Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

BI-3681 M4A1 FULL METAL [BOYI]


Recommended Posts

  • Replies 438
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

to moze ja sie przywitam jako ze to moj pierwszy post :)

 

zakupilem ten karabine M4A1 CQB http://www.taiwangun.com/shop,show,244

 

patrzac na wykonanie to moge powiedziec ze jestem naprawde zadwolony. Ladnie spasowane. Co sie tyczy front gripu - z tego co slyszlaem we wszystkich M-kach chodzi. U mnie luzu jest minimum tak ze tego sie wogole nie odczowa.

 

Co do Hop-siupa: mam skrecone na minimum i kulki leca prosto na 40 m. Jak troszeczke podkrece (doslownie minimum) koleczki (0,25 g) lataja spokojnie na 50-60 m. Chociaz na ostatniej strzelance mialem jakas dziwna sytuacje. Strzelalem do goscia jakeis 30 m dalej i BBsy doslownie 2-3m przed celem lecialy do gory :-F - moze Boska interwencja albo inne licho.

 

zeby zobrazowac wstawiam fotke ( modow przepraszam ale siedze w robocie i nie mam jak zmniejszyc foty :???: )

DSC_2127.jpg

 

zdjecie zrobione z drogi. kloleczki z ttego miejsca dolatywaly na skraj lasu (widoczny po lewej stronie zdjecia)

 

Po pierwszym ladowaniu stockowej batki wystrzlelame 2,5 high-capa i karabin nadal strzela. Co prawda zakupilem ladowarke mikroprocesorowa wiec rozladowauje i laduje od nowa batke. Zobaczymy kiedy mi sie rozladuje. Kolejne info po sobocie :)

Link to post
Share on other sites

Nabyłem to cudo od kolegi i jak to zawsze bywa coś musiałem zmienić. :lol:

Skróciłem lufę i wrzuciłem kolbę od stubiego JG.

Wsadzona sprężyna m100, nowe kable, gumka i dysza systemy. Planuje zmienić jeszcze komorę, ale to w zależności od finansów.

Jako krótki rozpylacz się sprawdza 8-)

maycf2.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Wlasnie przymierzam sie do metal body od boyi do M4A1 od JG ale czytalem straszne opinie o marnej jakosci farby/pokrycia tego body. Moglibyscie wrzucic jakies zdjecia waszych broni? Nastepne w kolejce jest body od G&P ale to praktycznie 250% ceny :/ Mimo to jak byscie porownali te 2 body? Chodzi mi WYLACZNIE o pokrycie,a nie dokladnosc czy oznaczenia. Chodzi mi o to, zeby pokrycie sie "przecieralo", a nie odpryskiwalo/odchodzilo platami. Mam nadzieje, ze cokolwiek zrozumieliscie :) Z gory dzieki!

 

edit: Napiszcie jeszcze ze 2 slowa o "oryginalnych" metal body dostepnych w M4A1 od JG.

Edited by zla_karma
Link to post
Share on other sites

Ja mam inny problem.

 

Pojawił się pewien problem. Uszkodził się popychacz ( Listwa dosyłacza, czy jak tam chcecie to zwać ). Wymienili go na gwarancji u customsów. Po nie długim czasie ( Nawet 1 k kulek chyba nawet nie minęło ) znów ten sam problem. Rozebrałem replikę i stwierdzę śmiało że popychacz.

 

Jaki może być powód tak szybkiego zepsucia?

Link to post
Share on other sites

Zauważyłem pewną specyfikę magazynków low-cap'ów PJ, dokładniej mówiąc tych: http://www.taiwangun.com/shop,show,580

 

Z trudem wchodziły mi do gniazda w moim M4. Porównując je z HI-CAPami jakie były od razu w zestawie zauważyłem że sa po prostu dłuższe. Więc pilnik w dłoń.. i po jakimś czasie piłowania zauważyłem ze bez sensu piłowałem je z przodu i z tyłu- one są krzywe. Wystarczy spiłować jedną ze stron przy tym wybrzuszeniu (na zdjęciu to jest magazynek po lewej stronie, i trzeba mu spiłować prawą stronę). Bierze się to stąd że one są robione z dwóch kawałków blachy i jedna jest nałożona NA tą drugą, stąd jest po prostu większa.

Po tym zabiegu magazynki wchodzą luźno, aż za luźno, bo lekko się chyboczą na boki, tak że aż da się wyciągnąć magazynek bez wciśnięcia zwalniacza magazynku. Więc po przeciwnej stronie niż jest ta blokada będę musiał coś dokleić.

 

magm4pjui3.th.jpg

 

 

Mam przy tym inne pytanie: z tego co wiem (chyba że się mylę) front-grip RIS (od Boyi) pasuje do tej eMki bez przeróbek (tylko baterię wyjąć). Są gdzieś dostępne same front-gripy bez lufy i muszki? W żadnym sklepie ani na allegro znaleźć nie mogę. A skoro faktycznie to pasuje to przecież nie będę kupował drugiej lufy (zewnętrznej) i muszki bo szkoda kasy..

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...