Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Samoróbka snajpera na sprężone powietrze


Recommended Posts

siema, mam zamiar zrobić sobie snajpere na sprężone powietrze.

Czy ktoś kiedyś robił takie coś??

wiem mniej więcej jak to zrobić tylko że ja robiłem kiedyś "bazooke" na sprężone powietrze.

Tyle że tam był zawór zamiast spustu.

 

Może ktoś z was wie jak zrobić taki spust żeby wytrzymał duże ciśnienie i żeby nie trzeba było dużo tłoku pompować.

 

Myślę że jak mi wyjdzie mi ta snajpera to zasięg będzie mniej więcej 40 - 50 a nawet może i 80 metrów. Bo moja bazooka miała przy dobrym ciśnieniu zasięg 50 metrów (a za pocisk robił ziemniak o dużo większej masie niż kulka do asg).

 

Co myślicie o tym pomyśle????

Link to post
Share on other sites

zasilasz to ze sprężarki/kompresora ??

myślałeś może o zaworach od palników takich dużych np. do zgrzewania papy ?? tam jest oprócz konwencjonalnego zaworu jeszcze taki naciskany, aby można regulować ciśnienie

sądzę, że po drobnych przeróbkach mogłoby się to nadać

Link to post
Share on other sites

Ja myślę że spust jeszcze jakoś da się zrobić, a tak to nawet jeśli trzeba by było podpompowywać tłoki to i tak jeśli bym był jakieś 50 metrów od przeciwnika to zanim będę w jego zasięgu to zdążę dopompować tłoki i go ściągnąć. Więc pomysł chyba dobry.

A tak pozatym to chyba zamontuje do starego sig'a dwa długie tłoki to dopiero będzie daleko siekać. Potrzebna by była do tego luneta i broń dobra a koszty takiej snajpery by nie przekraczały jakiś 70 zł. bo sig 15 zł rurki pcv na tłoki jakieś 40 zł klej 10 zł i jeszcze jakieś dodatki.

Link to post
Share on other sites

Szalony jack napisał że to mało realne,

Po pierwsze:

już zrobiłem tak aby można było ładować kulki i przy okazji zamocowałem rurkę przez które będzie płynąć owe sprężone powietrze do tłoku.

Narazie póki nie mam tłoku to nie moge nic napisać jak to działa, ale napisze tylko to że to działa w 100% bo jak dmuchnełem przez tą rórke to jakoś przepchało to kulke przez lufe więc chyba jak podłącze tłok na duże ciśnienie to napewno siła będzie mniej więcej 100 razy większa (wkońcu to sprężone powietrze).

 

RDK => tak to będzie coś w stylu spudguna

 

tu macie pierwsze zdjęcia, a niedługo zrobie od środka.

 

tu macie od boku

de126b4ee5dec27e.jpg

a tu tył i rurke na sprężone powietrze

0767d66172b2d1a8.jpg

Edited by peonek1991
Link to post
Share on other sites

na lakier do włosów ?

macie pomysły icon_biggrin.gif

ale oby takich więcej

chętnie obejrzę finalne wykonanie takiej broni

pozdrawiam

 

tak, na lakier do włosów :)

 

a zainspirował mnie juz w połowie tamtego roku ten oto filmik :

 

http://www.maxior.pl/?p=index&id=25181&0

 

po jego obejżeniu można skonstruowac własnego spuda :D

Edited by rdk
Link to post
Share on other sites

No. Nareszcie ktoś, kto nie teoretyzuje, a robi coś konkretnego.

Nie myślałeś kolego o zastosowaniu zaworu podobnego do tego używanego w grantach 40mm na kulki. Prosta konstrukcja, a ciśnienie może byc całkiem spore (w końcu to jedna lufa a nie kilkanaście). Albo taki system jak jest używany w markerach "malarzy".

Link to post
Share on other sites

właśnie o takie coś mi chodziło tylko gdzie takie coś dostać?

 

a i jeszcze jedno, martwie sie że chyba z powodu tego ciśnienia to chyba będzie powietrze uciekać wkońcu tłok nie jest centralnie do lufy ładowany, ale spróbuje to uszczelnić.

 

a tak wogule to nie moge nic narazie robić puki nie zrobie tłoku, ale jak zrobie go to już będzie replika gotowa i napewno opiszę ją na forum.

 

 

--------------------------------------------------------------------------

edit:

 

A może zamiast tłoku, to może zamontować komore spalania tak jak w tej bazooce zasilanej lakierem do włosów. Co wy na to?? zamiast co chwile dopompowywać to kilka razy prysnąć i już mamy zasięg 60 metrów spokojnie.

Edited by peonek1991
Link to post
Share on other sites

Radzę nie kierować tematu w stronę potatoe gun. W Polsce jest on traktowany jak broń i za posiadanie jego grozi ta sama odpowiedzialność karna. Ze Spud Gunami też jest nieciekawie. Jeśli energia pocisku miotanego przekracza 17J również jest już to urządzenie kwalifikowane w kategorii broń. Tak więc, jak nie ma cię na to pozwolenia (którego i tak nie ma szans otrzymać), to jeszcze raz radzę ten temat przemilczeć.

Ew. pomogą wam w tym nadgorliwi i przewrażliwieni modzi ;) No ale cóż, ktoś musi was chronić przez waszą własną głupotą i od tego właśnie oni są... no właśnie, a gdzie oni teraz są kiedy trzeba prawić ludziom o takich sprawach :|

Link to post
Share on other sites

Spudgun'y i ich pochodne to całkiem inna historia. Ich legalnośc jest już na takiej granicy, że lepiej tego nie wyosic nawet na podwórko do testów. Zbudowalem kiedyś taki i jego destrukcyjna moc była nieziemska jak robiłem testy na różnych materiałach..

 

Grizzly, jeśli masz na myśli Fokę jako przewrażliwionego moda, to ja sądzę że on już popadł w stan katatonii od wypocin "dzieci Counter'a". ;-)

Link to post
Share on other sites

Yop, co prawda użycie potatoe gun z małą komorą gazową jako wyrzutnik granatów to dobry pomysł, ale jako snajperki na kulki 6mm/8mm to już bezsens. Prędkość wylotowa kulek będzie za duża i kulki po prostu będą leciały w niebo nawet przy delikatnym hop-upie.

Ale lepiej o tym nie dyskutować na tak dużym forum jak wmasg.pl (ja się już o tym przekonałem, że pewne pomysły lepiej omawiać w mniej oficjalnych miejscach ;) ). heh, a katatonia - faktycznie ten termin pasuje jak ulał... modom pozostało nam tylko życzyć stalowych nerwów ;)

 

Hmmm, może zamiast używać średnio legalnych środków można by tak przerobić wiatrówkę 8mm na gumowe pociski. Kiedyś były takie pistolety-wiatrówki z łamaną lufą. Wystarczyło by ładnie takie cuś obudować, dostosować lufę zewnętrzną by się dało wcisnąć rurkę o śr. wew. 6mm. Do tego dorobić hop-up i już masz gotową snajperkę.

Jak będę miał czas to wrzucę zdjęcia takiego patentu w/g mojego wykonania. Na razie mam problem z hop-upem bo jest zbyt improwizowany ;) i kulki latają jak chcą.

Edited by Grizzly_cf
Link to post
Share on other sites

Przerabianie wiatrówek to temat stary jak to forum.

 

Co do HU domowej roboty, radzę pomyślec o odpowiednio uformowaym silikonie (takie w tubkach) odpowiedniej twardości (chyba czerwony) i dystanserze typu BAX (o dziwo ten jeszcze rzadki system wspaniale podkręca kulki).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...