Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M2 Carbine by Marushin


Recommended Posts

Co sadzicie o tej broni:

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...roducts_id=1809

 

Wedlug mnie cena nie jest zla, gun jak dla mnie fajnie wyglada, wg opisu jest te 470fps, kulki 8mm to nie problem bo nie ma tutaj hi-capa wiec nie bedzie szlo ich tak duzo...

Jedynym szkopulem w tym wszystkim jest cena maga:

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=363

 

Wg MG on pasuje do M2, ale panowie z MG nie raczyli w swojej nieskonczonej madrosci oswiecic mnie, czy pasuje do niego takze lodka nabojowa... W co watpie, ale nie zaszkodzi spytac ;)

Mial w ogole ktos z Was to w lapie badz strzelal albo chociaz widzial?

Jak tak to piszcie :)

 

P.S. Jesli odgrzewam temat - to sorry, nie znalazlem nic o M2 na Wmasg...

Link to post
Share on other sites

Może nie zauważyłęś, ale to magazynek do m1 garand, nie do m2. M2 jest na "normalny"magazynek i nijak nie podepniesz tam łódki nabojowej. Poza tym owa łodka chyba zawiera w sobie łuski, a mag do m2 ich nie ma. Więc nie wiem skąd ten pomysł...

Link to post
Share on other sites

Tak sobie mysle, drewniane loze, bb, full auto...cena nie duza. Do tego jakies male, ale zawsze, kleby dymu z lufy daje fantastyczne polaczenie, tak mysle. 1100zl to nie duzo, a replika jest prawie ze identyko. Przydalo by sie tylko mag na mniejszy zamienic i byloby juz ok 8)

Link to post
Share on other sites

Łódka nabojowa nie ma łusek ;/ Pisze wyraźnie łódka nabojowa na kulki 8mm...jakby była na łuski to by pisało że na łuski....

 

M1 i M2 oparte są na konstrukcji Garanda, musisz wysłać e-mail do asgshopu (mieli jakiś czas m1) czy podpiąć można tą łódkę.

Link to post
Share on other sites

M1 i M2 oparte są na konstrukcji Garanda

 

nie szerz takich herezji, proszę Cię. Karabinek M1 Carbine Winchestera to konstrukcja stworzona od zera na konkurs "Light Rifle" z II wś. Powstała dla nowego naboju pośredniego, 7,62x33 , (podczas gdy Garand działał na naboju 7,62x63), i można oczywiście powiedzieć że jest oparta na M1 Garand, bo działa na zasadzie odprowadzenia gazów, ale przepraszam bardzo, takie same pokrewieństwo łączy go z SWT40, czy Gewehr 43 czy Kb. samopowtarzalnym Maroszka wz.38.

 

Więc jeśli magazynek od M1 Garand (replika 1:1) wsadzicie do M2(wersja rozwojowa M1), to napewno nie będzie pasować , bo amunicja była inna. O ile to repliki 1:1.

Edited by madjong
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

to jest zmodernizowany karabinek m1a1 carbine ma wymianione loze magazynek zostal zamieniony na dluzszy(m1a1 czy m1 carbine tez mialy czasem dlugie magi) do tego doszla opcja full auto bron weszla w 1945 do armi mogla lekko zachaczyc o IIWW

 

m2 carbine rozni sie bardzo od m1 garand zwlaszcza kalibrem(mowie o org.) sa to dwie odmienne bronie i napewno ludka nabojowa z m1G nie bedzie tu pazowac

 

nie wiem czymu przyczepiac sie do kalibru tej broni...

 

m1 carbine i m1 garand ostatnio zniknely z rynku swiatowego zaprzestano produkcje wie ktos cos wiecej na ten temat?

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 4 years later...

Pewnie dostanę złotą saperkę za odkopanie tak starego tematu.

 

 

Jednak mam jedna uwagę dla wszystkich którzy maja zamiar zakupic M2 carbine w wersji 6mm np na "ganfajerze"

 

Otóż na sklepie jest informacja iż jest to M1 carbine, i tak też dystrybutor (ASG) opisał pudełko i instrukcje, wiec to dystrybutora zmyłka. Tak naprawdę to M2 carbine (rowniez z oznaczeniami "U.S. Carbine cal .30 M2) tyle, że an rynek niemiecki (charakterystyczne "F" na prowadnicy suwadła (??)).

 

Ergo - replika "szczela" z energia >0.5J i posiada selektor ognia ALE zablokowany na ogniu pojedyńczym.

 

Mimo tego polecam chociazby ze wzgledu na wykonanie, w skrócie cudowne.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...