Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

FS51 Folding Stock [G&G]


Recommended Posts

  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A to brzydale niedobre ;)! Mi szyny nie dali. Ja jestem właścicielem TEGO - bebechy te same, tylko kolba i chwyt inne. Kupiłem też o wiele taniej, bo na promocji (której już nie ma) za 950zł.

 

Ogólnie rzecz biorąc przekopałem internet wszerz i wzdłuż i jedyne co o tych gunach znalazłem to śladowe ilości recek z okolic wakacji. Chciałem się wsztrzymać z zakładaniem tematu dopóki nie rpzestrzelam repliki, bo jak na razie nie znalazłem na to czasu.

 

Wielki plus dla Specshopu za to, że zamawiając broń w czwartek około 15 w piątek około 8.30 rano zadzwonił do mnie kurier i pytał się na którą mi pasuje żeby wpadł z paczką. Za przesyłkę nic nie płaciłem. Wielki minus natomiast za to, że broń dostałem z miejsca uszkodzoną. Już bez baterii dziwiło mnie to, że na safe spust jest miękki. Jak się później okazało niezależnie od położenia selektora miałem zawsze "single". Specshop oczywiście zapewniał, że replika była przestrzelana i sprawna kiedy mi ją wysyłali... Odesłałem sam chwyt z GB (swoją drogą bardzo fajną konstrukcję ma ten gun - wybijasz 3 piny i masz wszystkie najważniejsze podzespoły jak na dłoni), serwis stwierdził pęknięcie płytki selektora i dostałem już sprawny egzemplarz.

 

Wrażenie z jakości wykonania broni mam jak najbardziej pozytywne - nawet jakość chwytku pistoletowego wykonanego z ABSu mile zaskakuje. No ale w Folding Stock nie ma czegoś takiego :) Tak wogóle to proponuję zrobić ten temat dla obu tych replik, jako, że nie licząc chwytu i kolby jest to ta sama broń. Kolba w wersji "stałej" poza śmiesznym kształtem jest bardzo pojemna, choć minimalnie krótsza od kolb w Mkach (jeżeli nie liczyć tego przewężenia, gdzie również mamy pustą przestrzeń. Magazynek nieco lata, ale kogo to obchodzi?:) Ważne, że strzela.

 

A strzela dobrze. Jak już wcześniej pisałem nie miałem okazji jeszcze w pełni przetestować możliwości tej broni. Jak na razie moje doświadczenia to strzelanie "przed siebie" i do puszek. "Przed siebie" leci daleko i prosto, ale nawet nie próbuję bawić się w proroka i pisać na ile metrów - zmierzę dokładnie i powiem. Jeżeli chodzi o strzelanie do puszek, to zdarza się, że przebija obie ścianki, więc ma około 320-330 fps. Nieźle jak na sprężynę M90. Mankamentem jest krótka lufa - 304mm skutecznie przeszkadza w osiągnięciu dużej ilości fpsów przy tuningu.

EDIT: Aha, i jeszcze jedno - burst to ściema. Nie ma czegoś takiego jak na selektorze "20" - mamy normalne full auto, a opis na Specshopie jest mylący.

 

Podsumowując za 950zł się opłacało, lecz nie jestem do końca przekonany czy kupiłbym tą broń za 1250zł. W sumie natrafiłem na nią przez przypadek i wybrałem ją nie dzięki jej wątpliwej urodzie, lecz dzięki tym wszystkim wzmocionym bebechom. Muszę jednak przyznać, że Folding Stock wygląda ładniej, no i cena niższa, choć więcej problemów z baterią będzie.

 

Jakieś pytania?:)

 

PS. Dobrze by było jakby jakiś moderator zmienił nazwę tematu na "G&G - FS51 Folding Stock i Fixed Stock", a ktoś z administracji forum dodał wreszcie tą broń do Arsenału.

Edited by CyberKozA
Link to post
Share on other sites

Trzymałem to w ręku i muszę powiedzieć, że dla mnie jest bardzo nie wygodny (182cm wzrostu). Składana kolba jakby troche za dluga, przec co prawa ręka była lekko napięta, a lewa w całości wyprostowana. Nie wydaje mi się aby cofnięcie uchwytu pod lewą ręką wiele pomogło.

Link to post
Share on other sites

Po romowie z Tomkiem ze Specshopu informuję, że szyna w wersji ze stałą kolbą nie była dołączona u nich, więc jej sobie nie wyjęli i nie sprzedają detalicznie :) Tak po prostu dostali od G&G. Dziwne w sumie, bo na WGC mają z szyną, ale to już jakieś machlojki na "wyższym szczeblu" muszą być :)

 

kostek - dziwne, że jest Ci się trudno do strzału złożyć, bo obie bronie mają taką samą gługość (więc zapewne długość kolby), ja mam 179 cm wzrostu i mogę spokojnie złożyć się do strzału, a jakiś niewymiarowo długich rąk to ja nie mam :)

Edited by Dudi
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Zasięg zadowalający :). Niestety już mnie szlag trafia, jak kolejny raz coś mi wypada i na strzelankę pójśc nie mogę. Teraz czekam na batkę, bo moje wcześniejsze eksperymenty nie okazały się zbyt szczęśliwe. Od razu zdam relację jak sprawuje się gun ze wsadzoną M120 bez wymiany czegokolwiek - zębatki ponoć wzmocnione, łożyska metal, prowadnica wzmocniona łożyskowana - powinno wytrzymać bez dłuższych serii. Jak już w końcu dotrze do mnie bateria, sprężyna, nie będzie przeszkód, chorób itp. to powiem jak mi się strzelało. Może pierwszą strzelankę bez zmiany sprężyny przejdę? Nie wiem, popatrzę.

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Ja jakoś 2-3 dni temu wymieniłem swoje nieszczęśliwe L85A1 i dołączyłem do FSowców...

 

Karabin robi bardzo pozytywne wrażenie, niestety jeszcze nie miałem okazji zabrać go w bój, ale karton sie go przestraszył :-)

 

Co do upgrade to jeszcze trochę poczekam, choć M120 już leży. a z wytrzymałością nie powinno być problemu, mp5 CA na M120 spokojnie rok ciągnie bez żadnego zużycia na standardowych bebechach, tylko łożyska trza było zmienić. Także tu problemu nie widzę.

 

Dudi jakiej baterii używasz? ja mam aktualnie 1100mAh - 9.6V (mini) w gripe, a przydało by sie chociaż 10,8V

Link to post
Share on other sites

Tylko że ja mam Fixed Stocka i zamówiłem sobie na promocji w Batimexie 9.6V 3600 NiMH Sanyo RC. Co prawda jeszcze do mnie nie doszła, ale już boję się o tłok :). Tylko kombinować z kształtem musiałem i wysłałem im taki schemacik:

pakietui1.th.jpg

Jako, że ogniwa były w promocji, to razem ze zgrzwaniem, wtykiem i kurierem zapłaciłem 217zł, czyli 103 mniej niż taka batka stoi na ASGshopie. Z tym, że się panowie w tym Batimexie nie spieszą, bo po tygodniu od złożenia zamówienia zmienili status na realizowane, no i już 5 dni tak sobie wisi...

Edited by Dudi
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...