Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

FN F2000 E-03 [JLS]


Recommended Posts

  • Replies 214
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

f2000pigsflypq1.th.jpg

Pierwsze zdjęcie na dobry początek. Silnik jest zajebiście cichy, ale tłok hałasuje, nie wiem, czy nie założyć cichych głowic do F'ki zamiast do MP5. "Deska klozetowa" (klapka osłaniająca hop-up) chodzi trochę luźno, ale dobrze się zatrzaskuje. Tłumika płomieni ni cholery nie mogę zdjąć z lufy zewnętrznej. Suwadło trochę lata. Lufa wewnętrzna radośnie wyjeżdża z upper receivera przy wyjmowaniu - tymczasowo zamotałem na niej recepturkę i przestała. Szczerbinka niefunkcjonalna kompletnie - celować bez przeziernika się nie da. Magazynek na jednym dość długim, ale nie do oporu nakręcie podał dobre czterdzieści kulek. Bezpiecznik ewidentnie do przeróbki na stricte elektryczny. Stopka kolby nie ma luzów.

Link to post
Share on other sites

Rozebrać to cholerstwo trudno, a złożyć jeszcze trudniej. W dodatku odkryłem, że jeden z kabelków jest przetarty, przez co najwyraźniej replika przestaje reagować niekiedy na na naciśnięcie spustu.

Dwustopniowy spust jest niewykonalny - działa tylko po wciśnięciu do końca. odczepienie drutu od dźwigni spustu też do najłatwiejszych nie należy.

Grzybek utrzymujący selektor w jednej z dwóch pozycji prawdopodobnie wyleci, jak tylko znajdę trójpozycyjny przełącznik na tyle mały, żeby zmieścić go pod spustem. Próba wywiercenia środkowej pozycji okazała się sukcesem zaledwie połowicznym.

Za to MOSFET obsługujący tryb auto wydaje mi się jeszcze lepszym pomysłem niż dotychczas.

Link to post
Share on other sites

Odczepienie drutu nie jest trudne, tzn. chodzi Ci o to, że trza kilka śrubek odkręcić?

 

U mnie silnik jest do wymiany. Iskrzy, śmierdzi spaloną kolejką elektryczną itp.

 

Body rozbiera się łatwo i nawet szybko, już mam wprawę, fajnie, że gwinty są solidne (prawdę powiedziawszy akurat to jest jak w czołgu :) ). Także rozumiem, że u Ciebie tak jak u mnie można sobie żyły otworzyć przy próbie złożenia GB.

 

Selektora nie rozbierałem, nie mam zamiaru tego zmieniać, choć mosfet pewnie zamontuję, ale żeby poprawić opory. Czy wg Ciebie da radę jakoś poprawić selektor, żeby lepiej klikał i ciężej chodził? Tak jak w P90? Bo akurat tego nie rozbierałem.

Link to post
Share on other sites

Na Arnie's jeden koleś zamontował sobie w f'ce microswitcha, dzięki czemu mogę sobie parę patentów do swojego rozwiązania zerżnąć :D

Poza tym, w zestawie dostałem kapitalną ładowarkę - 650 mA na wyjściu, co oznacza baterię gotową do działania w 2 godziny (i 20 minut). Koniec z pięciogodzinnym czekaniem, jak w przypadku Cymy...

Link to post
Share on other sites

Hop-up w F'ce prawie nie istnieje, przydałoby się go wymienić. Co do celności, kulki lecą zasadniczo wszystkie w tę samą stronę, nawet na dystansie maksymalnym (w niedzielę próbowałem wywabić kolegę zza sterty skrzynek dobre 30 metrów ode mnie, co dla tego badziewnego HU jest wartością maksymalną, i kulki miały rozrzut poniżej pół metra).

Link to post
Share on other sites

Skuteczny to ma 25m może, bo na 30m to jak cel ma normalną replikę to Cię zerżnie zanim kulki dolecą.

 

Bo wymianie HU i lufy moje F ma zasięg mniej więcej taki jak moje P90. Jest mniej celne, bo nierówno spręża niestety (ale na boki daje ładnie, jak to Systema). Ale ja i tak zmieniam GB.

 

I tam jest M120. Boshe.

 

Tak na boku - rozrzut pół metra to śmiech na sali - w walce strzela się do wystającyh butów, łokci i czubków głowy. Z przyzwoitej repliki można trafić w taki cel z 30m dwoma-trzema kulkami max.

 

EDIT: Hmm, postrzelałem trochę z balkonu i celnośc się poprawiła. Zmierzyłem i mam 305fps z odchyleniem 1,5fps na 0.2. Czyli równo, ale mało.

Link to post
Share on other sites

Ja mam CA, ale są też G&P, Systemy i ostatnio KA (z uszczelkami). Trudno powiedzieć, która jest najlepsza.

 

@Westie. Mam już koncepcję, rysunki i porboiłem odpowiednie eksperymenty ;) Mówiąc krótko - wstawię zwykły v2. Jak juz pisałem - jedynym poważnym ograniczeniem tej repliki jest durny GB. Po usunięciu - hulaj dusza piekła nie ma.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...