Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Magazynki 5,45 od AK


Recommended Posts

Przeglądając strony z bronią, natrafiłem na pewną różnicę.

Ba! Posiadają ją nawet repliki magazynków na kaliber 5,45 do AK, od Classic Army a G&G.

 

Na tym zdjęciu widać różnicę pomiędzy oba magazynkami. Na zdjęciu z jednej strony (wyżej - nr.1) karabinku widzimy inny mag, a na drugiej stronce (niżej - nr.2) karaninu widzimy inny mag.

 

IMG - klik

 

I różnica w replikach magów

 

1. IMG - klik (Classic Army)

2. IMG - klik (G&G)

 

 

Głównie chodzi mi o to czy nieprawidłowością będzie podłączenie maga rodzaju nr.2 do broni, która na zdjęciach i w replikach posiada magazynek nr.1

 

Pozdrawiam

Edited by che
Link to post
Share on other sites

Czy aby na pewno na tym zdjęciu które podajesz jako "wzór" są dwa różne magazynki ?? Jak tak to ja jestem ślepy bo wg mnie oba (ten z lewej i z prawej strony) to te same magi a nawet zaryzykuję stwierdzeniem że to ten sam mag. Jedyna różnica jaka mi się rzuca w oczy to różnica w oświetleniu przy robieniu zdjęcia. To jest mag którego zdjęcie podałeś by G&G Tak więc chyba nie ma problemu ?

 

Zdjęcie które "pokazałeś" to zdjęcie dokładnie tego samego karabinka z tym samym magazynkiem zrobione z dwóch stron.

 

Jeżeli ma być inaczej to mi opisz różnice na tym zdjęciu. Z tego co widze to charakterystyczne "ząbkowania" z przodu magazynka są na jednym i drugim "rzucie". Jak chcesz wyjaśniać tego typu dylematy to proponuje poszukaj lepszego jakościowo zdjęcia bo to jest kiepskie tak bardzo że jeszcze trochę na nie popatrzę i zobaczę tam magazynek od M4 albo MP5....

Link to post
Share on other sites

Chciałem zwrócić tylko uwagę, że to jest dział "Broń palna" i tylko o takiej tu dyskutujemy.

 

Pytanie było: "Głównie chodzi mi o to czy nieprawidłowością będzie podłączenie maga rodzaju nr.2 do broni, która na zdjęciach i w replikach posiada magazynek nr.1" i padła odpowiedź - tak.

 

A to jakie to są magi i czym się różni CA od G&G proszę już w innym dziale.

Link to post
Share on other sites

Och Panie Moderatorze Szanowny ;) odniesienie do G&G zrobiłem dlatego że na zdjęciu rzeczonego magazynka G&G widać szczegóły "konstrukcyjne" magazynka a na zdjęciu do którego się mieliśmy odnieść w zasadzie nie widać nic poza kałaszopodobnym karabinkiem ;)

 

Głównie chodzi mi o to czy nieprawidłowością będzie podłączenie maga rodzaju nr.2 do broni, która na zdjęciach i w replikach posiada magazynek nr.1

 

Odpowiadając na pytanie twierdzę że nie będzie żadnego problemu bo to ten sam magazynek. :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

To nie jest ten sam magazynek.

 

Mag od G&G jest repliką bakelitowego/plastikowego magazynka na 7,62mm. Mag od CA jest repliką bakelitowego/plastikowego magazynka na 5,45mm. Główną różnicą jest tutaj kąt pod jakim zakrzywiony jest magazynek.

 

Stwierdzam to po porównaniu fotek tych magazynków w paru sklepach airsoftowych, więc nie jest to kwestia "iluzji", czy czegokolwiek.

 

 

A teraz co do czego pasuje:

- AK47, AKM, (+S'y) - jedynie 7,62mm

- drewniane AK74 (+S'y + U) - jedynie 5,45mm

- czarne AK74, AK-103 - obojętne czy 5,45mm czy 7,62mm, byleby być konsekwetnym (używać tylko jednego rodzaju magów).

 

PS. Oczywiście jest to uproszczona lista, gdyż AK z serii 100 mają składaną plastikową kolbę, a coś takiego jak na razie uświadczymy jedynie w replikach Guardera.

Edited by kazik_
Link to post
Share on other sites

Kazik czytaj uważnie.... :( nie chodzi o to czym się różnią magazynki by G&G i CA tylko czym się różnią magazynki na zdjęciu na którym jest w dwóch "rzutach" (lewym i prawym) AK. A tam jest ten sam karabinek z tym samym magazynkiem.

 

Jak zauważył Foka to dział forum o broni palnej a nie replikach...

Link to post
Share on other sites

Panowie, przecież tutaj od razu widać, że nie jest to ten sam magazynek. Ten w górnym karabinie to magazynek na naboje 5,45x39, a ten w dolnym na 7,62x39. A karabiny to (jeśli mnie pamięć nie myli) na górze AK-105, a na dole AK-104. Z tej samej rodzinki mamy jeszcze AK-102 na 5,56 NATO.

 

Kacper

Link to post
Share on other sites

Kazik czytaj uważnie.... :( nie chodzi o to czym się różnią magazynki by G&G i CA tylko czym się różnią magazynki na zdjęciu na którym jest w dwóch "rzutach" (lewym i prawym) AK. A tam jest ten sam karabinek z tym samym magazynkiem.

 

Jak zauważył Foka to dział forum o broni palnej a nie replikach...

Tak jak napisał Kacper_ to nie jest to samo. Pod warunkiem, że piszemy o tym samym obrazku, czyli:

 

Odwróciłem jednego kałacha i "przeniosłem" go na drugiego. Jak widać kształty nie pokrywają się.

1051qt9.th.jpg

(200 godzin w photoshopie)

Edited by kazik_
Link to post
Share on other sites

@Thor - Nie róbmy już problemu z jakości zdjęcia. ;) Luzik...

 

Ok, dzięki za wytłumaczenie, Kazik_ i Kacper_.

 

@Foka - podając linki do replik magazynków miało to ułatwić poznanie zależności pomiędzy nimi, wynikające z niemożności znalezienia zdjęć oryginałów poszczególnych magazynków osobno.

Edited by che
Link to post
Share on other sites

Co do magazynka numer 2: Tutaj pan trzyma kałacha z takim (wyżej) http://img442.imageshack.us/img442/8103/rsw0614sl.jpg

Z wikipedii (AK-103): http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/6/6b/RUS_AK-103.jpg

 

Czy w AK-103 i AK-104 używa się starych magazynków od AK-47? (wiem że są na tę samą amunicję, co nowe i że jest to możliwe, ale czy jest to powszechna praktyka, czy widział ktoś zdjęcia?)

 

Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia... na zdjęciu z pierwszego linka w tym temacie magazynek na 7,62 ma jakieś lekkie wyżłobienia, ten na fotce z mojego posta niby-niby cos ma, a ten z wikipedii jest gładki jak te na 5,45. Różne typy?

Edited by SzU
Link to post
Share on other sites

Co do magazynka numer 2: Tutaj pan trzyma kałacha z takim (wyżej)

 

rsw0614sl.th.jpg

To zdjęcie pokazuje po pierwsze dwa karabinki, po drugie zasilane różnego rodzaju amunicją (Sajga na drugim planie strzela nabojem 7,62 mm x 39, broń na przednim 5,45 mm x 39) i widać doskonale różnicę między łukiem obu magazynków.
Czy w AK-103 i AK-104 używa się starych magazynków od AK-47? (wiem że są na tę samą amunicję, co nowe i że jest to możliwe, ale czy jest to powszechna praktyka, czy widział ktoś zdjęcia?)
W 7,62-mm kbk AK-103/104 można stosować starsze i nowsze rodzaje magazynków.

 

ak103partsit6.th.gif imgnfaak1031lgim9.th.jpg

 

Na zdjęciach będzie to rzadko spotykane, bowiem broń dostarczana jest z bodaj czterema magazynkami w zestawie i raczej nikt nie stosuje starszych, jeżeli nie musi. Skądinąd to samo miałeś w Polsce, do kbk AKM i do kbk wz.88 były dwa rodzaje magazynków, w pełni wymienne, metalowe i wykonane z tworzyw sztucznych.

 

Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia... na zdjęciu z pierwszego linka w tym temacie magazynek na 7,62 ma jakieś lekkie wyżłobienia, ten na fotce z mojego posta niby-niby cos ma, a ten z wikipedii jest gładki jak te na 5,45. Różne typy?
A co w tym dziwnego?
Link to post
Share on other sites

REMOV no taka pomyłka z Twojej strony? Co jak co, ale broń na drugim planie to napewno nie jest Sajga, a sama Sajga napewno nie strzela 7,62x39.

Na pewno (osobno tak między nami mówiąc)? O co się założysz, że broń na drugim planie to jest Sajga (skądinąd na pierwszym planie to też jest Sajga), która strzela amunicją 7,62 mm x 39? Jeżeli przegrasz oddajesz mi cały swój arsenał ASG, ok? A na pewno się mylisz :)
Link to post
Share on other sites

Faktycznie możesz miec rację. Nie wiedziałem nawet, że Sajga jest taką sporą rodziną. Rysunki na podanej przez Ciebie stronie są dosyc niewyraźne, ale broń z drugiego planu mogła by być Sajgą MK isp. 03. Nie udało mi się znaleźć dokąldniejszych zdjęć dla porównania więc 100% pewności mieć nie mogę.

 

Jednak z drugiej strony może to też być AK-104. Wg. podanej przez Ciebie strony Sajga MK isp. 03 ma magazynek 5 lub 10 nabojowy. Tyle, że magazynek bez problemu można podpiąć większy, więc argument raczej cieńki. Wg. tej samej strony długość tej Sajgi to 825mm, AK-104 wg. oficjalnej strony producenta (http://www.izhmash.ru/eng/product/ak102.shtml)

to 824mm. Kalibry też się zgadzają. Może jakieś dokladniejsze zdjęcia Sajgi by pomogły?

 

W tym momencie nie widzę żadnych argumentów, które mogły by w 100% określić który dokładnie jest to karabinek. I tu prośba do Ciebie REMOV, po czym rozpoznałeś na tym zdjęciu, że jest to akurat Sajga?

 

W pewnym stopniu problem rozwiązuje informacja z strony http://www.ak-103.com/faq.html, wg. której wszystkie karabinki serii AK-100 zostały stworzone na bazie karabinków Sajga. Wierząc tej informacji można by stwierdzić, że Sajga to tak cywilna odmiana serii AK-100 (w końcu obie rodzinki produkuje ta sama fabryka). Tyle, że pan ze zdjęcia raczej na odbiorcę cywilnego nie wygląda. Problem jest tylko taki, że w kwestii rosyjskiej broni nie mam pełnego zaufania do amerykańskich stron internetowych.

 

Pozdrawiam

Kacper

Link to post
Share on other sites
Tyle, że pan ze zdjęcia raczej na odbiorcę cywilnego nie wygląda. (...) I tu prośba (...) po czym rozpoznałeś na tym zdjęciu, że jest to akurat Sajga?

Z tego, co wiem, to są "modele" pozujący właśnie z Sajgami różnych typów dla rosyjskiego czasopisma Bratiszka (trafili na okładkę jednego z numerówi), stąd moja wiedza, jaka to broń, oczywiście, przy założeniu, że podpis nie kłamał, bowiem na jednym ze zdjęć dźwignia przełącznika rodzaju ognia jest w położeniu środkowym. Generalnie chodziło o system szyn, a nie same karabinki.

 

440.jpg

 

Tutaj masz inne zdjęcia z tego cyklu:

222c0249358126c262a1c9f84537a5.th.jpg aa81b0926053deab8b8315c46959c6.th.jpg

 

b7ab5014752e952f6a32cfec5dc8c4.th.jpg a1e61daa89326f762351d511364f53.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...