Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5A5 ICS - akumulator


Recommended Posts

Robil ktos juz jakiegos customa? Standardowa bateria 600mAh to troszke za malo zeby mozna bylo spokojnie postrzelac... Niestety jak powszechnie wiadomo miejsca na jakakolwiek inna baterie w foregripie jest bardzo malo, wiec zadna wieksza bateria ze sklepu nie wejdzie. Da sie gdzies kupic w Polsce za przystepna cene ogniwa na tyle male aby dalo sie zrobic z nich przynajmniej 1200mAh (8.4V) i zeby sie zmiescilo w foregripie?

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem 600ka jest zupelnie wystarczajaca do ICSa, chyba ze ktos jest pasjonatem wywalania kulek magazynek za magazynkiem...

 

A jesli komus jednak za malo, to moim zdaniem jest o wiele wygodniej nosic ze soba zapasowa 600ke, niz robic jakies akrobacje, zeby zmiescic cos wiekszego, tym bardziej ze zmiana akumulatora jest dosc prosta, nawet w warunkach polowych.

 

Inna sprawa, ze ja nie umiem zalozyc akku, zeby nie zruszyc ustawienia hop-upa, heh...

Link to post
Share on other sites

No mi akurat jakos widocznie nie wystarcza, inni mnie nie obchodza... Jak przejrzalem cale forum o AEGach to byly topici o customach, ale zaden nic nie poruszal czy da sie upchnac do MP5. W sumie to ponoc da sie wsadzic nawet 2000mAh (jak juz wspominalem mi wystarczy w zupelnosci 1200), ale ciekaw jestem czy da sie gdzies w Polsce kupic na tyle male ogniwa.

Link to post
Share on other sites
inni mnie nie obchodza...

 

Hmm, nie wiem co mam o tym myśleć. Może jednak troche więcej szacunku dla innych maniaków ? Fajnie by było.

 

Co do wątku :

 

Do standardowej rączki raczej mało da się upchnąć. Mnie bateria nie starcza na 1 dzien (hicap robi swoje ;) ). Do RISa da się chyba większą upchnąć.

Link to post
Share on other sites
Hmm, nie wiem co mam o tym myśleć. Może jednak troche więcej szacunku dla innych maniaków ? Fajnie by było.

i nawzajem.. na pytanie "gdzie kupic wieksza baterie" Gerrah dostal 4 odpowidzi "ja nie potrzeboje"...

 

a co da tematy - Gerrah, zajzyj na www.sd-unit.com oni robia customy. Do Twojej klamki najwieksza da sie wcisnac 9,6 V 1100mAh NiMH (tam jest taka fajna tabelka z bateriami)

o tyle masz pecha ze zdjecia akurat tej baterii nie ma (blad na stronie)... napisz do nich zeby naprawili strone to zobaczysz jak jest zbudowana ta bateria i zrobisz ja sobie sam... albo zamow u nich :)

Link to post
Share on other sites
i nawzajem.. na pytanie "gdzie kupic wieksza baterie" Gerrah dostal 4 odpowidzi "ja nie potrzeboje"...

 

Fakt - ale nie dostal odpowiedzi w stylu "nas to nie obchodzi co Ty potrzebujesz". Stwierdzenie przezemnie faktu ze lepiej jest kupic 2 baterie niz trudzić się z upychaniem jednej to chyba nie brak szacunku tylko dobra rada ? (popraw mnie jesli sie myle).

Link to post
Share on other sites

Zastosowanie dwoch akumulatorow ma jeszcze dodatkowe zalety:

1) czas ladowania kazdej z baterii 600 jest krotszy niz customa, i mozemy szybciej zastosowac guna "w boju"

2) wymiennosc akku pozwala na ladowanie wyczerpanej baterii, kiedy akurat uzywamy pelnej (o ile mamy mozliwosc ladowania w polu, np z samochodu)

3) zastosowanie dwoch niezaleznych akku znacznie podnosi niezawodnosc guna - przypadkowe czy specjalne uszkodzenie jednego nie pozbawia nas mozliwosci uzytkowania broni

4) obciazanie broni dodatkowa waga byc moze podnosi realizm, ale nie jest raczej wygodne i nie kazdemu odpowiada

 

Ale jak ktos sie uparl na customa, to droga wolna, hehe. Nie zamierzam sie napraszac z dobrymi radami... ;-)

Link to post
Share on other sites
a ja wole miec duza baterie ktora mi wystarcza na miesiac weekendowego strzelania albo jeden zlot niz sie bawic ze zmianami baterii w czasie walki

 

Oczywiscie, o gustach czy preferencjach nie dyskutujemy. Ale z ta "zabawa", wymiana baterii w czasie walki to troche przesada, bo sugeruje jakoby co chwile trzeba bylo je wymieniac, hehe. Nie mysle, ze bylaby koniecznosc wymiany wiecej niz raz dziennie, a i to przy sporej strzelance. Moj ICS, podobnie jak u rezula, wytrzymuje niemal dokladnie 800 (+/- 10 kulek, hehe) strzalow na 600ce, a jakies 100 strzalow wczesniej daje sie odczuc drobny spadek szybkostrzelnosci, dzieki czemu spokojnie mozna znalezc ewentualny spokojny moment na wymiane.

 

Zreszta Navego nie trudzi czesta wymiana magazynkow (jak pamietam uzywa tylko low-capow i to w zawrotnej ilosci), tak wiec nie do konca rozumiem jego podejscie do wymiany akumulatora, ktora naprawde jest w MP5 bardzo prosta i szybka (opinia nie dotyczy Kurza i PDW ;-) )...

Link to post
Share on other sites
Oczywiscie, o gustach czy preferencjach nie dyskutujemy. Ale z ta "zabawa", wymiana baterii w czasie walki to troche przesada, bo sugeruje jakoby co chwile trzeba bylo je wymieniac, hehe. Nie mysle, ze bylaby koniecznosc wymiany wiecej niz raz dziennie

zgadza sie, ale co jesli bateria padnie w najmniej odpowiednim momencie? w srodku walki?

 

Zreszta Navego nie trudzi czesta wymiana magazynkow (jak pamietam uzywa tylko low-capow i to w zawrotnej ilosci), tak wiec nie do konca rozumiem jego podejscie do wymiany akumulatora, ktora naprawde jest w MP5 bardzo prosta i szybka (opinia nie dotyczy Kurza i PDW ;-) )...

wiesz, ja mam CD z oswietleniem taktycznym ktore troche utrudnia zmiane baterii

magazynek wymieniam w 3-4 sek. baterie w ok 30 jesli nie wiecej... poza tym w przypadku wymiany magazynka mam caly czas zaladowana jedna kulke i moge strzelic, w przypadku wymiany baterii tego nie mam...

a w Glocku jest tylko 20 kulek... :) i o ile latwo mi puscic MP-5 (zmieniany magazynek mam w lewej rece) i chwycic Glocka, to kiedy mam w rece pina, loze, tlumik, dwie baterie, klamke... no wlasnie - w rece? musze usiasc i polozyc klamke na kolanach... i jak tu szybko uzyc pistoletu nie gubiac czesci?

Link to post
Share on other sites
zgadza sie, ale co jesli bateria padnie w najmniej odpowiednim momencie? w srodku walki?  

Fakt! Ryzyko jest straszne! Mozemy przeciez zginac!!! No, tylko niech policze, ile to juz razy "zginalem"?... ;-)

 

Zawsze mozna podniesc reke i krzyknac: "Chlopaki, przerwa, bateria mi wyszla...!" :lol: A jakby nie chcieli przestac, to nogi za pas - koledzy beda oslaniac, hehe. Zreszta takie "zaciecie" broni to sam smaczek i tylko dodaje realizmu ;-)

Link to post
Share on other sites
Fakt! Ryzyko jest straszne! Mozemy przeciez zginac!!! No, tylko niech policze, ile to juz razy "zginalem"?...  ;-)

coz... skoro mam wybor - ryzykowac/nie ryzykowac wybieram to drugie

 

A jakby nie chcieli przestac, to nogi za pas - koledzy beda oslaniac, hehe.

gorzej jesli walczysz np. w ciemnym bunkrze, albo jestes sam :P

 

Zreszta takie "zaciecie" broni to sam smaczek i tylko dodaje realizmu ;-)

nie wydaje mi sie.. ja nie mialem nigdy zaciecia ktore bym usuwal dluzej niz 5-10 sek

 

zreszta... rozmowa nie ma sensu - masz dwie male baterie to ich uzywaj, ja mam jedna duzo i mi z tym dobrze.

Link to post
Share on other sites
rozmowa nie ma sensu - masz dwie male baterie to ich uzywaj, ja mam jedna duzo i mi z tym dobrze.

Faktycznie nasze dywagacje prowadza donikad. Tak na serio, to moja podstawowa bronia jest AK-47 z bateria large, a MP5ka jest tylko bronia boczna (albo rezerwowa, zaleznie od sytuacji), tak wiec sam przyznasz, ze potrzeba uzycia zapasowego czy tez wiekszego akku w MP5 jest w takim przypadku znikoma... :D

Link to post
Share on other sites

Sorry... szacunku? A co to ma wspolnego z szacunkiem? Topic jest chyba zrozumialy? Jego tresc takze? Jesli tak to nie oczekuje odpowiedzi "mi tam starcza taka bateria" tylko "tak da sie, bla bla bla, wiem ze kupic mozna tu i tu, bla bla bla". Bardzo sie ciesze, ze niektorym taka bateria starcza, ale ja chce miec odpowiedzi na temat...

Link to post
Share on other sites

Gerrah, o co ci chodzi? Praktycznie wszyscy ci odpowiedzieli (z wyjatkiem Navego), ze wola miec 2 zamienne akumulatory, zamiast rozbudowywac akku do postaci customa. Zrobilem nawet wysilek, i wypisalem kilka punktow, zeby wskazac dlaczego posiadanie 2ch akku jest praktyczniejsze od jednego duzego...

 

Moim zdaniem odpowiedzi sa jak najbardziej na temat, ale jesli cie nie zadowalaja, to mimo wszystko byloby by milo, gdybys grzecznie podziekowal osobom, ktore poswiecily chwile czasu aby ci odpowiedziec, zgodnie ze swoja wiedza i doswiadczeniem.

 

Jesli jestes na tyle zarozumialy, ze nie chcesz korzystac z podpowiedzi innych i np sie upierasz przy stworzeniu baterii custom (nie wiedziec dlaczego nawet), to przeciez droga wolna! Jak cos takiego zrobisz, to chetnie poczytam o twoich doswiadczeniach.

Link to post
Share on other sites

Pomijając kwestje wzajemnych wycieczek. W AUG mam podobny problem z baterią akumulatorów 600 mAh. Szukałem ogniw o podobnych gabarytach i większej pojemności. Niestety są strasznie drogie, druga bateria 600 mAh kostowała mnie 2 razy mniej niż custom 1200 mAh, dawanie 300 zł + VAT za 1200 mAh mija się z celem. Kupiłem drugą 600 i wystarczy, szczerze Ci radzę kup drugą 600, taniej cię to wyniesie, zmiana nie jest aż tak skomplikowana i długa. Za cenę customa masz 2 zwykłe 600. czyli razem 3 x 600 mAh co wystarczy dla największego maniaka HiCapów i ognia zaporowego. Jak już kupować customy to w sklepach zachodnich, same ogniwa przemysłowe w detalu są zabójczo drogie.

Link to post
Share on other sites
Do zwykłej rączki nie ma najmniejszych szans. Ja ze zwyklej 600 musialem sciągnąć plastikowe opakowanie zeby wlazla na miejsce..  

Mowie tu o standardowej rączce do mp5 a5 tm

to moze zajzyj na strone sklepu ktora podawalem... tam twierdza zemozna wcisnac 1100 :P

twierdza tez ze do MP5SD mozna 2000 i mowia prawde bo ja u nich kupilem i wcisnalem :)

musialem tylko wyjac "fuse box", ale to daltego ze mam akku NIMH, NiCd wchodzi razem z boxem. Wejdz na strone, poogladaj, poczytaj...

Link to post
Share on other sites

W foregripie jest calkiem sporo miejsca i na pewno Navy ma racje, ze da sie tam zmiescic sporo wiecej niz 600ke. Waskim gardlem jest lufa i przez nia trudno zalozyc cos wiekszego. Osobiscie probowalem czy pasuje standardowy akku 9,6V, ktory jest tylko ciut dluzy i foregrip nie dawal sie juz zapinac. Rozlozenie ogniw po bokach bez problemu powinno pozwolic na umieszczenie wiekszych pojemnosci, nawet na zwyklych rozmiarowo ogniwach.

 

Jak ktos ma zaciecie elektryka-majsterkowacza, to pewnie sobie poradzi i nie warto opisywac tak banalnych spraw... Reszta na pewno pozostanie przy jeszcze prostszym (wygodnieszym, tanszym, no moze troche "niebezpiecznym" ;-) ) rozwiazaniu z zapasowym akku.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...