Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

 

Czy taka konfiguracja będzie dobra w nowym m15 tactical ? Planuje tam wsadzić Bore Up Guardera (ten z asg shopu, bez tłoka), do tego sprężyna m110, tłok zwykły Deep Fire, batka 9.6 1600 mah RC Sanyo, reszta stock. Czy to będzie odpowiednia konfiguracja ?

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Panowie z AS twierdzą że borek Guardera daje dobry efekt od sprężyny m120 w gorę. Do m110 polecają borka DeepFire.

9.6 RC to chyba za mocna batka jak dla m110, jeżeli chcesz koniecznie RC to wystarczy napięcie 8.4.

Link to post
Share on other sites

Chyba chodzi ze przy m120 dochodzą dodatkowe FPSy wynikające z większej średnicy. Oczywiście na mniejszej sprezynie też będzie przyrost FPSów. Ja mam borka CA, Jego moc tkwi w bardzo dobrej szczelności,(jak zatkam dysze i probuję wpychać tłok to wchodzi ona bardzo powoli(ogromna szczelność układu), nie wiem jak jest z innymi, ale zapowiada się że w najbliższym czasie będę zakładał kumplowi borka DF(Minim musi być głośny :killer: ) i się okaże jak wygląda w porównaniu z CA.

Edited by Biper
Link to post
Share on other sites

A jak długo masz tego borka ? Czy uszczelki nadal trzymają dobrze ciśnienie ? Bo mi uszczelki CA średnio po paru tysiącach kulek prawie w ogóle nie trzymały ciśnienia (tzn. gdy zatkam palcem dysze tłok i tak swobodnie się porusza w cylindrze).

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

To nic dziwnego :D. Przy wolnym ruszaniu głowicą tłoka nie oczekuj strzykawki bo konstrukcja głowicy tłoka na to nie pozwala (dziurki na przodzie). Oczywiście podczas gwałtownego rozprężenia sprężyny, kiedy prędkość głow. tłoka jest duża, przez dziurki dostaje się powietrze rozprężając uszczelkę...

 

Ja wywaliłem już z 10 tysięcy kulek i raczej nie odnotowałem spadku mocy (no może minimalny ale to raczej wina ubitej sprężyny).

 

 

Borek guardera (dla oszczędnych których nie stać na Systemę) według mnie jest najszczelniejszym i najlepszym borkiem zrobionym z bardzo mocnych materiałow, doskonale spasowanych cęzści i dobrej powtarzalności wyrobów. Polecam :D

Link to post
Share on other sites

To nic dziwnego :D. Przy wolnym ruszaniu głowicą tłoka nie oczekuj strzykawki bo konstrukcja głowicy tłoka na to nie pozwala (dziurki na przodzie). Oczywiście podczas gwałtownego rozprężenia sprężyny, kiedy prędkość głow. tłoka jest duża, przez dziurki dostaje się powietrze rozprężając uszczelkę...

 

 

Niestety nie zgodzę się, głowica sprawna (a w zasadzie nie głowica a uszczelka na głowicy), która dobrze trzyma ciśnienie powinna mieć opory już gdy zatka się palcem dyszę i szybkim ruchem będzie próbowało posunąć tłok. W cale nie trzeba siły sprężyny, siła ręki powinna już dawać opory przy wpychaniu tłoka.

 

A tak spytam - niby piszą że borek nadaje się do m120, ja planuję zrobić tuning ze sprężyną m110 oraz właśnie z tym borkiem. Rozumiem że oprócz nie wykorzystania maksymalnie możliwości Bore upa nic złego nie powinno się dziać ?

 

Pozdrawiam

Edited by tofik___
Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście może to być chwyt mareketingowy, ale może być też tak że uszczelka na głowicy tłoka w borku Guardera jest tak skonstruowana, że dobrze przylega do ścianek cylindra tylko wtedy gdy jest napędzana przez mocne sprężyny. Przy słabszych poprostu słabo trzyma ciśnienie. Ale to taka trochę dziwna teoria i pewnie nie prawdziwa :)

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Tofik - Informacja o tej M120 oznacza to , że jeżeli wstawisz coś słabszego to przy duużym ROFie będzie istaniało prawdopodobieństwo zazębienia tłoka i zębatki w nieprawidłowym miejscu... (to znaczy że układ jest na tyle szczelny że przy małej sile sprężyny tłok nie zdąży dolecieć do głowicy cylindra a zębatka wykona już obrót). Już na tej podstawiem możena stwierdzić że borki Guarder i SYStema to najszczelniejsze bory na rynku !

 

A co do poprzedniego to właśnie mówiłem o tym że jeżeli szybko popychasz tłok i zatkasz dyszę to go nie wepchniesz, ale jak popychasz powoli z prędkością 1cm/s to wejdzie spokoojnie :D. "Z siłą sprężyny" - chodziło mi tu właśnie o tą prędkość... oczywiście już palcem można wytworzyć taką prędkość że głowica tłoka z borka nie wejdzie dzięki szczelności...

 

PZDR

Link to post
Share on other sites

Tofik - Informacja o tej M120 oznacza to , że jeżeli wstawisz coś słabszego to przy duużym ROFie będzie istaniało prawdopodobieństwo zazębienia tłoka i zębatki w nieprawidłowym miejscu... (to znaczy że układ jest na tyle szczelny że przy małej sile sprężyny tłok nie zdąży dolecieć do głowicy cylindra a zębatka wykona już obrót). Już na tej podstawiem możena stwierdzić że borki Guarder i SYStema to najszczelniejsze bory na rynku

 

Jest dokładnie odwrotnie. Uszczelka na głowicy tłoka jest zbyt sztywna i żeby dobrze przylegała do ścianek cylindra i była dobrze rozpychana potrzebuje sporej siły którą daje sprezyna m120. Przy słabszych sprężynach ta uszczelka poprostu zbyt słabo się rozpycha przez co nie ma szczelności. Wydaje mi się że wymiana samej uszczelki na tłoku uczyni Guardera na bore upa który nadaje się do każdej sprężyny.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie powinny pociagnąć (chociaż przydało by się wymienić głowice tłoka na jakąś łożyskowaną), ale jak wiadomo różnie bywa...

 

pozdrawiam

Ja mam m120 mad onion(400fpsów,mierzone) jade kupiłem sobie G&P stock za 35 zeta i jest super szczelna polecam... a reszte mam stockowe częsci jeśli chodzi o gear no prócz dyszy... ale spezyny Huricana mówi sie ze są mocniejsze jakby o 10 czyli jak masz m120 to masz jakby m130 np mad onion. Co do zestawów DF są one jak loteria możesz trafić na zestaw ktory bedzie pasował jak ulał a możesz trafić na zestaw gdzie głowice tłoka bedzie władał na siłe... szkoda gadać a ich metalowa dysza daje wiele do myślenia to juz jest prawdziwy totolotek potrafią produkować takie dysze które zacinają kulki w komorze doprowadzając to zacięć..., a żeczy Huricana nie są jakies super firmowe także ich też nie polecam ze swojego doświadczenia, gdy miałem głowice Huriccana miałem 270 fpsów po zamontowaniu G&P miałem ich dokładnie 393 Capri świadkiem...

Link to post
Share on other sites

Napisałem o tej głowicy tłoka bo przy m120 przydało by się już jakieś łożyskowanie... Biorąc pod uwagę że prowadnica w CA jest całkiem w porządku i nie trzeba jej wymieniać, to głowica tłoka jest już słaba i dlatego lepiej tutaj dać łożyskowanie. Poza tym głowica CA u mnie np. była nieszczelna.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Aha, dzieki za odpowiedź, mógłby jeszcze ktoś przybliżyć czy stwierdzenie iż sprężyny hurricane są mocniejsze było w jakiś sposób sprawdzane ? a co o jakości to wydaje mi się że spręzyna to tak prosty element że jakość akurat znaczenia wielkiego nie ma :) no to przecie skręcony kawał drutu :)

Link to post
Share on other sites

Tak było to sprawdzane pytaniami do róznych sklepów i testami. Wejdź na machineguna i w ichniej tabelce masz wykres odpowiedników sprężyn różnych firm...

Co do stwierdzenia "jakość sprężyny" to ma znaczenie ponieważ im lepsza firma tym precyzyjniejszy wyrób - tzn. jeżeli kupisz M120 biednej firmy to ostateczny rezultat może się wachać od 112 do 127 m/s (podałem taki fikcyjny przykład), natomiast przy sprawdzonej i drogiej firmie (np. systema) jeśli kupisz M120 - stkę to odchylenia będą może o 1,2 m/s od 120m/s. Znaczenie też ma surowiec np. stal nierdzewna, stal sprężynowa, stal ocynkowana, miedź, stal węglowa, stal z dużą zawartością żelaza, już nie wspomne o kraju pochodzenia stali (np. stal chińska - podobno nie umywa się nawet do naszej rodzimej stali, która należy do "światowej czołówki" jakości).

 

Tofik - Co do twojej teorii na temat minimalnych sprężyn to chyba się mylisz ;) mam w domu uszczelke Super oring DF i guarderową (obie Bore Up i przypomneże do prawidłowego działania DF potrzeba M110 a G - M120) na DF uzyskuje o 20 FPS mniej niż na guarderowej. Moja konfiguracja to borek guardera i M150.

Edited by misiek009
Link to post
Share on other sites

No cóż, przekonałeś mnie. Faktycznie może się zbytnio pośpieszyłem w ocenie tego "kawałka drutu". W takim razie może wiesz również jak wachają się współczynniki które podałeś u różnych producntów, i jak na ich tle wychodzi nasz rodzimy producent mad onion ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...