Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zębatki używany stock CA czy nowe ELEMENT


Recommended Posts

Witajcie!

Zrobiłem tunning AK47 DE. Ma on w stocku zębatki, niby XYT ale jakiś starszy typ.

Tu moje pytanie, czy na spręzynę M100 z podwójnym łożyskowaniem (głowica i prowadnica) lepiej kupić używane, stockowe zębatki CA (koszt około 70zł) czy nowe firmy ELEMENT (dostępne na zbrojowni za 95zł, nie dam linku, bo nie umiem skopiować)

Czekam na opinie.

Link to post
Share on other sites

Zostałem zapewniony przez ASGshop, że we wszystkich replikach DE, które tunningowali, zębatki siadały po 1-3K kulek.

Też mam taki zamysł, aby narazie XYT zostawić. Skoryguję je dobrze i może wydadzą. Opracowuję tylko plan awaryjny. Ale jeżeli zębatki się zwalą w jakimś krytycznym momencie, np. na zlocie, to za lufę i o drzewo :twisted:

Link to post
Share on other sites

Troszkę zdziwko że ASGSHOP tak pisze.... może mieli na myśli tuningi powyżej M100...

 

Ja na twoim miejscu bym zostawił XYTy i zajął się dozbrajaniem innych części zamiast wywalać kasę na zębatki które na M100 będą huulać przez ładne kilkanaście tysięcy kulek :D. Ciekawostką jest to że u niektórych, zębatki TOKYO MARUI chodzą bez problemu na M110 chociarz są z jakiegoś stopu aluminium (napewno nie duraluminium)... XYT są stalowe więc jeżeli podejmiesz odpowiedni shimming to pocieszysz się nimi długo :D

Link to post
Share on other sites

Dodam tylko, że po 10K kulek nie ma żadnego śladu zużycia, nawet na czarnej (oksydowanej?) powłoce.

Dobra, spodkładkuję ten szpej, jak siądzie, to zawsze, można dorwać zębatki używane CA, lub, ostatecznie, nowe elementa.

@Misiek009: Nie mam już czego wymieniać. Wstawiam cały zestaw TUK. Został Gearbox (na M100 wyda stockowy), elektryka, tłok i popychacz dyszy.

Link to post
Share on other sites

Hmm...

Ja bym proponowal o ile masz mozliwosc zaczekac okolo miesiaca i beda dostepne ~250-300 zestawy ftk firmy Element bez cylindra tylko (ale zebatki sa!)

I na temat zebatek elementa moge sie wypoeidziec mniej wiecej tak: CA wytrzymaly mi na m130 2k kulek... Elementa 10k i zero sladu zuzycia! Zebatka byla wstawiona dla testu ale teraz moge do nich przekonywac i innych :)

 

A ja osobiscie stracilem sympatie do CA :P

Link to post
Share on other sites

Korzystając z założonego tematu.

Po założeniu zestawu M100 z podwójnym łożyskowaniem (wg zapewnień sklepu, 360-370 fps) zasięg po linii prostej wynosi 57 kałachów ~51 metrów. Czy to dobrze, przy lufie 45cm i opytmalnym ustawieniu hop up?

Czy precyzyjna lufa i komora hop-up da mi poprawę mocy/zasięgu/skupienia, jeżeli założeniem będzie używanie kulek 0,2g?

Po złożeniu gearboxa i dmuchnięciu w dyszę, były ubytki powietrza. Lekkie, ale ubytki. Czy to istotne, czy tak ma być?

Link to post
Share on other sites

Hehe..U kolegi założyłem w Cymie ak74 zestaw TUK Hurricane`a M120 i zębatki CA z tej nowej wersji (nówki w spadku po koledze i jego tuningu), do tego zmiana kabli na grubsze i aku żelowy 7,2 Ah/12V... Do tego precka z SRC (nie kupujcie nigdy w życiu! Skupienie jest do dupy!) 510 mm, i SRC komora HU... i jest... mocno jak cholera (coś ponad 400 fps) ale lufa nie daje oczekiwanego skupienia. Przynajmniej na 0,2. Jeszcze jutro potestujemy cięższe.

Podsumowując: jak masz ok 370 fps to kulki 0,23-0,25, jak zrobisz większy tuning to ciut cięższe...

Ładny zasięg osiągnąłeś. Naprawdę ładny...

 

Co do dymania dyszy: możesz pomiędzy dyszę (tą czarną) a dyszę głowicy cylindra walnąć trochę gęstego (i to bardzo) smaru... Powinno częściowo pomóc jeśli to tędy luft ucieka. Jeśli ucieka między tłokiem a cylindrem to nic nie poradzisz. Niektóre cylindry Hurricane`a są trochę niewymiarowe. Ja tak też miałem dlatego mam cylinder CA a resztę Hurricane`a...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...