Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lufa długości 705 mm Deep Fire 6.04


Recommended Posts

Jak w temacie :

Do czego można tą lufę włożyć [ale tak, bo poprawiła osiągi / skupienie]

 

I co ona da w takim aegu jak m14 Karta.

 

z prostych obliczeń wychodzi objętość lufy = 66.413.. cm3 - może mi ktoś napisać jaka jest objętość robocza w zwykłym cylindrze typ 0 ? [wiem że gdzieś było, tylko nie pamiętam gdzie - Zachar to pisał z tego co pamiętam]

 

Jeżeli było - to dajcie mi bana :-F

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jaki cylinder ma ten aeg ale bore-upy typ 0 (zwykłe) umożliwiją zamontowanie max lufy 590 mm. Dłuższa lufa = spadek fpsów. U siebie mam bore-up 0 i lufe 650mm i mam o jakieś 10fpsów mniej niż normalnie... Czy poprawiło się skupienie to nie wiem... zamontowałem na zimę a w zimie osiągi trochę skaczą przez gumkę hop-up :F ...

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites

V ="pi"r2*H

objętość walca gdzie r - promień podstawy walca H - wysokość walca

Zmierz jakiś cylinder, niestety żadnego nie mam po ręką :(

Po moich doświadczeniach z testami długości lufy, to 705mm to mała przesada, przy rugerze gdzie objętość gazu jest dość spora przy zwalnianiu zaworu to lufy o długości max 680mm powodowały spadki mocy, przy AEGu taka długośc, to raczej mała przesada.

Biorąc pod uwagę inny aspekt:

Przy mocy 550fps, spadek o 30fpsów to raczej niezauważalna różnica, jednak skupienie i zasięg powinny nieznacznie wzrosnąć, oczywiście nie obejdzie się bez bore up, myślę że przy tej prędkości początkowej długośc lufy poprawi skupienie.

Lufa max 540mm to wystarczająca rura do ASG, robienie sobie 2 metrowej snajperki to chyba nie jest priorytet przy tuningu repliki.

Edited by Marcinek83
Link to post
Share on other sites

Nie ukrywam, że ta lufa będzie później służyła w przedłużonym gb v.2 i mocy powyzej 600fpsow

 

I pytanie, czy ten spadek fpsów nie pogorszy skupienia :!:

 

V ="pi"r2*H

objętość walca gdzie r - promień podstawy walca H - wysokość walca

Zmierz jakiś cylinder, niestety żadnego nie mam po ręką icon_sad2.gif

 

gdybym miał taki cylinder na wierzchu to nawet bym tego pytania nie zadawał ;) a poza tym nie liczy sie długość całego cylindra - pamiętajmy o tym

 

 

:uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Można ją wsadzić do PSG-1 ;-)

 

Wczoraj po raz kolejny rozkładałem g'box i tym razem nie zapomniałem pomierzyć cylindra. Jest to standardowy cylinder typ '0' (bez żadnych otworów) montowany w kałaszach marui i jego wymiary są następujące:

Wysokość 72mm.

Średnica wewn. 24mm.

Średnica zewn. 25.5mm.

Objętość ~32.5 cm3

Objętość robocza ~28 cm3

 

objętość lufy = 66.413.. cm3
Ekhm...

r^2*3,14*H

 

3.02mm^2*3,14*705mm= 20189,82948 mm3, a to jest około 20,1 cm3 ;-)

Link to post
Share on other sites

Tylko, że powietrze nie zachowuje się jak woda, i łatwo je sprężyć (zmniejszyć objętość), dlatego zostaje ta "rezerwa". Bez niej kulka przestawała by przyspieszać pewnie już w połowie lufy... Bo ciśnienie za kulką musi być o tyle większe od tego przed, aby kulka przyspieszała. Zakładając, że przed kulką i za nią jest tyle samo powietrza (ilość cząsteczek czy masa jest taka sama) - powietrze przed kulką zajmuje więcej miejsca, niż to za nią - dlatego cylinder powinien mieć więcej miejsca niż lufa. Oczywiście nie można powiedzieć, że różnica może być mała, bowiem kulka posiada opory w lufie, to też wymusza użycie większego cylindra.

 

Dobranie cylindra do lufy nie polega tylko na dostosowaniu obu objętości - cylindra i lufy, ale też jest zależne od mocy sprężyny, szczelności układu i oporów - kulki, tłoka... No i jeszcze od temperatury oraz ciśnienia, wilgotności ;]

 

Czyli najłatwiejszą metodą wg. mnie jest metoda prób i błędów.

 

ps.

ja mam cylinder typ 0, lufę 510mm (~14,8 cm^3) -różnica jak widać spora, a cylinder jest dobry.

Edited by GRSW_Szreder
Link to post
Share on other sites

Szreder, wyciągnę wnioski ( może błędne )

Tak więc gdybyśmy mieli cylinder typ 2 i lufę 233mm. i zmienili cylinder na typ 0 co by się stało? Za dużo wydmuchiwanego powietrza powodowało by dziwne zachowanie kulek, tak?!

To po co bore up wogule jest? Powiększona średnica cylindra = wieksze ciśnienie robocze ale i więcej gazu w lufie i na zew. czyli trzeba stosować tłumiki pojemnościowe by nie mieć efektu za dużego cylindra do stosunkowo krótkiej lufy? Sugeruje że tłumik coś da kiedy cisnienie nie będzie spadać jak powinno na koncu lufy.

Link to post
Share on other sites

i jeszcze ja mam pyt: jaki ma być optymalny stosunek v cylindra i v lufy?

 

[skoro jak już sie dowiedzieliśmy nie jest to 1:1]

 

i jakie są efekty za małej pojemności cylindra i za dużej..

 

:-F kurde lubię tą emotke :-F

Link to post
Share on other sites

za małej to spadek osiągów i nie dam głowy czy celnosci, a za duzej to spadek celnosci!!

 

Ps. co do za duzej ilosci powietrza w stosunku do dl. lufy mozna stosowac separatory (chyba tak to sie nazywa) ktore odcinaja kulke od powietrza za nia(podczas przelotu przez owy separator) dzieki czemu kulka nie jest poddawana zadnym siłą ktore mogly by zmienic kierunek jej lotu! narazie zadna firma tego nie sprzedaje ale mozna wykonac to domowymi sposobami! Wygląda mniej wiecej jak "trąbka" z Ak B-specnaz. To taki jakby storzek z obcietym wierzchołkiem (ustawiony węższa stroną ku lufie) gdzie dziura powstała po ucieciu wierzchołka powinna wynosic minimalnie wiecej niz fi kulki poniewaz przez nia bedzie przelatywac kulka!! Montowane jest to zaraz przy koncu lufy w odstepie okolo 1 cm (nie wiem dokladnie trzeba by doswiadczalnie ustawic) Ktos o tym pisal juz kiedys na forum!!

 

Pozdrawiam

Edited by hegemon
Link to post
Share on other sites

@Marcinek83 - ano to by się stało, że prawdopodobnie kulka była by już poza lufą, gdy tłok jeszcze nie doszedł do swojej finalnej pozycji - prawdopodobnie, bo nie wiem jaki jest czas ruchu tłoka w cylindrze. W tym temacie było co nieco napisane: http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=31877&st=0

Co do boreup'a mogę streścić tyle, że nie ma wielkiej różnicy w pojemności, a w.g. mnie działa to na takiej zasadzie, że więcej gazu (trochę więcej) jest sprężane w tym samym czasie - tzn prawie tym samym, mała różnica. Czyli kulka na początku dostaje większego kopa. A celność nie spada, bowiem nie ma aż tyle powietrza, które działa na kulkę poza lufą.

 

Wstawianie niższego typu cylindra zamiast bore'upa daje nam za dużo sprężanego powietrza i to nie w odpowiednim czasie. Boreup nie działa na zasadzie "im więcej tym lepiej". Wiem, że za chwilę ktoś wypowie się, iż dla lufy ~300mm dał cylinder 0 i poprawiły się osiągi, ale prosiłbym o wytłumaczenie.

 

@Świr - optymalny stosunek zależy od bardzo wielu czynników, a głównie (oprócz v lufy i cylindra) od mocy spręzyny, długości cylindra, oporów. Dlatego też jeżeli masz zacięcie naukowe i doświadczalne sam sobie to oblicz. Na razie, myślę, można stwierdzić ten stosunek metodą ankietową...

 

Z "separatorem" pomysł fajny, logiczny i prosty - ale czy by się sprawdził...

 

Nim większa objętość powietrza, tym większy czas do jego przepompowania do lufy, dlatego też w zestawach bore up są wymagane często mocniejsze sprężyny - na ile to prawda, nie wiem.

Edited by GRSW_Szreder
Link to post
Share on other sites

Szreder, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

Z tego co czytałem na asgshop, to ten "badyl" pasuje chyba tylko do PSG1 i wszystkiego co ma przedłużonego cylindra, w krat powinna pasować ze względu na to że tutaj chodzi o precyzje strzału, myślę że lufa jest dedykowana dla kogoś kto chce mieć dużą precyzję strzału, więc M14 Kart spełniał by ta rolę, już na stocku widać potencjał, przy sprężynie M120 i tej lufie moim zdaniem moc ok. 390-410 FPS to aż nad to, kulka 0,33g powinna trafiać na 40 metrach spokojnie w obiekt o wielkości 50X50mm, ale to są tylko spekulacje i chyba niezły OT :F

Pozdrawiam

 

Marcin

Link to post
Share on other sites

O cylindrach się troszke naczytałem, bardzo ciekawe wypowiedzi, ale wróćmy do sensu lufy 705mm. Z tego co przeczytałem to pomimo tego że cylinder typ 0 jest w stanie wycisnąć lufy 470mm do 590mm, dalej zaczynaja się problemy, a jeżeli by wymienić ta lufe to KART chyba nie jest najlepszym rozwiązaniem,

tak jak było opisane w skrócie z tego co zrozumiałem, jak chcesz wstawić do karta tą nieszczęsną lufe musisz coś zrobić z tym cylindrem który nie jest przystosowany do tych luf, raczej na takiej pojemności cylinda mozna dojechać do 550mm to takie w przybliżeniu, a teraz lufa dłuższa o 154mm.

Musisz doszczelnic układ naprawde mocno, co w tym karcie wcale nie jest az takie oczywiste, drogie częsci, po za tym sprężyna musiała by być wiadomo mocniejsza, zębatki wymienione, znowu HU doszczelniony do samego końca, a nawet przy takich wzmiankach nie przekonany jestem do tego aby ta lufa cokolwiek poprawiła, jestem raczje za tym że by pogorszyła ta replike. Można by sprawdzić jak by to wygladało lecz zastanowił bym sie 3 razy czy warto wstawić ta lufe do takiej broni jak M14 Kart. Za to z PSG1 była by zupełnie inna sytuacja, bo i konstrukcja inna.

Link to post
Share on other sites

Zakładam, że teraz będzie w karcie, a później w przedłużonym gb v2. A aktualnie moje m14 ma wymienioną gumkę hu, którą uszczelniłem tak, że poszło na to pół taśmy teflonowej.. efekt - na kulkach 0.3 mam zasięg taki sam jak na 0.25, wprawdzie kulka leci nieco [ciężko to zauważyć] wolniej... a o skupieniu nie będę pisał bo jest powalające. Myślę, że wymienię jeszcze łożyska batke i sprężynę i będzie śmigało na 705mm :-P aaa jeszcze tłumik [ ;-) ]

 

Wie ktoś jak ta lufa działa na przedłużonym gb v2 ? jaka tam jest objętość robocza?

 

:-F

Edited by Świr
Link to post
Share on other sites

Rozumiem ze spodobało Ci sie strasznie skupienie, precyzja tego M14, no ale czy zdecydujesz sie na takie szaleństwo jak ta lufa? Dobra jak już wsadzisz zdaj tutaj relacje i na Tuningu M14 (autora Thor). Ja bym sie powołała na max lufe 600mm ale to tylko moja opinnia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...