odradzam Ci próbę czegokolwiek w tym kierunku, ja szpej mam, wszystko ładnie...ale oczywiście środowisko mnie nie przyjęło...bo to to nie oryginalne, bo tam masz zły krój, bo w ogóle jesteś ble... Nie inwestuj w tą replikę. Nadaje się tylko w ostateczności do CQB i na ścianę. A jak podoba Ci się reko, lepiej byś zrobił kupując plastykową wersję.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

z tą repliką różnie bywa - 1. Replika może się podobać, ale przypominam, że stała się postrachem Polaków podczas II WŚ. Nie mówię tu o gustach, ale byliśmy kiedyś z kolegą na strzelance koło Radomia. Mnie wpuścili z moim AK natomiast jego nie (MP40). Nie wiem może organizatorzy mieli jakieś uprzedzenia patriotyczne, ale musieliśmy jechać z powrotem. 2. Rozsypał mu się po 2ch tygodniach od daty zakupu.

Odesłał do serwisu by naprawili i do dzisiaj czeka na swój karabinek.

Link to post
Share on other sites

z tą repliką różnie bywa - 1. Replika może się podobać, ale przypominam, że stała się postrachem Polaków podczas II WŚ.

 

Czarku wybacz za Oftop ale w takim układzie na terenach Polski nic nie można ruszać, budować ani nic ponieważ była miejscem wojny która była postrachem Polaków. Dodatkowo musisz pamiętać iż powstańcy biegali właśnie z MP40 i Mauserami 98K. Dlatego takie mówienie to sztuka dla sztuki....

 

Co do stylizacji - sam odszedłem z ruchu GRH bo nie odpowiadało mi towarzystwo jak i ogólna atmosfera, dodatkowo sam planuje zebranie maniaków niemieckiej broni z naciskiem na okres IIWŚ. I zrobieniu stylizacji w ASG. Polegającej na odzianiu się w mundury kamuflażowe stosowane w okresie IIWŚ właśnie przez Niemców (które nie są obecnie aż tak drogie).

 

Jak do tej pory byłem na kilku strzelankach i to nawet większych. Jakoś nikt mnie nie wyrzucił z nich z powodu broni jaki i "oryginalnego na swój sposób" umundurowania

 

Oryginalnego - bowiem nie we Flecktarny :) lecz Splinterze lub Sumpfie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Komplet ładownic do mp40 można kupić za 150-200 zł (mowa oczywiście o replikach, robi je np. Mil-Tec), w jednym polskim sklepie internetowym widziałem nawet za 135 zł (ale nie ma ich już na stanie). W Niemczech w najtańszym sklepie kosztują 35 euro. Oczywiście cena dla wielu ludzi pewnie jest odstraszająca, ale jeżeli ktoś jest zdecydowany na taką stylizację, to je sobie prędzej czy później kupi.

 

 

Inna sprawa to wyciąganie i chowanie magazynków w trakcie walki. To trzeba naprawdę przed strzelanką potrenować ;-)

 

Swoją replikę miałem na jednej strzelance, jestem zadowolony, ale niestety widać czasem brak zasięgu w porównaniu z innymi sprzętami (ale sporo ludzi ma apgrejdowane, więc trudno mieć pretensje do mp40). Co do noszenia sprzętu: w sytuacji bez walki oczywiście niezbędny jest pasek, inaczej ciężko jest :-) Natomiast jak się biega w czasie walki (nie mówię o bezpośredniej walce, ale o przeskakiwaniu z jednego miejsca w drugie albo jakimś rajdzie między drzewami) to wg. mnie najwygodniejszym sposobem jest chwycenie jedną ręką z góry między chwytem pistoletowym a magazynkiem (popatrzcie na zdjęcia z epoki). Pozwala to trzymać dobrze równowagę przy bieganiu, a jednocześnie umożliwia bardzo szybkie złożenie się do strzału w nagłej potrzebie. Broń wtedy też nie "przeszkadza".

Edited by lehoslav
Link to post
Share on other sites
  • 6 years later...

Witam stałem się szczęśliwym posiadaczem mp 007 AGM po przeczytaniu wszystkich dostępnych wątków na jej temat doszedłem do wniosku, ze przerobię ja jak oryginał czyli tylko ogień ciągły, na razie dzięki ciężkiej pracy dostała komorę cymowską jest to do ogarnięcia ale wymaga dużej cierpliwości by ustawić ją osiowo i by dobrze magazynek kulki podawał. Teraz tylko wyrzucenie przerywacza ognia i demontaż płytki selektora i dźwigi selektora. Na angielsko języcznym forum jest jak zrobić wersje bez kostki stykowej.Ogólnie po wszystkich pracach powiną dawać radę .

Link to post
Share on other sites

Komora od Ak http://www.taiwangun.com/komory-hop-up-2/metalowa-komora-hop-up-wraz-z-gumka-do-ak-cm?from=listing&campaign-id=19 trzeba ją dopasować tj skrócić rórkę od podajnika kulek oraz zmieejszyć jej średnice następnie wycentrować i dorobić mocowania bo jest przesunięcie otworów oraz wykorzystać elementy strabilizujące do lufy i element z komory służacu do regulacji hop-up oraz sciąć kanty w blokadzie lufy i dużo ciepliwości przy wykonaniu ale i tak jest to lepszę niż oryginalna komora. Tu masz angielsko języczny temat jak przerobić replikę oraz oryginalną komore http://www.ww2airsoft.org.uk/php/phpBB2/viewtopic.php?f=13&t=11718

 

Lesio tu masz film tanichmilitariów i pokazują co z stali

Link to post
Share on other sites

Komora od AK Cyma http://www.taiwangun.com/komory-hop-up-2/metalowa-komora-hop-up-wraz-z-gumka-do-ak-cm?from=listing&campaign-id=19 zamontowana dzięki pomocy mojego kolegi Roberta który przetoczył ją idorobił mocowania które wyglądają jak orygiał .W komorze jak już w cześniej było napisane w innym wątku trzeba stoczyć rurkę podającą kulki i obciąc na wyniar, zaokrąglić mocowanie lufy ja jeszcze ściełem występ na lewej części i zpiłowałem trochę mocowanie śrubki z prawej strony. ponadto podciołem komorę pod konte by lepiej się klapka wyrzutnika łusek przesuwała.Na zwykłej lufie od aeg która miałe z pozostałości i na gumce hop-up Enrgy Systema chula to aż miło.Warunek jeden który trzeba jeszcze spełnić to musi być stokowa dysza bo ma ona wyniar 23 mm prawie i żadna od AK nie pasuje.W środku wynieniłe tylko tłok na shs poliwegowy z pełną szczęką oraz głoweice tłoka aluminiową lae to nie koniecznie trzeba oraz założyłem metalowa nie łożyskowaną prowadnice spręzyny i jakąś spęzynę bodajźe z m249 orygiał ak pracuje to bardzo sprawnie i zasięg jest nie porównywalny z stock. Podejrzewam, że jak mi się znudzi mp40 będe szukał czegość innego do przeróbki.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...
  • 7 months later...

Replika bardzo fajna i prosta do ból w tuningu najprostszy tuning to wymiana komory i lufy na typowa aeg. Można usunąć selektor ognia i zrobić na oryginał tylko auto. Ogólnie fajny klimat repliki . Ja polecam miałem już 2 dwie.Tu zdjęcie po usunięciu sektora ognia http://airsoftphotos.net/album/show/529914#wmasg-box/529914/529915.

Edited by ppszejdi
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...