Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M16-ki [JG]


Recommended Posts

Opłacało się. Wymień gumke HU na silikon i lufę na precyzyjną. Co do rozbierania do czyszczenia lufy to:

-wybijasz tylnego pina.

-łamiesz body na przednim pinie.

-wyciągasz lufe z komora.

-wyciągasz lufe z komory HU.

-Ostrożnie zdejmujesz gumkę z lufy, żeby jej nie uszkodzić.

 

Gotowe! Możesz czyścić lufe bez obawy o gumke.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 447
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@tobi

Da się zdjąć bez problemu. Nie dzieli się na połówki (to by wyglądało dziwnie, żeby jedna szyna na całej długości dzieliła się na pół :F ) tylko odchodzi cały dolny panel jak ma to miejsce w prawdziwym o ile się nie mylę

 

@Desmon

Musisz odciągnąć do tyłu pierścień mocujący, nie cały chwyt.

Link to post
Share on other sites

@tobi

Da się zdjąć bez problemu. Nie dzieli się na połówki (to by wyglądało dziwnie, żeby jedna szyna na całej długości dzieliła się na pół :F ) tylko odchodzi cały dolny panel jak ma to miejsce w prawdziwym o ile się nie mylę

 

@Desmon

Musisz odciągnąć do tyłu pierścień mocujący, nie cały chwyt.

 

Tak chodziło mi o to czy da się ściągnąć cały dół. Dzięki za info.

Link to post
Share on other sites

Pierścień przy front gripie dalej sprawia mi problemy. U mnie chodzi tak jakby chciał ale nie mógł - bardzo ciężko jest go odciągnąć. Żeby zdjąć dolną cześć chwytu nieźle się namęczyłem, natomiast jednakże jeśli chodzi o założenie go ponownie, to mogę powiedzieć że jest to koszmar. Może lekkie nadpiłowanie tego chwytu ułatwi wkładanie go na swoje miejsce... U innych posiadaczy tego 733 ten pierścień tez sprawia tyle problemów, czy tylko mój egzemplarz jest taki "nie ludzki"??

Link to post
Share on other sites
Pierścień przy front gripie dalej sprawia mi problemy. U mnie chodzi tak jakby chciał ale nie mógł - bardzo ciężko jest go odciągnąć. Żeby zdjąć dolną cześć chwytu nieźle się namęczyłem, natomiast jednakże jeśli chodzi o założenie go ponownie, to mogę powiedzieć że jest to koszmar. Może lekkie nadpiłowanie tego chwytu ułatwi wkładanie go na swoje miejsce... U innych posiadaczy tego 733 ten pierścień tez sprawia tyle problemów, czy tylko mój egzemplarz jest taki "nie ludzki"??

 

Ja miałem tak samo. Pomogło zeszlifowanie sprężyny, która dopycha pierścień. Była po prostu zbyt gruba po jej ściśnięciu i chwyt nie chciał praktycznie wchodzić (pierścień zbyt mało się cofał). Ewentualnie możesz wymienić tą sprężynke na inną i powinno być ok.

Link to post
Share on other sites

Dostałem ostatnio dziada i muszę powiedzieć że jestem mile zaskoczony. Ale aby nie było tak pięknie parę minusów ode mnie...

- Chwiejna lufa występuje- trochę pomogło dokręcenie śrubek.

- chwiejna kolba (mam wersję A2)

- pordzewiała lufa wewnętrzna

- brak plomb na GB (chyba wyślę zażalenie do Gunfire)

- pierścień trzymający chwyt chciałby się ruszyć ale jakby nie mógł...

- no i okładziny trzeszczą.

za to plusy

+ bardzo ładne wykonanie

+ super zasięg (mierzyłem krokami, mogłem trafić w drzewo oddalone o 61 kroków ode mnie. Drzewko miało 30 cm szerokości)

+ Waga

+ niezły ROF

+ Bardzo łatwy dostęp do wszystkich części

+ Kultura pracy taka mało chińska ;)

 

Uważam że minusy są głównie spowodowane plastik body ;) a nie jakimiś wadami fabrycznymi...ale za to plomby na GB to nie popuszczę :evil: :evil:

Link to post
Share on other sites

Ja miałem tak samo. Pomogło zeszlifowanie sprężyny, która dopycha pierścień. Była po prostu zbyt gruba po jej ściśnięciu i chwyt nie chciał praktycznie wchodzić (pierścień zbyt mało się cofał). Ewentualnie możesz wymienić tą sprężynke na inną i powinno być ok.

 

 

Zmiana sprężyny zdecydowanie ułatwiła zdejmowanie i zakładanie chwytu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam,

a ja mam jedno pytanie.

Zakupiłem M16 A3 III generacji z JG lecz na pudełku mam Commando i całkiem inne parametry niż w opisie na GuFire. Model się zgadza niby(6610) lecz poza długością lufy na pudełku reszta już nie.

Czy to standardowe pudełko czy jakieś podmienione? I skąd mam pewność, że w środku jest to co zamawiałem?

Właśnie jak porównać replikę z Coltem M16 A3?

Edited by knowhow
Link to post
Share on other sites

Z tymi trademarkami to bywa różnie. Ja kupiłem M4 CQB II generacji i oznaczenia mówią o tym, że jest to Echo1...

 

 

a to prawda różne dają "grawerki" ja nie miałem nic, a kupiłem jak tylko wyszła.

 

 

Co do pytania kolegi o M16A3:

Nie metalowe (przynajmniej u mnie) były łożyska i prowadnica (generacja druga). Wcześniej miałem AK47 Cymy teraz mam tą "emke" i nie narzekam, magazynek podaje prawidłowo, ja jestem na tak i polecam. Co do reszty pytań to wystarczy poszukać...

Edited by swrsc
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...