Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

H&K HK33 Metal Body [BE]


Recommended Posts

Byłem dzisiaj u krakmanów razem z kumplem, on kupowął batke intellecta (też ma m15) 1400mAh 8,4V i rozłądowywarke. Ja jechałęm żeby zobaczyli co z tym hop-upem, no ale miałęm pecha bo nie było nikogo z serwisu i nikt nei chciał mi w nim pogrzebać. Troche go przestrzelali i sami stwierdzili że hopup nei działa. NO cóż jutro strzelanka bez hopka (czyli jakieś 10m w plecy :/). w tym tygodniu zajade znowu do krakmanów, aby naprawić ten hopup.

 

Kumepl kupował bateria ponieważ ta mu się strasznie przegrzewała i bardoz krutko trzymała. Mi też się przegrzewa, ale narazi ekasy nei ma na nową batke.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 296
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hop siup działa wystarczy tylko odpowiednio ustawic kołko regulacji, minimalnie przed przeskokiem dystansera

HU.JPG

 

wystarczy ustawic go jak na obrazku tzn. górny trybik ma być w takim samym połozeniu. Wypustką do góry, lekko w prawo. Na komorze jest zaznaczone kropeczką czerwonego lakieru miejsce w którym następuje przeskok.

Edited by fiedotow
Link to post
Share on other sites

airsofter >> kiepskie to zdjęcie, bo niewiele widać :( ja również ustawiam w okolicach tego momentu, kiedy następuje przeskok i to chyba jest optymalna pozycja. Niestety lubi się szybko rozregulować.

 

Poza tym uszczelniłem połączenie lufa/hup-up (po przejściach, ale się udało :) ) i dalej niesie (nie powiem ile bo przez okno próbowałem - trudno ocenić na oko). Wniosek - są nieszczelności. Także ze zdejmowaniem kolby poradziłem sobie :)

 

Jeszcze pytanie: który (dedykowany do jakiego karabinu) zestaw bore-up będzie tu pasował?

 

Zacz0 >> ja używam pejotek 0,25 ale ktoś chyba pisał że lepiej 0,23. Poszukaj w temacie.

Edited by michalll
Link to post
Share on other sites

Raczej nie teflonem, jego uzywa się w innych przypadkach. Ja to zrobiłem taśma izolacyjną i zasięg to dodatkowe 3m:) Potwornie nieszczelny sprzet. Przydałoby się wymienic dyszę na boreup. Orginalna jest z zadziorami (!), musiałem je starannie wyrównać. Komora hu jest do wymiany w pierwszej koleności na taka z m4a1+ do tego gumka guardera i powinno ładnie latać. Założe to niedługo i napisze jaki jest efekt.

 

Co do odpowiednich kulek to ja strzelam na 0,25g, widac że są stanowczo za ciężkie. 0,23 lataja trochę dalej i równie celnie. Chociaż przy lufie nieprecyzyjnek nie będe porównywał celnosci.

Link to post
Share on other sites

Ja uszczelniałem taśmą teflonową i jest ok. Wsadziłem jeszcze gumkę białą guardera i to też sporo dało.

Wydaje mi się też, że komora zaczęła troszkę inaczej pracować, ale może to tylko złudzenie. W każdym razie na max. podkręconym 0,25 lecą do góry - silikon działa znakomicie. Komory w takim razie na razie nie muszę wymieniać :)

Zdjęcia wrzucę, jak będę miał możliwość.

Taśmę nałożyłem tuż przed gumką i na nią - tak, że lufa wchodząc do komory troszkę taśmy zdjęła. Nie powinno być obecnie nieszczelności.

Zauważyłem, że na ok. 25 - 30 m. kulkę znosi na prawo - nie wiem, czy to kwestia krzywej lufy wew. czy może lekko obróconej lufy (czy jak element gumki wprawiający kulkę w obroty nie jest idealnie na dole to może powodować skręcanie?).

Link to post
Share on other sites

Magazynek jest.

Optyki nie ma.

:)

Ale rozwijając temat: jest hi-cap - plastikowy mechanizm w metalowym pudełku. Dobrze podaje kulki, nie z nim problemów. Można dokupić w taiwangunie hi-capy BE i CA oraz low-capy CA.

 

Żeby założyć optykę będziesz potrzebował szyny CA (89 zł). Z szyną do AK jest większy problem, ale o tym to już pewnie wiesz.

 

Osiągi w AK74 są zdaje się podobne.

Link to post
Share on other sites
Ale rozwijając temat: jest hi-cap - plastikowy mechanizm w metalowym pudełku. Dobrze podaje kulki, nie z nim problemów. Można dokupić w taiwangunie hi-capy BE i CA oraz low-capy CA.

 

Hi-Cap od Ca należy przerobić aby pasował do BE. Po przeróbce i tak ciężko wchodzi.

 

Żeby założyć optykę będziesz potrzebował szyny CA (89 zł).

 

Na upartego nie potrzebujesz szyny, tylko odpowiedni montaż:

 

hkuv0.jpg

 

Rozwiązanie mało profesjonalne, ale ujdzie.

Link to post
Share on other sites

Sposób dopasowania mag'ów CA jest zaprezentowany na forum francuskim... Nawet jeżeli ciężko chodzą, to na razie w kwestii low-capów jest to jedyne rozwiązanie :(

 

Berliners: jak się trzyma luneta na samym montażu? To jest 11 mm czy jakiś regulowany? Rozumiem, że zasłania standardowe przyrządy celownicze?

 

Airsofter: jak już go przemalujesz to się pochwal :)

Link to post
Share on other sites
Berliners: jak się trzyma luneta na samym montażu? To jest 11 mm czy jakiś regulowany? Rozumiem, że zasłania standardowe przyrządy celownicze?

 

Wiesz to jest zrobione tak dla jaj na szybkiego. To jest jakaś tam lunetka z wiatrówki na montażu 11mm o bardzo małym świetle. Oczywiście właściciel nie używa tego, choć przyrządy celownicze nie przysłaniają obrazu.

 

Jeśli ktoś koniecznie chce lunet(kę) to może sobie tak zamontować (chociaż nie polecam). O krok do przodu jest użycie montażu dodawanego do g3 SAS (well) idealnie pasuje i dobrze sie trzyma (i jest tanie).

Link to post
Share on other sites
lufa precyzyjna deepfire 430mm (105zł) [415 mm nigdzie do tej pory nie znalazłem]

 

a dlaczego taką krótką???? przecież ci wejdzie nawet 455mm od kałacha. Wiem bo widziałem już tak zrobiony sprzęt. lufa jest nadal schowana w tłumiku płomienia i ledwo co ją widać. Szczerze to trzeba się nieźle przypatrzeć aby coś zobaczyć.

Link to post
Share on other sites

Wątpie żeby weszła 455mm i ładnie wyglądała. Ta która jest teraz ma 430mm i sięga do poczatku tłumika płomienia. Dodatkowe 2 cm będa szpetnie wyglądać. Co do zurzywania kulek to powiem krótko, kto strzela się profesionalnie ten zurzywa mniej. Kolega z innego forum zurzywa srednio 16 kulek na strzelanke:), mi średnio idzie jakaś 1/4 hicapa. Pewnie zmienie niedługo na dwa połączone low capy bo hicap strasznie grzechocze.

Link to post
Share on other sites

airsofter, pewnie masz rację, z tym że profesjonalista zużywa mniej, ale nie do końca - ja jestem totalnie początkujący i schodzi mi max. 100 kulek na jedną strzelankę, a zwykle koło 50. Z czasem pewnie przerzucę się na low-capy.

 

Nie wiem czy jest spieszyć się wymianą komory, skoro ta na porządnej gumce dobrze podkręca? Trudno mi coś konkretnego powiedzieć na ten temat, bo nie mam porównania z działaniem metalowej, ale ta wymiana nie wydaje mi się priorytetem.

 

Po uszczelnieniu i z gumką silikonową, kiedy niesie dalej, faktycznie natomiast daje się we znaki lufa stockowa. Wymienię ją w następnej kolejności, ale raczej na 455 mm. Zmierzyłem odległości i lufa ta będzie się kończyła dokładnie w połowie bocznych otworów tłumika płomienia. Kupuję lufę Madbulla, która jest czarna, więc wygląd będzie ok. Ponadto w przyszłości pewnie przyjdzie na to tłumik dźwięku, który zupełnie zlikwiduje ten problem.

Link to post
Share on other sites

Po kilku strzelankach jednak mogę powiedzieć, że zakup wart był swojej ceny i jestem zadowolony, że wybrałem hk.

 

Ziemniok:

Po dłuższej analizie doszedłem jednak do wniosku, że zasadniczo model jest ten sam, ALE...

- pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami występują znaczne różnice w mierzonej prędkości wylotowej

- egzemplarz prezentowany na forum francuskim ma inną komorę hop-up niż ten który jest obecnie w sprzedaży u Krakmana na przykład.

 

Mierzyłem lufę wewnętrzną i ma 430 mm. Replikę kupowałem u Krakmana. Poza tym lufa zewnętrzna jest metalowa.

Edited by Jabol
Link to post
Share on other sites

Karabin początkowe wrażenie robi bardzo fajne, Po kilku strzelankach trzeba dać pod przedniego gripa trochę taśmy- zaczyna trzeszczeć. Chociaż może to od rozkręcania:) (?) Pamiętaj, nie zrażaj się beznadziejnym hopupem, na twoim miejscu zamówiłbym razem z karabinem silikonową gumke guardera. Optymalne kulki to 0,23-0,25 (jezeli będzie to mocniejszy model bierz te drugie)

 

 

magazynek który wskazałes będzie pasował, robi go BE więc pasuje na 99,9%. Osobiście nie zmieniałbym maga na plastika. Tylko i wyłącznie metal...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...