Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z zamkiem - Glock 19 KSC KWA


Recommended Posts

witam

 

Mam problem z zacinającym się zamkiem w Glocku 19 produkcji KSC-KWA.

Po wystrzelaniu około 4 magazynków (zaledwie dwóch w przypadku Glocka kolegi, oba guny zakupione w tym samym czasie), blokada zamka...werżnęła się w ABS tegoż. :???:

 

W efekcie po wystrzeleniu ostatniej kulki z magazynka, nie można zwolnić blokady zamka aby wrócił on na swoje miejsce - muszę odciągnąć go nieco do tyłu, zwolnić blokadę zamka i dopiero wtedy zamek wraca na miejsce.

 

Przed zakupem nie natknąłem się nigdzie na opis podobnego feleru, stąd moje pytanie jest następujące - czy warto tę wadę reklamować (obie repliki zakupione na specshopie - przyszły porządnie przesmarowane)? Z jednej strony to żadna tragedia, poza tym replika działa świetnie, ale z drugiej...trochę to denerwujące :evil:

 

Początkowo myślałem, że mam pecha, ale dosłownie chwilę później to samo przytrafiło się mojemu koledze - może jakaś wadliwa partia albo...sam już nie wiem co.

Uprzedzając ewentualne pytanie dodam, że nie grzebałem i nie rozbierałem gloczusia, także wygląda na to, że to jakaś wada fabryczne.

 

Spotkał się ktoś z podobnym problemem?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Mam to samo, po kilku magazynkach blokada zamka wcięła się na ok 3 mm w zamek:

http://img249.imageshack.us/img249/2333/dsc05633zn4.jpg

Glock 19, też KSC KWA, kupiony niedawno w MG. Po dokładnych oględzinach stwierdziłem, że krawędź blokady nie jest prostopadła do osi ruchu zamka i każde zablokowanie zamka wypycha blokadę na zewnątrz zmniejszając powierzchnię styku (blokuje się na samej krawędzi blokady), a tym samym zwiększając nacisk na jednostkę powierzchni zamka w miejscu blokowania :) (mam nadzieję, że jest to wystarczająco zrozumiałe). Parę minut z pilniczkiem iglakiem i poprawiłem zamek i blokadę. Delikatne podpiłowanie blokady spowodowało, że teraz nie jest ona wypychana na zewnątrz i zamek opiera sie w całości na jej powierzchni, a nie tylko na krawędzi. Kilka magazynków i jak na razie zamek się trzyma. Na fotce poniżej widać, jak wyglądała blokada przed podpiłowaniem (na zielono zaznaczyłem spiłowany fragment).

 

kopiadsc05714nr8.th.jpg

 

W reklamację na MG nie za bardzo wierzę, mimo że sam nigdy żadnych problemów z nimi nie miałem. Docelowo jak MG ruszy, będę negocjował, może dostanę jakąś zniżkę na metalowy zamek?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ja wystrzeliłem 3 magazynki zaraz po otrzymaniu paczki i zauważyłem, że u mnie również blokada zamka wżyna się w zamek. Czy nie zauważył tego producent? Nie prowadzą testów swoich replik? Porażka :!:

Pilnik to chyba dobry pomysł. Zastanawiam się jeszcze nad np. doklejeniem kawałka blaszki lub coś w tym stylu, do zamka w miejscu, gdzie styka się blokada z zamkiem. Co o tym myślicie? Może ktoś już to robił i ma na to swój patent?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Potwierdzam ( mimo że stary problem z g17 ksc-kwa ) tez mi sie takie coś zaczeło robic po 300 kulkach +- ale wypiłowałem troszke i zrobiłem zamiast wcześniejszego | takie / na zamku i blokuje sie teraz cacy :) glock sprzedany juz dawno ale służy :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...