Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z celnością w M15A4 Carbine Classic Army.


Recommended Posts

Problem z celnością w M15A4 Carbine Classic Army.

 

Od samego początku posiadania w/w repliki mam problem ze skręcającą kulką po ok 25-30m w prawo.

Karabin posiada upg levI z M110 i została zakupiona w ASGshop.pl

Od początku mam też lufę precyzyjną CA fi 6,04mm, 363mm długą oraz silikonową gumkę guardera z dystanserem.

Myśłem że ten problem się "rozstrzela" po paru tysiącach kulek, ale niestety po ok 3000 ciągle ten sam problem był.

Dokonałem prób w takich konfiguracjach:

Precka + zwykla gumka CA + dystanser silikonowy guardera

Zwykła lufa + gumka silikonowa guardera + dystanser silikonowy guardera

Precka + gumka silikonowa MadBull + dystanser typu X madbull

 

Aktualnie mam zamontowaną zwykłą lufę + gumke MadBull + dystanser X Madbull, ale strzelając przez okno (mieszkam nad rzeką i mam dużo wolnej przestrzeni w strone rzeki) kulka ciągle ucieka w prawo po ok 25-30m. Jednak jeszcze zobaczę jak w polu walki.

 

Przed kupieniem tej repliki posiadalem (i ciągle posiadam) MP5 well z FTK hurricane M100, silikonową gumką guardera (i dyst.) oraz precką CA 300mm - w tej konfiguracji nie mam żadnego problemu z trafieniem w drzewo na 30m, natomiast przy w/w eMce nie jest to możliwe.

Dodam, że jestem PEWNY że zespół komora + gumka są prosto ułożone (po ustawieniu hu na max po montażu wszystko jest idealnie). Również komora jest umieszczona prawidłowo.

Strzelałem też PJ4 S-system i celność tej repliki również jest większa (mimo mniejszego zasięgu). Thompson Tokio Marui (stock) z którego miałem okazje strzelać ostatnio to snajperka w porównaniu z moim M15A4 :(

 

 

Co jeszcze może być przyczyną takiego skręcania kulek?

Wiem że repliki to tylko zabawki i nie powinienem się spodziewać celności umożliwiającej trafienie komara w lewe jajo na 30m :) ale w drzewo? Kiedy chińska replika sprawuje się znaczenie lepiej?

 

Czy może wysłac replikę do asgshop.pl

 

Pozdrawiam

Rzuf

Link to post
Share on other sites

Szefie, jeśli replika jest na gwarancji, a nie masz dużego doświadczenia z naprawą repliki i ustawianiem komór hop, może lepiej odesłać replikę do asgshopu, oni potrafią zdziałać cuda. Ja z M15 RIS miałem inny problem - kulke leciała jakby nie na osi lufy, (też jakby w bok, co objawiało się tym, że musiałem mocno przestroić kolimator).

Link to post
Share on other sites

Właśnie nie rozwiązałem, oś lotu kulki była przesunięta w prawo, a z pomiarów wynikało, że wszystko jest w porządku, po założeniu lunety efekt był taki sam, do dziś nowy właściciel nie roziwązał tego problemu, nie jest on jakiś natarczywy, bo strzelać się da z powodzeniem trafiając w cel, ale dyskomfort pozostał, bo tak być nie powinno

Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie lufa obróciła Ci się wewnątrz komory Hop-Up. Jeśli lufa wewnętrzna jest "przyklejona" do zewnętrznej to wystarczy, że obrócisz ją i już krzywo Ci strzela.

Miałem podobny problem z moją gietą. Po wyjęciu lufy z z komorą, gumka HU była pod kątem, nie wiem jak się lufa obróciła.

W każdym bądź razie możliwe, że podczas wkładania lufa przekręciła się i stąd Twój problem ze strzelaniem na bok.

Link to post
Share on other sites

hmmm moze jednak nie to - kiedy wymieniałem kombinacje hopków i luf - po wyjęciu zespołu wszystko zawsze było proste... tak sobie myśle - moze coś by mogło być krzywe po włożeniu? nie wiem, mocowanie jakies lub coś... napisalem do ASGshopu o tym i poradzili mi żebym wysłał do nich. Tak też zrobiłem...

 

zobaczymy co będzie. Wczoraj na strzelance, moim MP5 wella robiłem rzeczy których nie byłbym wstanie zrobic tym M15 (trafienie drugiego przeciwnika miedzy nogami pierwszego na ponad 35 przy wietrze bocznym). Zobaczymy co na to ASGshop.

Link to post
Share on other sites

karabin wrócil z asgshop.pl

informacja od serwisanta: "karabinowi nic nie można zarzucić"

 

ciagle to samo badziewie:

 

co prawda już nie skręca maksymalnie w prawo... ale teraz strzały sie stały BARDZO niepowtarzalne. Wkreciłem karabin w imadlo, strzelalem na 30m w 30cm tarcze w budynku. Na 10 strzałów w tarcze trafiły dwa. Skupienie ok 70cm do 1 metra na 30metrów. Wkręciłęm w imadło moją mp5 well z precka 300mm i ftk hurricane = 7/10 trafionych.

 

Classic Army juz podziękujemy

Chyba nie warto replik tej marki kupywać tylko Well i zrobić mały upgrade - wychodzi taniej i lepiej.

 

Mam precke Classic Army, moze włożyć lepsza? (Well też ma Classic Army i to z ucietym przezemnie końcem - skracałem do 300mm)

Kulki te same = Extreme precision 0,25

 

poddaje się, mam karabin za 1300zł który nie dorównuje takiemu za 600... Nawet w mojej MP5 używałem z powodzeniem lunety 3-9x40 Tasco, tutaj nawet nie moge dobrze ustawić bo co chwile strzela inaczej.

Link to post
Share on other sites

Gdyby u mnie coś szwankowało, a nie wiedziałbym co, używałbym analogicznych części ze sprawnie działających replik. Field strip emek jest bardzo prosty, niech ktoś Ci pożyczy na strzelance zespół lufy i komory hop up na moment. Jak będzie strzelać dobrze, zawęzisz krąg podejrzanych części.

Edited by HubertNapierala
Link to post
Share on other sites

Mam precke Classic Army, moze włożyć lepsza?

 

Ha, może tu jest pies pogrzebany.

 

Mój SAR Taktik takze z preclufą CA cierpi na podobną przypadłość, tzn. po 25-30 metrach kulki lecą jak chcą. Rozrzut jest zdecydowanie większy niż w MP5 CA z lufą Systemy. A przecież SAR ma lufę prawie 2 razy dłuższą.

 

Też kupiłem w ASG Szopie i też był w serwisie :(.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...