Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pojedynek gigantów - repliki snajperskie


Recommended Posts

Witam

 

Dzisiaj cały dzień przeszukiwałem forum, niestety nie znalazłem informacji które pomogłyby mi rozwiać moje wątpliwości... Sytuacja w grupie wymaga, żeby ktoś podjął się roli snajpera/strzelca wyborowego - rola ta przypadła mnie. Mam ogromny dylemat,

ponieważ mam około 1600-1700pln na wydanie na replikę snajperską. Nie chcę mieć nie wiadomo ile fpsów, chcę mieć jak najlepsze skupienie na dużych dystansach i odpowiedni zasięg... wiem że to się wiąże z fpsami ale przykład M700 KJW pokazuje że nie do końca fpsy przekładają się na celność i zasięg :)

 

Do rzeczy :

Zastanawiam się pomiędzy APS Type 96 Maruzena a M700 Tanaki ( ew. wersja A.I.C.S.). Jednak żeby do APS zrobić odpowiedni tuning potrzebne są duże fundusze. Dlatego pytam : czy osiągi Tanaki M700 są porównywalne do osiągów sprężynowego APS Type 96 z mocą powiedzmy 500-550fps? Jak jest z celnością w obu modelach na odległości 60-70m? Bo albo wybiorę APS Type 96 i do tego sprężyna dająca jakieś 400fps, żeby mi karabinu nie rozwaliło, a tuning zrobię na wakacje, albo ową Tanakę.

 

Co się bardziej opłaca kupić? Nie jestem do końca przekonany do gazowych replik, ale też z APS 400fps nie posnajpię zbytnio... Do Tanaki dokupiłbym długą preckę i tłumik, do APS - narazie tylko sprężynę.

 

Proszę o ewentualne wskazówki posiadaczy tego sprzętu, głównie chcę wiedzieć jak spisuje się Tanaka z precką 6.04 na większych odległościach.

 

Czym różni się zwykła wersja Tanaki M700 Police od Tanaki M700 A.I.C.S.? ( oprócz wyglądu i ceny :P )

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz być "bardziej" strzelcem wyborowym i chodzi o skupienie i wsparcie oddziału to olej snajperki za taką kasę tylko kup sobie jakąś eMkę (CA, TN, ICS itp) za jakieś 1000-1200 plnów a za resztę wsadź długą prec lufę, schowaj to w tłumiku i wymień sprężynę na jakieś M110-120 i masz to co Ci potrzebne.

Link to post
Share on other sites

Jednak to nie to co chcę... Nie zrezygnuję z klimatu, jaki wprowadza do gry snajpa :)

Pytanie brzmi : APS czy M700. AEGów miałem dużo i narazie nie chcę żadnego :)

 

BTW A raczej na wymianę bebechów z gearboxa nie starczyłoby przy tym konfigu,

a po co mam się potem martwić czy mi czasem zębatka się nie zjedzie. Poza tym tuning - nie chciałoby mi się potem tuningować AEGa.

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Nie chciało mi się szukać o tych replikach??!! Człowieku, przeczytałem każde słowo na tym forum napisane na temat tych replik !! Wiem że są porównania gaz vs spring, ale mnie one nie obchodzą, bo znam rzeczy typu powtarzalność strzału, celność, spadek osiągów w zimie, czy szybkość przeładowania... Chodziloby mi o konkretnie TE repliki,

które są w temacie. Wiadomo że pewnie nikt nie miał obu, żeby porównać, ale może ktoś był na jakimś zlocie gdzie obie były i ma jakieś porównanie... Zresztą pytałem nie tylko o to porównanie, ale też osiągi Tanaki z precką :)

Link to post
Share on other sites

Witam moim zdaniem tylko APS! Ostatnio sobie takiego właśnie kupiłem i szczerze polecam ;-).Gun bardzo dobrze zrobiony, o niebo lepiej niż m24, tylko flaki musisz sciągać z WGC czy innego sklepu .. :wink: . Pozatym to spring, więc nie musisz co 5 strzałów doładowywać "się" gazem, ma dużo lepsze skupienie co ma znaczenie przy snajpingu i celność też jest duzo lepsza niż w gaziakach :???:

 

Pozdro !

Link to post
Share on other sites

Witam moim zdaniem tylko APS! Ostatnio sobie takiego właśnie kupiłem i szczerze polecam ;-).Gun bardzo dobrze zrobiony, o niebo lepiej niż m24, tylko flaki musisz sciągać z WGC czy innego sklepu .. :wink: . Pozatym to spring, więc nie musisz co 5 strzałów doładowywać "się" gazem, ma dużo lepsze skupienie co ma znaczenie przy snajpingu i celność też jest duzo lepsza niż w gaziakach :???:

 

Pozdro !

 

Ok a masz możliwość sprawdzenia jak zachowuje się stock APS, z wymienioną tylko sprężyną? Żeby dawała ok 400fps ?

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Raczej nie bardzo mam jak to sprawdzić ponieważ z tego co widzę to cylinder w APS jest nie rozbieralny :cry: moge się mylić ale wydaje mi sie że niestety tak jest... :cry:

 

Na spręzynie 400 fps'owej to nie bardzo postrzelasz bo w stocku "palec" i tłok są z plastiku więc ich wytrzymałość jest znikoma... :cry: zwłaszcza przy takim springu...

 

Pozdro !

Link to post
Share on other sites

Eee? Ludzie wkładają zestaw cylindra 300%, hopka PDI i śmiga... spustu nie trzeba ruszać. Co do tłoka, to czytałem, że 400fps wytrzymuje. Tylko jak długo? Jeżeli do wakacji by się nie rozleciał to spoko, bo wtedy bym robił upgrade do jakichś sensownych wyników :)

Link to post
Share on other sites

k*** pisze o Maruzenie a nie o jakim szicie za 300zł :???:

 

sam piszesz że kupują zestawy cylindra 300% i działa - w takim zestawie tłok jest wzmocniony więć nie rozumiem o co tu chodzi :roll:

 

stockowy cylinder jest rozbieralny ?? :???: pytam z ciekawości bo i tak czekam na zestaw OK z WGC...

 

Pozdro!

Link to post
Share on other sites

Gówno prawda!

wczoraj to sprawdziłem cylinder co prawda jest "rozbieralny" ale po dość znacznym uszkodzeniu głowicy cylindra i samego cylindra - inaczej się nie dało ponieważ cylinder jest zgrzany na głowicy a pozatym jest z plastiku :evil:

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Pozatym to dosyć znacząco odbieglismy od tematu ... proponuje żeby jakiś uzytkownik Tanaki zrobił test na 50 70 80 metrów z kartką A4 - zobaczył jaka jest celność itp :-P Jest już taki test Maruzena w wątko o nim wieć zróbcie o Tanace i bedzie sobie moża porównać co jest lepsze ... proste !!! 8) Pozdro

Edited by bumbel
Link to post
Share on other sites

W sumie to ciekawy jestem jak chodzi taka tungowana tanaka z precką 650mm od PSG-1 itp... Jakie jest zasięg skuteczny, jak z celnością itp. Napewno występują u niej problemy bo gaziak to gaziak ale naciąganie 380% leząc nie jest zabardzo przyjemne i czasami przydała by sie taka tanaczka 8-)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...