Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Noże dla profesjonalistów


Recommended Posts

HMM

Dyskusja przybrała właśwy obrót. Co niektórzy zrozumieli o co mi chodzi ( Kret umiesz wyciągać wnioski - gratuluje - szkoda że inni do których tak naprawdę napisałem nie zrozumieli mnie, no ale takie było założenie zwrócić uwagę tych którzy na co dzień nie rozumieją problemu - zainteresowanych zachęcam do przestudiowania mojego postu. Wrażenia możecie wysłać mi na priv. ) inni nie. Dzikki mój post nie miał podtekstu wyzwania wszystkich niedowartościowanych. Jeśli czujesz sie niepewnie z nożem i chcesz się sprawdzić nie polecam rzucania wyzwań każdemu pierwszemu. Jest tyle innych możliwości. No ale zostawmy te sportowe rywalizacje. Przykro mi tylko że Ci którym chciałem zwrócić uwagę na pewien problem, źle mnie zrozumieli. Pasje są pasjami ale to co obserwuje na co dzień trochę mnie martwi.

Post nie miał na celu urażenie kogokolwiek i nie pisze tego tylko dlatego bo w internecie można pisać co się tylko chce, a potem człowiek przypomina sobie że może tego kogoś spotkać gdzieś tam, lecz dlatego że wymaga tego pewna kultura i nie mówię tego dlatego iż jestem kulturalny. :twisted: tylko dlatego że wymaga tego dobry zwyczaj...

pozdrowienia

Link to post
Share on other sites

ja powiem tak.: zawsze staram sie kupic to na co mnie maxymalnie stac w znaczeniu finansowym ale głównie w znaczeniu jakości.

 

jesli nóż to taki żeby był jak najbliżej ideału : nie stac mnie (lub nie przewiduje zastosowania) na stridera Ara to kupouje bucka -tylko troche mniej twardy..

jesli nóz do lasu to nie finkę ale taki na jaki mnie maxymalnie stac czyli w moim wypadku okresliłem swoje potrzeby na beckera BK7..

jesli latarka to surefire....

 

jesli was nie stac na drogie i dobre rzeczy to nie usprawiedliwiajecie sie w ten sposób , że nie jest to mi potrzebne do niczego...

nigdy nie wiadomo jakim obciazeniom będzie poddany nasz nóz czy inny sprzet i wtedy może być za pózno na żałowanie, że mogłem kupic drogi i dobry ale pożałowałem lub żle okresliłem zastosowanie przedmiotu.

Link to post
Share on other sites

zeby nie było wąt[pliwossci to myśle że stal 100 letnia nie wytrzymała by połowy obciązeń jakim może byc poddany buck strider i dlatego nie chodze ze stuletnim nożem tylko własnie w takim..

i jeszcze: nóż to ostatecznośc i wcale nie słuzy mi do obrony ale wiem że jest i że moge na niego liczyc w razie czego.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Temat trochę stary, ale po prostu nie mogę milczeć jak czytam takie pierdoły i akademickie dyskusje.

Tak piszecie, że te noże takie bezużyteczne i w ogóle nie mają zastosowania a powiedz jeden z drugim przeciwniku noża jak jego użyteczność porównać do takiego np AEGa, którego samo posiadanie u 99% społeczeństwa wywołuje w najlepszym wypadku uśmiech albo pukanie się w głowę.

Nie rozumiem kolesi, którzy swoje rekwizyty ASG trzymają na jakichś kurna ołtarzykach, z ASG zrobili sobie filozofię życia i w ogóle traktują to strasznie poważnie i w tej samej chwili wyrażają się z pogardą o ludziach, którzy mają takiego fioła i zbierają noże, których użyteczność jest w ogóle nieporównywalna.

Osobiście należę i do maniaków ASG i do wielbicieli noży i nie widzę powodu żeby nie zabierać do swojego ekwipunku noża (zawsze mam 2) bo przecież takie świry jak my dbają przede wszystkim o klimat.

Jeśli chodzi o zastosowanie noża w życiu codziennym, to nie masz bladego pojęcia człowieku o czym w ogóle dyskutujesz, jeśli nie nosiłeś go przy sobie np. codziennie przez miesiąc. Powiem tylko tyle, że zawsze wtedy kiedy właśnie nie mam przy sobie noża, zawsze okazuje się, że właśnie w tym momencie jest potrzebny (Dodam tylko, że nie pracuję u rzeźnika).

 

APELUJĘ. Jeśli nie jesteś zainteresowany tematyką noży człowieku, to nie wchodź na to forum i nie zajmuj sobie/innym czasu na pisanie/czytanie pierdół a często również obrażanie uczuć :-) maniackich. Wyobraź sobie sytuację gdy ktoś wchodzi na nasze forum i pisze, że to całe ASG to bzdura i dziecinada a my wszyscy to debile latające po lasach.

Jeśli komuś zależy na ilości postów na tym forum, to niech pisze w działach mniej specjalistycznych.

 

O Qrna! zdenerwowałem się :)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...