Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SR-16 Knight's TM


Recommended Posts

Witam

 

Posiadam replikę SR-16 Knight's Tokyo Marui, ale jej osiągi są dla mnie troszkę niewystarczające :) Chciałbym poprawić jej celność i zasięg, dlatego mam zamiar stuningować ją do około 350-370fps ( możliwie niskim kosztem :) ).

Co bym musiał wymienić, żeby uzyskać podaną wartość? ( będę miał lufę precyzyjną Systema ).

 

Pzdr

Link to post
Share on other sites

Niskim kosztem to się dzieci robi ;)

 

Jeżeli chcesz, żeby to postrzelało dłużej niż kilka miesięcy to trzeba wymienić: gearbox, łożyska, zębatki, tłok, głowicę tłoka, głowicę cylindra, prowadnicę sprężyny i oczywiście sprężynę (M110 lub 130PDI) ;)

Link to post
Share on other sites

Heh ok dzięki za odpowiedź, chciałem uniknąć wymiany szkiletu GB i zębatek, ale cóż...

Ma ktoś może jakieś inne opcje? :D Gdzieś czytałem, że gość zrobił bez wymiany sprężyny 370fps w swoim TM, czyli gearboxa i zębatek też raczej nie wymieniał... :>

Link to post
Share on other sites

Pierwsza podstawowa zasada w przypadku TM - pod żadnym pozorem nie dać sie namówić na zmiane jakichkolwiek elementów z oryginalnego HU od Tokyo. Praktycznie na ma lepszych HU niż te z TM. Nawet mnie w asgshopie przy tuningu do 450fps (mam 470) odradzali cokolwiek w nim wymieniać. Chyba że coś padnie (gumka). I moge potwierdzić, że przy taki upgradzie HU działa kapitalnie i nie ma żadnych problemów z jego wyregulowaniem.

No a tu będzie upgrade do 370fps, więc HU spokojnie powinien wytrzymać. Co najwyżej zamontuj sobie lufę precke.

Link to post
Share on other sites
Jeżeli chcesz, żeby to postrzelało dłużej niż kilka miesięcy to trzeba wymienić: gearbox, łożyska, zębatki, tłok, głowicę tłoka, głowicę cylindra, prowadnicę sprężyny i oczywiście sprężynę (M110 lub 130PDI)

 

Kolega moim zdaniem przesadza z tą listą "koniecznych do wymiany".

 

Od razu nowy gearbox? Po co? Może mam obraz GB z TM zakłócony brakiem problemów z V.3 (oraz V.6 u kolegów z P90), ale jakoś ciężko mi uwierzyć, że V.2 z TM nie wytrzyma podkręcenia do 350-370FPS.

 

Łożyska - tak, wymienić na stalowe.

 

Zębatki - na "dzień dobry" nie ma sensu zmieniać. Najwyżej jak padną. Jak będą dobrze ustawione, to mają szanse działać baaardzo długo.

 

Tłok - z doświadczeń naszych lokalnych tunerów (Kmieciu4ever, szalony jack pirat) - tłok TM jest wcale wytrzymały. Wytrzymuje więcej niż niektóre "niby-wzmacniane" (np. Systema Aero, który miałem do niedawna). Tyle, że trzeba się nabiedzić aby go odłączyć od reszty przyległości...

 

Głowica tłoka - nowa (nie polecam zestawu FTK Hurricane ani jego elementów, jeśli jakieś są sprzedawane osobno).

 

Prowadnica sprężyny - tak, wymienić.

 

Sprężyna - powiem tak: AUG z TM na sprężynie M100 Hurricane (de facto w/g Pirata i Kmiecia to jest coś w stylu M110 u innych producentów) z cylindrem teflonowym Systemy, głowicą cylindra DeepFire i głowicą tłoka CA (aluminium) wyciąga 405FPS...

 

A jeszcze można zawsze potraktować "boratem" i dostać trochę FPSów bez wstawiania mocniejszej sprężyny. O ile dobrze pamiętam, ostatnio Kmieciu przy użyciu bore-up

a wyciągnął 360FPS z M15A4 CA przy stockowej, dwuletniej sprężynie.

 

Wiedza + umiejętności = FPSy niekoniecznie z hiper-sprężynami. Niech żyje Kmieciu! 8)

 

-

Link to post
Share on other sites
Może mam obraz GB z TM zakłócony brakiem problemów z V.3 (oraz V.6 u kolegów z P90)

Chyba tak ;)

 

Koledze gearbox v2 TM nie wytrzymał nawet jednego sezonu na M100 Systemy. Przednia część po prostu odpadła :F

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pierwsza podstawowa zasada w przypadku TM - pod żadnym pozorem nie dać sie namówić na zmiane jakichkolwiek elementów z oryginalnego HU od Tokyo. Praktycznie na ma lepszych HU niż te z TM. Nawet mnie w asgshopie przy tuningu do 450fps (mam 470) odradzali cokolwiek w nim wymieniać. Chyba że coś padnie (gumka). I moge potwierdzić, że przy taki upgradzie HU działa kapitalnie i nie ma żadnych problemów z jego wyregulowaniem.

No a tu będzie upgrade do 370fps, więc HU spokojnie powinien wytrzymać. Co najwyżej zamontuj sobie lufę precke.

Co do HU to się zgodzę ze TM robi to najlepiej, ale wymiana gumki na guardera, daje widoczne w efekty w TMie, ja w swoim ex-g36c TM wstawiłem gumeczkę na guradera i zauważyłem wzrost zasięgu ok 2-3metry.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...