Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Polscy Marines?


Recommended Posts

Dla wszystkich zainteresowanych tym tematem (...lub znudzonych szalonymi pomyslami naszych "mocno walczących za biurkami wyżyszch oficerów") zamieszczam dodatkowe informacje w tym temacie ....

...W SLUPSKU powstanie pierwszy w kraju batalion piechoty morskiej wzorowany na amerykanskich MARINES .(no i dalej do juz leci bardzo ciekawy belkot prasowy z tych doniesien ...)BATALION ma powstac z polaczenia 7 Brygady Obrony Wybrzeża i z 36 Brygada Zmechanizowana Z Trzebiatowa .(sic)...Dla chociaz odrobine zorientowanych utworzenie batalionu z polaczenia dwoch chocby z nie wiem jak bardzo redukowanymi stanami brzmi bardzo interesujaco.(zostawiam ten watek bez komentarza..)Z reszty belkotu informacyjnego na ten temat ....o przepraszam niedokońca potwierdzonych żródeł,niedokonca zorientowanych w temacie wynika ze w/w jednostki maja sie połaczyc dokonca 2007 roku i nasi "MARINES" beda liczyc około 2500 ...i teraz jak ich nazwac?Jaki jest Polski zamiennik slowa Marines?

Link to post
Share on other sites

Tak naprawdę będzie to grupa brygadowa obrony wybrzeża. Jakby nie patrzec to 2500 MARINES to 2-3 bataliony tak naprawdę.

Teraz MW powinna jak najszybciej sprostać wymaganiom i wejsc w posiadanie jakichś okrętow desantowych które mogą popłynąc troche dalej niż do Danii.

 

A co do histori Polskiej Piechoty Morskiej to w XVII wieku posiadaliśmy ową formacje, która w trakcie bitwy pod Oliwą zatopiła jeden i przejeła drugi okręt wojenny Szwedów.

Link to post
Share on other sites

Tak zgadzam się z „Arthur Curie”

 

Tylko ,ze żołnierze tej formacji pochodzili z Irlandii , Szkocji ,itd.

Było to jednostki tzw. Regimentu Cudzoziemskiego lub Wojska Zaciężne.

Wg dzisiejszych standardów-Najemnicy!

Mam nadzieje, że nie zostałem zle zrozumiany –w naszym wojsku zmiany są

potrzebne.(„…Tylko ten co nic nie robi nie popełnia błędów!! …”)Uważam tylko, że w tym

konkretnym temacie mamy do czynienia znowu z przejawem czegoś co ja nazywam „Zachwytem Ameryką” ! Nie wszystkie amerykańskie wzorce maja racje bytu u nas.

Tak na marginesie wśród tekstow informacyjnych nie znalazłem nic (…

może coś mi umknęło –chciałbym.) o piechocie morskiej Wielkiej Brytanii ,Hiszpanii.

Moim ,zaznaczam moim skromnym zdaniem to tam ,tworząc w/w formacje powinniśmy szukać wzorców , rad ,wskazówek.!

Link to post
Share on other sites

Art-Bart w ówczesnej piechocie morskiej służyli też polacy i kaszubi.

 

A co do konsolidacji 2 brygad w jedną to poprostu jest likwidacja 36stej brygady tak naprawde.

I tak jak pisze Hubert co jakis czas są pomysły robia halo a potem cichosza do anstępnego razu. choć jak się ostatnimi laty kilkakrotnie desantowali to jednak jest lepiej niż tych kilka lat temu kiedy wogóle nie było co myslec o desancie morskim.

Link to post
Share on other sites

Art-Bart:

Zdania zaczynamy wielka literą, przed znakami interpunkcyjnymi nie stawiamy odstępu, po - tak. W środku zdania nie łamiemy linii. Mam jeszcze wymieniać błędy? Piszesz niestarannie, niechlujnie i nieczytelnie. Zmień to!

Potraktuj to jako oficjalne ostrzeżenie.

Link to post
Share on other sites

News rzeczywiście "śmierdzi zdechłą makrelom", przewija się od dłuższego czasu ale ostatnio za sprawą artykułu w lokalnej gazecie znów o tym głośno. Ale nadal w większej części są to domysły i nie ma się czym podniecać. Bodajże w 2004 roku w podobnym tonie była rozpowszechniana informacja, że MON w końcu uległ naciskom NATO i ma w planach reaktywację bazy lotniczej w podsłupskim Redzikowie. Prasa rozpisywała się że to pewne i takie tam pierdoły. Tymczasem od tych publikacji do dnia dzisiejszego przewijały się genialne koncepcje AMW takie jak pastwisko zamiast lotniska czy magazyny dla prywatnych inwestorów. Tak więc nikogo nie powinno dziwić, jeśli nadal w słupskiej jednostce będzie ćwiczony desant przy pomocy rdzewiejących BWPów, a piechotę morską będzie można zobaczyć jedynie w kinie ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...