Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

H&K HK33 Metal Body [BE]


Recommended Posts

Ja za bardzo nie jestem zadowolony ze swojego HK33 BE.

1. Po 2 strzelance zębatka tłokowa straciła połowę zębów i trzeba było ją wymienić co kosztowało 80 zł.

2. Po którejś z kolei (chyba 5 :roll: ) Hop-Up zaczoł fiksować tzn. kulki znosiło w dół. Po wymianie komory i gumki (znowu 80 zł) na komorę z m15 magazynek nie podawał kulek chyba że go się docisnęło.

3. W niedługi czas od punktu 3 rozwalił mi się magazynek, a dokładniej uchwyt który trzyma się broni.

Albo ta replika którą dostałem jest jakaś trefna albo już nie wiem co. :wink:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 296
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak samo mialem. Okazło się że w punkcie 1, Kuzyn. Chyba też mam jakąs trefną wersję.. Magazynek na szczęście naprawiłem, jedynie sprężyna nakręcająca high capa nie trzymała się mechanizmu, ale spowrotem ją ułożyłem i jest w porządku. Zębatkę mam wymienioną u Krakmana za 5 dych. na szczęście jeszcze z HU nie mam problemów. Nadal jednak nie wymieniłem sockowej gumk na silokonową guardera przez co replika ma marny zasięg. Jednak kupuję już gumkę, wmontuję i uszczelnię komorę. Mam nadzieję że będzie lepiej. A póki co jak ubiłem kogoś z Rainbow to jest dobrze. :) Nie jest taki zły gun, ale za tą cenę mógłby być w ch** lepszy.

 

PS sorry za błędy... pisane po podchmieleniu

Edited by Trenton
Link to post
Share on other sites

No więc doszły do mnie low-cap CA oraz Hi-cap BE i jak ,że moje zdziwinie było wielkie ,gdy naładowałem i podczepiłem low-capa CA bez problemu ,oddając parę strzałów :) No cóż ,niewiem czemu ,ale ja nie musiałem piłować maga ;) W dodatku "twardo" wchodzi ,a mi się to podoba.

 

Z kolei rozczarowałem się ,gdy w moje ręce trafił dodatkowy hi-cap BE zmówiony od krakmana ! Paskudny ,sam plastik ,bardzo lekki... koszmar ! Teraz już jestem pewien ,że w zestawie z moim HK dostałem metalowy hi-cap! Seryjny hi-cap okazał się lepszy od tego dodatkowego... dobrze chociaż ,że działa bez zarzutu.

 

Postanowiłem zrobić zdjęcie tych trzech magów dla porównania (duża rodzielczość zdjęć!)

magirh9.th.jpg

 

I na koniec mój egzemplarz HK 33 BE wraz z low-capem od CA :)

hk33beed1.th.jpg

 

Mogę jeszcze dodać ,że nie miałem jeszcze (odpukać!) żadnych problemów ze swoim HK ;)

Edited by piottrek
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czyli jednak bardziej opłaca się kupić Ak47. :???: HK33 zakupiłem 27 Czerwca i już dwa razy poszły mi zębatki. Wystarczy jedna pestkowa czarna owca, przełącznik na auto oraz akcja typu zasadzka/wsparcie ogniowe. Już dłużej służył mi tani elektryczek za stówkę, który miał plastykowy gearbox. :-F Koledzy w oddziale mają o miesiąc dłużej kałachy cymy i no problemo. Żal.pl

Link to post
Share on other sites

Przecież te kółeczko na końcy lufy jest metalowe!

Ale nie wiem jak u was ale są małe różnice w hk33a2 od Krakmanów i ze Zbrojowni.

Ja kupiłem u Krakmanów a dwóch kolegów na zbrojowni i oni dostali plastikowy magazynek a ja metalowy :wink:

Link to post
Share on other sites

Witam!

Jestem sczęśliwym posiadaczem HK33E ze stajni Both Elephant, broń uzyta na 2 manewrach, strzlena także poza nimi i podziel sięz wami swoimi spostrzeżeniami.

 

Kontrukcja body, jest bardzo ale to bardzo solidna, tak solidna, że przy rozkręcaniu go, potrzebne są 2 osoby i młotek :), wszytko, bardzo solidnie wykonane, z grubego metalu, tylko chwyt, kolba i foregrip z plastiku, ale także grubego :)

 

Broń można kupić za 435zł, odrazu przy zakupie radze wymienić gumkę HU i komorę HU, bo ta jest z d wzięta, uwaga radze wstawić przyzwoity większy dystanser HU. Bateria jest dobra, kable także są porządne. Całość jest bardzo solidna, aczkolwiek są słabe miejsca, w postaci malutkich zaślepek, które łatwo odpadają (przy pewnym nacisku).

Ma w stocku, samo-uszczelniający się tłok.

 

Przejdźmy do strzelania :) Na stocku (taki prosto z paczki ;) ) strzela bardzo bardzo przyzwoicie, kulka leci w prostej linii ok 35m, potem zaczyna opadać (na 0,25 G&G).

Kumpel mi wstawił prec-lufe od VSR-10 (nie obyło się bez przeróbek i piłowania teflonu), komorke HU i gumkę HU, i leci prosto ok 50m, potem spada.

Z odległości 5m przebija puszkę aluminiową po LECHu na wylot.

 

Dokupiłem także LowCap'a od CA33E, i musiałem w niego solidnie pukać młotkiem i piłować, czasem są awarie z nim ;)

Bardzo dobrze prezentuje się stockowy HiCap, 330 kulek, cały metalowy i wytrzymały, w ogóle wszystko jest metlaowe w tym HK33E i solidnie wykonane.

Ja jestem z niego zadowolony, nie jest to super-pocisniety gun ,to dobry 320fps karabin szturmowy, którego największą zaletą jest dźwięk :)

 

BARDZO GŁOŚNY, FAJNY, poprostu miód :)

 

POLECAM KAŻDEMU (chociaż to loteria jaki produkt sie trafi....jak wszystko w tych czasach :/ )

 

P.S. Jeżeli chcesz majstrować, tuningowac i wogóle wymieniać coś z replice, lepiej kup CYME, prostsza w demontażu, bardziej ustandaryzowana :)

Edited by commandoogurek
Link to post
Share on other sites

Jeśli mówisz że ze świeżą komorą lepiej leci to muszę się zastanowić nad jej kupnem. Ja strzelam na pestkach 0.23 i leci te 35m celnie a później to już lewo, prawo, dół - zależy jak sie trafi. Przejde także na kulki 0.25 bo koledzy którzy strzelają nimi z tej repliki mają lepszą celność. Dzieki za wyczerpujący opis :)

Link to post
Share on other sites

tak, odrazu całą komorę, gumkę, i prec lufe.

Z prec lufą od VSR-10 (429,5mm) kulki lecą bardzo bardzo celnie. Na full auto, dosłownie, jedna za drugą, "gęsiego".

 

W ogóle według mnie guny powyżej 400 fps to przesada, ja mam 320fps i strzela wystarczająco dobrze, Airsoft to nie pojedynek pancerników z 1WŚ (kto ma większe działo to wygrywa), to głównie taktyka, współpraca team'u, bo walki i tak sie toczą na dystansie 35m.... I tak ściagąłem gości z eMkami po 450fps...

 

Zauważyłem, że z każdym produktem są cienie i uroki, głównym mankamentem tego guna jest jego problem przy rozbieraniu (po prostu chińska zagadka i katorga :] ). Bateria jest troche podejrzana według mnie, ale póki co działa dobrze :) Ale to itak loteria, jeżeli na poprzedniej strzelance zaczęła dymić i płonąc akumulator Sanyo za 200zł, to co mam myśleć o tym :)

 

Podsumowując, gun dobry jeżeli nie myślisz o tuningu Gearboxa :) PZDR!

Link to post
Share on other sites

No to tak, mam już guna z 3 miesiące, wystrzelałem jakieś 4 tys kulek i jak narazi ewsyzstko jest ok. Tzn zawsze znajdzie się pare zastrzeżeń, mianowicie znosi mi minimalnei kulki w prawą strone- wymiana komory, gumki i lufy wszystko załątwi i z pewnością polepszy celność. Właśnie co do celności to średnio z niej jestem zadowolony, rozrzut dość lekki jest. Wymienei te części, które wcześniej wypisałem , jak zbiorę troche funduszy :mrgreen: . Póki co bez usterek. Tzn na poczatku dostąłem replike z niedziałąjącym hop-upem, ale wizyta u krakmanów wszystko załatwiła. Ostatnio zauważyłęm że kumpel któey kupował razem ze mną m15BE dostał metalowy magazynek najpradopodobniej od CA :mrgreen: - widac że był piłowany. Niestety ja mam plastikowy...

 

Co do kulek to używam 0,2g

 

pozdrawiam wsyzstkich posiadaczy m15 :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Hehe Dzięki! :uśmiech: Mierzył może ktoś FPSy broni po wmontowaniu metalowej komory HU i zrobienia maŁego teflonfixa? Mnie po samym teflonie nieco fpsy wzrosły a razem z gumką HU dostałem gratis jakieś 5m. :mrgreen:

 

Swoją drogą to ktoś próbował montować drewno z G3? Pomijając już obróbkę to czy foregrip pasowałby do HK33?

Edited by Trenton
Link to post
Share on other sites

Mam pytanie odnosnie tego guna, a nigdzie w temacie nie moge sie doczytac.

 

Czy probowal juz ktos wlozyc normalny GB v2 do tego guna?? Wiem ze jest on modyfikowany i mozna golym okiem dostrzec przynajmniej dwie roznice (ramka silnika oraz tylna scianka przy prowadnicy sprezyny). Czy jezeli wlozy sie normalny GB v2 i dostosuje sie tak by trzymal ramke reszta bedzie wspolgrac??

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedna róźnica. Prowadnica sprężyny jest troszkę inna niż standardowa w v2 bo ma takie fajne "listki" . Powinno wszysto grać, tylko gb musi być kompletny i dobrze zamocowany. Wedłg mnie można wsadzić nawet v.3 . Ale popytaj bo gearboxa nie rozkręcałem i nie znam się na nim tak dobrze jak inni ale na chłopski rozum to powinno wszystko grać :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...