Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

H&K HK33 Metal Body [BE]


Recommended Posts

Podłożyłem pod frontgripa dość sporo gąbki, gdy jest jej duzo sam się blokuje i nie trzeszczy, u mnie działa. Trzeba zdjąć cały przdni chwyt, po tym widać w którym miejscu plastik dociska do body, tam nalezy wcisnąć taśmę,gąbke itp. potem dociągnąć i wbić pina. Po tym zabiegu aeg nie wydaje z siebie żadnych plastycznych zgrzutów i trzasków.

Edited by airsofter007
Link to post
Share on other sites
  • Replies 296
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dostałem go już. Szczerbinka latała ale ją dokręciłem tak samo jak parę innych śrubek w body, między kolbą a szczerbinką widoczne malutkie peknięcie zamalowane czarnym markerem ale najgorsze jest to że po naładowaniu bateria mi nie działa. Próbowałem na batce od mp5a5 cymy brata i wszystko gra. Wsadziłem moją do jego guna i nie działa. Jutro dzwonie do krakmanów. Ogólnie to gun bardzo ładny i bardzo dużo metalu :D

Link to post
Share on other sites

Ktoś wcześniej pisał, że bateria siada po 800 kulkach, ale u mnie spokojnie 1800 wytrzymała, jak mi się tyle ostatnio udało wywalić.

Raz mi się zagrzała - po rozebraniu zauważyłem nadciętą izolację kabla w dosyć newralgicznym miejscu - potraktowałem izolacją i po kłopocie.

ot, życie :)

Link to post
Share on other sites

Dzwoniłem do Krakmanów i powiedzieli żeby ją odesłać z wolnoładowarka to przyślą nową. Strzelałem z niego na innej baterii i bajecznie leci. W poziomie +/- 5 cm z kulek 0.2g zasięg skuteczny to 30 metrów, a później lecą gdzie chcą.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o kable... Przy zakładaniu kolby u kumpla rozciął nam się jeden na metalowej krawędzi body.... Złączyliśmy, zaizolowaliśmy.... i przestał strzelać serią, tylko na singlu, mimo wielu prób zaskoczenia selektora. W serwisie krakmana powiedzieli że to wina klejonego kabla, i policzyli sobie 30zl za naprawę. Nie wiem o co chodzi, naprawdę. Może ktoś mnie oświeci co się mogło stać, bo dedukcyjnie nie mogę do tego dojść.

 

U drugiego kumpla stockowa bateria w ogóle nie ruszyła, musiał kupić intellecta. Grzała się cała i wszystkie kable, zero reakcji.

Link to post
Share on other sites
Jeśli chodzi o kable... Przy zakładaniu kolby u kumpla rozciął nam się jeden na metalowej krawędzi body.... Złączyliśmy, zaizolowaliśmy....

 

Kabel juz fabrycznie jest zgnieciony przez body!!, wystarczy kilka razy rozkręcić karabin żeby kabel się rozciął, u mnie jeszcze jakoś sie trzyma.

Link to post
Share on other sites

Witam mam replike o ktorej tutaj mowa, mianowicie M15 z BE (poprawna nazwa oryginału HK 33 A2) ponad 3 miesiace. Jestem z niej zadowolony BARDZO mocno. Jak na replike za niecale 500 zl to: mam 315 fps mierzone na kulkach 0,23 bo takie akurat byly w magu jak dopadlem chronometr.

 

Full metal replike, wykonana jak na ta cene rewelacyjnie, wszystko trzyma sie dosc solidnie, poza tym ze brakowalo paru srubek (jak to w chinszczyznie).

 

Kolba dala sie bardzo bezkonfliktowo przerobic by mogla pomiescic baterie 9,6v large. Wymienilem jak do tej pory tylko gumke hop-up na SYSTEME ale w sumie okazalo sie ze profilaktycznie bo standardowa nie byla zla.

 

Zasieg spokojnie porownywalny z CA, jesli nie taki sam.

 

Wymienilem maga na metal z CA i po przerobce jest ok.

 

Podsumowujac:

 

Ja trafilem, decydujac sie na M15 od BE wiedzialem tylko tyle ze BE robilo zawsze kiczowate repliki i ze to ich pierwsza dobrze wykonana replika. Wedlug mnie wykonana (podkreslam jak za te pieniazki) rewelacyjnie.

Link to post
Share on other sites

Co do małej ilości miejsca na baterie: mi ją krakmani źle włożyli.

W kolbie powierzchnia jest podzielona: jest tam taka mała komora. Jeżeli włożysz do niej element, w którym znajduje się styk jednego kabla (takie plastikowe coś z którego wchodzi i wychodzi kabel) i wyprowadzisz kable z tyłu kolby to będzie ok. Bateria ma teraz aż za dużo miejsca i musiałem tam wsadzić coś, żeby nie latała.

 

Kabel trzeba dobrze ułożyć, będzie ok. Jak się przemieści - może zostać przycięty! Grzanie batki może być powodowane przez spięcia na gb - sprawdzić izolację!

 

Ogólnie rzecz biorąc po 3,5k kulek replika bardzo fajna, chodzi ładnie, strzela daleko. Jak na te pieniądze to super.

Link to post
Share on other sites
(takie plastikowe coś z którego wchodzi i wychodzi kabel)

 

W tym "plastikowym czymś" znajduje się bezpiecznik, poza tym kolba jest na tyle duża że wchodzi do niej bateria LARGE na największych ogniwach, trzeba po prostu wyciąć niektóre rzeczy z niej i wzmocnić od wewnątrz.

Link to post
Share on other sites

Cześc mam pytanie i prośbę zakupiłem M15 BE ze Zbrojowni oraz magazynki CA do HK33E i pisaliście wcześniej że trzeba je trochę skorygowac pilnikiem mógłby ktoś to bardziej sprecyzowac bo zakupiłem takich magów aż 6 i teraz trochę szkoda kasy bo niepasują.A i jeszcze jedno czy też wam po 4-5 godzinach strzelanek padają baterie i nadodatek się tak bardzo grzeją jak się je po rozłądowaniu wyjmie z giwery a może polecilibyście jakieś inne baterie do niego i napisali za ile i gdzie je można dostac.A i jeszcze jedno pisaliście że można jeszcze do tej giwery dostac magazynki które nietrzeba poprawiac które to są magazynki i gdzie je mogę zakupic.Z góry dziękuje za wszelaką pomoc. :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Z bateriami stockowymi przewaznie sa problemy. Ale i od tej reguly sa wyjatki, ktore zreszta tylko ja potwierdzaja. Moja bateria stockowa do M15 wogole sie nie laduje ;-)

 

Co do grzania sie aku w M15 to zauwazylem ze grzeja sie mocno kable. Aku tez jest nagrzany po strzelance. Swiadczy to nie zaprzeczalnie o duzym poborze pradu lub o zbyt duzym oporze kabli. Ja ze swojej strony radze zalozyc kable o jak najmniejszym oporze, sam tak bede kombinowal.

 

A po drugie zauwazylem ze GB w M15 lubi sie blokowac na slabych bateriach. Wiec sa powody by przypuszczac ze chodzi na tyle ciezko,z e baterie ktore daja sobie z nim rade po prostu sie grzeja. Ale to juz zabawa, ktora nie polega tylok na smarowaniu GB. Moj byl juz smarowany kilka razy. Mimo slabsze aku sobie nie poradzi z nim nadal.

 

Dzialo mi sie cos takiego: jak mi zablokowalo GB wkladalem aku large odblokowal sie i znow jechalem na mini, i tak do nastepnego przyblokowania. Teraz jade caly czas na large i mam spokoj, zadnego zaciecia. Co nie zmienia faktu ze problem jest nadal i pewnie kiedys sie zemsci.

Link to post
Share on other sites

Musisz zdjąć element celownika (muszki?) i lufę zewnętrzną:

zdjęcie

potem wyjmujesz bolec, który przytrzymuje gripa:

zdjęcie

 

Ricco, jak nie chcesz piłować to kup sobie maga BE.

Mi się batka nie grzeje. Na te 1500 wystarcza (po ładowaniu dzień wcześniej).

Raz zauważyłem grzanie, ale była to wina przeciętych kabli, o czym już pisałem.

Link to post
Share on other sites

U mnie batka po pierwszym ładowaniu wytrzymała jakieś 2 magi, po drugim wytrzymała już 4 :mrgreen:

no gripa ściągnałem, ale mam problemy z kolbą, tzn odkręciem tą jedną śrubkę, ale mimo to trzyma mocno. Na siłowałem się już tym dość troche i ani drgnie. Znowu za mocno też nie chce, bo ponoć kolba jest słaba:/

Edited by Wolfpackteam
Link to post
Share on other sites

Dokładnie to co piszecie:

U jednego mojego kumpla batka w ogóle nie zadziałała - trzeba było zamówić intellecta, ale teraz już śmiga.

U drugiego chodziła na początku, choć się cięła i trzeba było odblokowywać large'm. W końcu w ogóle odmówiła posłuszeństwa...

W ogóle ten drugi ma karabin od 3-4 tygodni i już był 4 razy u krakmana na serwisie :/ To nie świadczy najlepiej albo o karabinie albo o serwisie (mojego m4 też musiałem tam wozić 5 razy żeby w końcu naprawili... ale to już OT)

Link to post
Share on other sites

Ja jestem zawiedziony moim Hk33 od Krakmana. Mam go tydzień i już się zaciął w polu. Silnik pracuje, warczy w środku cuś. Odesłałem go na gwarancje. Mój pierwszy lepszy elektryk i są jaja. Pozatym to jest całkiem niezły, zasięg ma porównywalny z Ak47 Cymy, jednak celność lepszą. Znajomi dziwią się dlaczego gram na semi, a potem słuchają jak kule im świstają obok. Głowy. Swoją drogą to 0.25g są za ciężkie, nie?

Link to post
Share on other sites

No to replika sprawdzona w boju :)

 

Spisała się dobrze ,a nawet bardzo dobrze. Zasięg i celność bardzo dobra ,awaryjność po pierwszej strzelance : BRAK. Czasem zamek od hop-upa schodził z zatrzasku ,ale to kwestia umięjnego trzymania broni ;) Naprawdę detal ,no i niewiem czy dobrze ,gdy tak komora hop-up jest otwarta .. no niewiem ,co o tym myślicie ?

 

Jak na mojego pierwszego AEG-a jestem w 100% zadowolny :) Może zasięg mógłby być trochę większy ,ale wiatr dał nam po kulkach ,więc nie ma co dyskutować.

 

Ja ze swojej strony NAPRAWDĘ POLECAM ,jak na AEG-a za 435 zl to myśle ,że PEŁEN WYPAS :)

Link to post
Share on other sites

U mnie też coś s selektorem sie stało bo po pierwszej strzelance nie działa pojedynczy ogień. Zaniosę go do kumpla i mam nadzieje że da rade to zrobić. Ogólnie replika bdb. U Krakmanów dostałem metalowy magazynek, na Zbrojowni dają plastik.

Link to post
Share on other sites

U mnie jest coś z GB, w środku bo z kolegą go rozłożyliśmy i lekko były blaszki zagięte na płytce to je zrobiliśmy, ale przy pojedynczym spust ciągle przeskakuje i nie działa. Dzwoniłem do krakmanów i jutro wysyłam gnata. Wolałbym wysłać samego GB bo to w nim jest usterka ale nie!! Trochę jestem wkurzony bo niepotrzebnie zapłacę więcej za przesyłkę do Krakowa i jeszcze że po pierwszej strzelance już usterka. Drugi raz wysyłam coś do nich na gwarę. Mam nadzieje że tak jak w przypadku baterii dostane naprawionego lub NoWeGo (SUPER by było) gnata. Dobrze że jade na wakacje, przynajmniej nie strace żadnych strzelanek :P Ja w górach bede wypoczywać a krakmani będą dłubać mi w GB.

Pozdro dla wszystkich m piestnastkowiczów !!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...