Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wpływ zimna na repliki


Recommended Posts

Albo skroic cos z kombinezonu, tzw. pianki.

A co do GB to w 100% popieram teorie ze v3 jest mocniejszy od v2 na wlasnej replice sie o tym przekonalem jak w ubieglorocznej zimnowej strzleance pekl mi GB w M15CA a mial zaledwie pol roku przebiegu na stocku. V2 jest nieprzemyslany i dlatego do dupy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Co do folii NRC to sprawdzony sposob, testowany z powodzeniem. Bateria swiezo naladowana nie zabezpieczona folia NRC w temperaturze -10 st.C przetrwala kilkadziesiat minut niezbyt intensywnej strzelanki i padla (W replice CA). Po ogrzaniu jej w temperaturze pokojowej i owinieciu jej kilkunastoma warstwami folii NRC smigala jeszcze dlugo na mrozie. Prostszego i bardziej skutecznego sposobu chyba nie ma.

Link to post
Share on other sites

Folię NRC powinieneś dostać w aptece , ew. w jakims sklepie który zajmuje się sprzedarzą sprzetu medycznego. Obecnie na rynku sprzedawane sa 2 modele foli NRC jedna z nich jest z jednej strony srebrna a z drugiej złota , natomiast drugi model jest z jednej strony srebrny a z drugiej strony jest cos w rodzaju pianki o drubosci ok.2-3 milimetrów.

Ta druga folia jest rzadziej stosowana. Wszystkie słuzby ratownicze, medyczne itp. stosuja tylko i wyłącznie folie 2 stronne . Przy czym należy zwrócić uwage która stroną folia ma przylegac do ciała ponieważ przykrycie poszkodowanego strona srebrną do ciała(czyli złotą nazewnątrz) powoduje ,iz ciepło się nie wydostaje do otoczenia . Natomiast gdy do ciała przyłożymy folię stroną złotą , to wydzielenie się ciepła do otoczenia jest dosc intensywne.

Co mozna zauwazyć na wszelakich filmach , zdjeciach itp, Słuzby ratownicze ZAWSZE przykrywają poszkodowanego stroną srebrną do ciała(srebrną do zewnatrz).

 

Pozdrawiam

Diablo

 

 

 

ps. jeżeli coś pokręciłem, prosze mnie poprawić.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak jak napisałeś.

 

Folia NRC (nazywana również 'kocem ratunkowym") jest dostępna w aptekach itp.

 

Owijając stroną złotą do góry (srebrną do ciała) utrzymujemy ciepło przy pacjencie (tu: przy baterii).

Owijając stroną srebrną do góry (złotą do ciała) ciepło nie jest dopuszczane z zewnątrz - sosujemy np. przy przegrzaniu organizmu.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak, jako że zmuszony byłem nie raz używać wiertarki akumulatorowej na srogim mrozie (wiercenie otworów na tyczki do slalomów narciarskich) zorientowałem się jak zapobiegać szybkiemu wyładowywaniu się baterii - mianowicie należy ją ładować na mrozie! W wiertarce miałem aku NiMh nie wiem czy z innymi jest tak samo, ale możecie spróbować, wystawcie podłączony do ładowarki aku na balkon i po krzyku. I jeszcze jedno tu już musicie poeksperymentować, aku do wiertarki na mrozie ładował się jakieś 30% dłużej niż normalnie, więc zalecam ostrożność na początku ładujcie tyle ile w instrukcji jest, żeby przypadkiem ogniw nie zkaszanić, jeżeli to nie wystarczy to można czas ładowania wydłużyć. Mam nadzieję, że troche pomogłem :D

Link to post
Share on other sites

Co do folii NRC to sprawdzony sposob, testowany z powodzeniem. Bateria swiezo naladowana nie zabezpieczona folia NRC w temperaturze -10 st.C przetrwala kilkadziesiat minut niezbyt intensywnej strzelanki i padla (W replice CA). Po ogrzaniu jej w temperaturze pokojowej i owinieciu jej kilkunastoma warstwami folii NRC smigala jeszcze dlugo na mrozie. Prostszego i bardziej skutecznego sposobu chyba nie ma.

 

 

potwierdzam. bo to moja bateria była... hehe

no cóż nie mam stałej kolby narazie i nie zabezpieczyłem baterii odpowiednio ale nawet szmaty nic by nie dały.

dzięki tej foli NRC strzelanka mogła być kontynuowana a mi się chumor poprawił bo nie ukrywam że jak usłyszałem ten dźwięk rozładowanej baterii na początku strzelanki to kolana mi zmiękły.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...