Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Szybkostrzelność


Recommended Posts

O kurde teraz się spostrzegłem że ja dałem link do bateri 9,6 intelecta a chodziło mi o 8,4 czyli tą http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=641 i czy możecie teraz odpowiedzieć jak to będzie z szybkostrzelnością i ilością wystrzelonych kulek na sprężynie m110 ?? Czyli porównanie batki 8,4 3800 mah NiMh intelecta i bateri 9,6 sanyo 1700 mah NiCd.

Jakbyktoś mógł jeszcze to prosiłbym o ocenienie jeszcze tego aku http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=541 jak on wypadnie w porównaniu z tym intelectem 8,4 i sanyo 9,6.

Sorry za pomyłke i dzięki za odpowiedź

Edited by GRELO OASG
Link to post
Share on other sites

A mógbyś to ocenić jeśli oczywiście miałeś z takimi opcjami styczność tego intelectka dużego 8.4 i sanyo 9.6 przynajmniej? Chodzi mi szczególnie o rofa na której będzie większy an springu m110 i na którym więcej kulek by poleciało i około ile. Bo mój kumpel ma tego intelectka w stalej kolbie ale ja bede mail rozsuwaną w emce i podłączyłbym go wtedy na chwile i wiedział czego moge się sodziewać po kupieniu takiej batki sanyo 9.6 1700 Mah NiCd.

Z góry jeszcze raz dzięki wielkie za odpowiedź

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Intellect nie jest aż tak wydajny, żeby przebić baterie Sanyo o większy woltażu. Takie rzeczy to tylko Sanyo RC potrafi.

 

Ale muszę przyznać, że Intellect robi lepsze baterie. Mam 8.4v 1400mAh i po ładowaniu ma napięcie 10v, a co najlepsze długo je utrzymuje. Czego na przykład o takim KAN'ie powiedzieć nie mogę, bo ładuje sie do 9.9v i po kilku godzinach spada do 9.5v około. Ale to zależy też o ładowarki. Ja mam najtańszego Ansmana.

M110 to nie jest mocna sprężyna więc taka 1700mAh powinna starczyć na 2 strzelanki.

 

Jak potrzebujesz dużą szybkostrzelność, to wstaw jeszcze łożyska kulkowe. W moim pdw wzrosła o 100 kulek/min.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Nie, nie da.

Sanyo 1700 są do bani. Mają opór 17mOhm.

 

To czy aku o mniejszej pojemności, ale większym woltażu da mniejszy/taki sam/większy ROF to zależy od spreżyny. Przy niskich upach (do SP110) mniejsze aku o większym woltażu dają radę. Powyżej tej granicy większa wydajnośc prądowa się bardziej liczy. Oczywiście wszsytko przy założeniu tych samych zębatek itp.

 

Do m110 bierz aku large jak możesz, bo nie ma się co rozdrabniać. 9.6 da przyzwoitą szybkostrzelność.

 

Sanyo ostatnio bardzo względnie podupadło - od lat się nie ruszają, a ogniwa KAN'a, Intellecta, Elite wypychają ich z tego rynku.

 

Co do 2400RC :) Owszem, moja 12V 2400RC daje większy ROF niż np. 3600 GP NiMh, ale z tego co wiem od Marzana z ASGShopu to Intellecty 4200 są jeszcze lepsze :)

Link to post
Share on other sites

Aha a chciałem się zapytać czy batka intelecta 9.6V 3800 Mah nie będzie może zbyt mocna, chodzi mi o to czy w środku nic mi się nie posypie przy springu m110 i zębatkach XYT ?? Bo w przyszłości chce zrobić tuning większy i nie chciałbym później kupowaćnowej batki żeby mieć dobry rof wtedy. Czy może jednak 8.4 3800 Intelecta starczy i później na m120 - m130 będzie dobry rof choć bardziej wolałbym 9.6. Więc czy na tej 9.6 nic nie pójdzie wiadomo serie jeśli będą to krótki po 5 - 10 kulek choć raczej pojedyńczy ogień.

Link to post
Share on other sites

Trudno powiedzieć. Jest to loteria raczej. Przy tych ogniwach, które podajesz 8.4 też da radę SP110. Jaki konkretnie będzie ROF, tego akurat nie wiem. Wiem, że np. 9.6 1800 na SP110 z jednostronnym łożyskowaniem daje ok. 18-19k/s.

 

Może wypowie się ktoś kto miał doświadczenia z XYT. Zębatki stockowe TM w każdym razie wytrzymują całkiem nieźle SP110 i 12V 1400/1250 RC (ROF 20k/s).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...